Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis 1948. aastal katkes Valdur Ohaka stuudium kunstiinstituudis, järgnesid karmid poliitilised repressioonid. Arreteeriti nii Ohakas kui ka ta aatekaaslased Tartu Kunstiinstituudi päevilt Ülo Sooster, Henn Roode, Valdur Ohakas, Lembit Saarts, Heldur Viires jt. Vangilaagrist naases Ohakas 1956. aastal, kuid Tallinna Kunstiinstituuti ei õnnestunud tal pääseda oma kunstiõpinguid lõpetama. Kunst sai aga noore mehe elusisuks ning alates 1958. aastast kuni surmani tegeles ta vabakutselise kunstnikuna. Ohaka üheks iidoliks sai Picasso, kelle mehine kubistlik käekiri on äratuntav ka tema töödes. Ohaka kirglikus loomuses oli suur annus katsetamise ja eksperimenteerimise lusti. Nii sündisid arvukad väikeseformaadilised maalid, mis võluvad vaimukuse, vormideformatsiooni ja isikupäraga. Maalis "Figuurid“ istub laua ümber ohakalik dekoratiivse stiliseeringuga kolmefiguurne naiste galerii, kes kõik on karakteerseis pooses. Naisi armastas kunstnik kujutada, sageli on neis rõhutatud erootilisust, kohati leiab aga ka liigutavat poeesiat. 2006 Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Figuurid

Õli,papp 34,5 x 41
Alghind: € 13500/€863, lõpphind: € 13 500/ 863
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

1948. aastal katkes Valdur Ohaka stuudium kunstiinstituudis, järgnesid karmid poliitilised repressioonid. Arreteeriti nii Ohakas kui ka ta aatekaaslased Tartu Kunstiinstituudi päevilt Ülo Sooster, Henn Roode, Valdur Ohakas, Lembit Saarts, Heldur Viires jt. Vangilaagrist naases Ohakas 1956. aastal, kuid Tallinna Kunstiinstituuti ei õnnestunud tal pääseda oma kunstiõpinguid lõpetama. Kunst sai aga noore mehe elusisuks ning alates 1958. aastast kuni surmani tegeles ta vabakutselise kunstnikuna. Ohaka üheks iidoliks sai Picasso, kelle mehine kubistlik käekiri on äratuntav ka tema töödes.
Ohaka kirglikus loomuses oli suur annus katsetamise ja eksperimenteerimise lusti. Nii sündisid arvukad väikeseformaadilised maalid, mis võluvad vaimukuse, vormideformatsiooni ja isikupäraga.
Maalis "Figuurid“ istub laua ümber ohakalik dekoratiivse stiliseeringuga kolmefiguurne naiste galerii, kes kõik on karakteerseis pooses. Naisi armastas kunstnik kujutada, sageli on neis rõhutatud erootilisust, kohati leiab aga ka liigutavat poeesiat.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Valdur Ohakas (1925-1998) Figuurid Õli,papp 34,5 x 41 Alghind: € 13500/€863, lõpphind: € 13 500/ 863 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 1948. aastal katkes Valdur Ohaka stuudium kunstiinstituudis, järgnesid karmid poliitilised repressioonid. Arreteeriti nii Ohakas kui ka ta aatekaaslased Tartu Kunstiinstituudi päevilt Ülo Sooster, Henn Roode, Valdur Ohakas, Lembit Saarts, Heldur Viires jt. Vangilaagrist naases Ohakas 1956. aastal, kuid Tallinna Kunstiinstituuti ei õnnestunud tal pääseda oma kunstiõpinguid lõpetama. Kunst sai aga noore mehe elusisuks ning alates 1958. aastast kuni surmani tegeles ta vabakutselise kunstnikuna. Ohaka üheks iidoliks sai Picasso, kelle mehine kubistlik käekiri on äratuntav ka tema töödes. Ohaka kirglikus loomuses oli suur annus katsetamise ja eksperimenteerimise lusti. Nii sündisid arvukad väikeseformaadilised maalid, mis võluvad vaimukuse, vormideformatsiooni ja isikupäraga.Maalis "Figuurid“ istub laua ümber ohakalik dekoratiivse stiliseeringuga kolmefiguurne naiste galerii, kes kõik on karakteerseis pooses. Naisi armastas kunstnik kujutada, sageli on neis rõhutatud erootilisust, kohati leiab aga ka liigutavat poeesiat.

Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük