Akt maskiga, Valdur Ohakas Valdur Ohaka kunstiõpingud said alguse sõja-aastatel, need katkestas sõtta minek. Seal kohtus Ohakas oma tulevase sõbra ja õpingukaaslase Ülo Soosteriga, kellega koos jätkati õpinguid Tartu Kunstiinstituudis. Nende sõprust tugevdas ühine huvi moodsa kunsti vastu. Tänu liigsele mõttemaailma avatusele said mõlemad omal nahal tunda nõukogude korra ebainimlikkust, mis viis nad aastateks Venemaale vangilaagrisse. Ohakas vabanes 1956. aastal ning tagasipöördununa asus koheselt aktiivselt tegelema vormi- ja värvikatsetustega. Tema mehisele loomusele sobis ekspressiivne vormimäng ning irooniline, sürreaalsusesse kalduv kunstilaad. Ohaka aktimaalid on põnevaks leheküljeks kunstniku eksperimenteerivas loomingus. Meistrite paraad Akt maskiga, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Akt maskiga, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Akt maskiga

1969 Õli, papp. Signatuuriga. 47,5x40
Alghind: 15500/€991
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Valdur Ohaka kunstiõpingud said alguse sõja-aastatel, need katkestas sõtta minek. Seal kohtus Ohakas oma tulevase sõbra ja õpingukaaslase Ülo Soosteriga, kellega koos jätkati õpinguid Tartu Kunstiinstituudis. Nende sõprust tugevdas ühine huvi moodsa kunsti vastu. Tänu liigsele mõttemaailma avatusele said mõlemad omal nahal tunda nõukogude korra ebainimlikkust, mis viis nad aastateks Venemaale vangilaagrisse. Ohakas vabanes 1956. aastal ning tagasipöördununa asus koheselt aktiivselt tegelema vormi- ja värvikatsetustega. Tema mehisele loomusele sobis ekspressiivne vormimäng ning irooniline, sürreaalsusesse kalduv kunstilaad. Ohaka aktimaalid on põnevaks leheküljeks kunstniku eksperimenteerivas loomingus.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt maskiga, Valdur Ohakas

Valdur Ohakas (1925-1998) Akt maskiga 1969 Õli, papp Signatuuriga Valdur Ohaka kunstiõpingud said alguse sõja-aastatel, need katkestas sõtta minek. Seal kohtus Ohakas oma tulevase sõbra ja õpingukaaslase Ülo Soosteriga, kellega koos jätkati õpinguid Tartu Kunstiinstituudis. Nende sõprust tugevdas ühine huvi moodsa kunsti vastu. Tänu liigsele mõttemaailma avatusele said mõlemad omal nahal tunda nõukogude korra ebainimlikkust, mis viis nad aastateks Venemaale vangilaagrisse. Ohakas vabanes 1956. aastal ning tagasipöördununa asus koheselt aktiivselt tegelema vormi- ja värvikatsetustega. Tema mehisele loomusele sobis ekspressiivne vormimäng ning irooniline, sürreaalsusesse kalduv kunstilaad. Ohaka aktimaalid on põnevaks leheküljeks kunstniku eksperimenteerivas loomingus.

Akt maskiga, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük