Istuv naine, Valdur Ohakas Valdur Ohaka kohta on kirjutatud, et võtta temalt värvid on sama, mis siduda itaallasel käed kinni - kumbki ei oska end enam väljendada. Samas ei vaja ta maalimiseks palju ning suudab ka väheste värvidega luua põnevaid ja varjundirikkaid kompositsioone. Ohaka elutee oli sama käänuline ja kirev, kui tema maalija temperament. Tema loomingus kohtab väga eriteemalisi maale, kuid kõigis neis peituvad kunstnikule omased tunnused - mehisus, jõulisus ja kirg. Esmase kunstihariduse sai ta Tallinnas. 1944. a. astus Ohakas Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1948 a. Kuigi kool oli formaalselt oma nime muutunud, valitses ikkagi seal veel "Pallase" õhkkond, mis julgustas kunstnikku pöörama pilku läänelike kunstisuundade poole. Need mõjutused saatsid teda terve elu. Teosel “Istuv naine" on näha kunstniku ekspressiivseid vormitaotlusi ja värvide lakoonilisust, mis suunavad vaataja jälgima vaid naise keha ja selle piirjooni. Kunstnik on siin liitnud brutaalsuse naiselikkusega, tugevate ning jõuliste joontega toonud esile naise ilu. 2006 Istuv naine, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Istuv naine, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Istuv naine

1995 Õli,papp. 52x44. Signatuuriga.
Alghind: € 800€(12517.28EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Valdur Ohaka kohta on kirjutatud, et võtta temalt värvid on sama, mis siduda itaallasel käed kinni - kumbki ei oska end enam väljendada. Samas ei vaja ta maalimiseks palju ning suudab ka väheste värvidega luua põnevaid ja varjundirikkaid kompositsioone. Ohaka elutee oli sama käänuline ja kirev, kui tema maalija temperament. Tema loomingus kohtab väga eriteemalisi maale, kuid kõigis neis peituvad kunstnikule omased tunnused - mehisus, jõulisus ja kirg.
Esmase kunstihariduse sai ta Tallinnas. 1944.a. astus Ohakas Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1948 a. Kuigi kool oli formaalselt oma nime muutunud, valitses ikkagi seal veel "Pallase" õhkkond, mis julgustas kunstnikku pöörama pilku läänelike kunstisuundade poole. Need mõjutused saatsid teda terve elu.
Teosel “Istuv naine" on näha kunstniku ekspressiivseid vormitaotlusi ja värvide lakoonilisust, mis suunavad vaataja jälgima vaid naise keha ja selle piirjooni. Kunstnik on siin liitnud brutaalsuse naiselikkusega, tugevate ning jõuliste joontega toonud esile naise ilu.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Istuv naine, Valdur Ohakas

Valdur Ohakas (1925-1998) Istuv naine 1995 Õli,papp 52x44 Valdur Ohaka kohta on kirjutatud, et võtta temalt värvid on sama, mis siduda itaallasel käed kinni - kumbki ei oska end enam väljendada. Samas ei vaja ta maalimiseks palju ning suudab ka väheste värvidega luua põnevaid ja varjundirikkaid kompositsioone. Ohaka elutee oli sama käänuline ja kirev, kui tema maalija temperament. Tema loomingus kohtab väga eriteemalisi maale, kuid kõigis neis peituvad kunstnikule omased tunnused - mehisus, jõulisus ja kirg. Esmase kunstihariduse sai ta Tallinnas. 1944.a. astus Ohakas Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1948 a. Kuigi kool oli formaalselt oma nime muutunud, valitses ikkagi seal veel "Pallase" õhkkond, mis julgustas kunstnikku pöörama pilku läänelike kunstisuundade poole. Need mõjutused saatsid teda terve elu. Teosel “Istuv naine" on näha kunstniku ekspressiivseid vormitaotlusi ja värvide lakoonilisust, mis suunavad vaataja jälgima vaid naise keha ja selle piirjooni. Kunstnik on siin liitnud brutaalsuse naiselikkusega, tugevate ning jõuliste joontega toonud esile naise ilu.

Istuv naine, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük