Jumalannad andidega, Valdur Ohakas Indrek Hirv on meenutanud: „Valdur Ohaka pildid võib jagada kolme suurde rühma. Kõigepealt need, mille järgi rahvas teda tundis ja armastas: müügimaastikud. /. . . / Teise rühma moodustavad suured näitusepildid. /. . . / Ja kolmanda, kõige kaalukama rühma täidavad väikesed lohakad kompositsioonid, uitamised pintsliga, nagu Sooster oli uneleva improvisatsiooni kohta väljendunud. Nendes on kunstnik aus, kuna ta neid ise olulisteks ei pidanud, on ta aus ka iseenda suhtes. “ 2006 Jumalannad andidega, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Jumalannad andidega, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Jumalannad andidega

U 1970–1980ndad. Õli, tempera, papp. 79x55. Signatuuriga.
Alghind: € €3100, lõpphind: € 5 000
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Indrek Hirv on meenutanud: „Valdur Ohaka pildid võib jagada kolme suurde rühma. Kõigepealt need, mille järgi rahvas teda tundis ja armastas: müügimaastikud. /.../ Teise rühma moodustavad suured näitusepildid. /.../ Ja kolmanda, kõige kaalukama rühma täidavad väikesed lohakad kompositsioonid, uitamised pintsliga, nagu Sooster oli uneleva improvisatsiooni kohta väljendunud. Nendes on kunstnik aus, kuna ta neid ise olulisteks ei pidanud, on ta aus ka iseenda suhtes.“Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Jumalannad andidega, Valdur Ohakas

Valdur Ohakas (1925-1998) Jumalannad andidega U 1970–1980ndad Õli, tempera, papp Indrek Hirv on meenutanud: „Valdur Ohaka pildid võib jagada kolme suurde rühma. Kõigepealt need, mille järgi rahvas teda tundis ja armastas: müügimaastikud. /.../ Teise rühma moodustavad suured näitusepildid. /.../ Ja kolmanda, kõige kaalukama rühma täidavad väikesed lohakad kompositsioonid, uitamised pintsliga, nagu Sooster oli uneleva improvisatsiooni kohta väljendunud. Nendes on kunstnik aus, kuna ta neid ise olulisteks ei pidanud, on ta aus ka iseenda suhtes.“

Jumalannad andidega, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük