Abstraktne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakat sidus ka tallinlasena tugev ühtekuuluvus tunne oma endiste kooli- ja aatekaaslastega Tartus. Sõpruskonna liikmeks oli ka Moskvas elav Ülo Sooster, kelle ürgmehelik loomus sobis suurepäraselt Ohaka karakteriga. Nende kunstnike ärgas tähelepanu kõige uue vastu kunstis, ei mahtunud toonase ametliku kultuuripoliitika raamesse. Üheks huvisuunaks oli abstraktne kunst, milles Ohakas valis dekoratiivsema, vormideformatsioonist lähtuva tee. Tema mustjate kontuuridega raamistatud geomeetrilistest vormidest koosnev abstraktne kompositsioon 1963. aastast esindab katsetusi esemetu maali vallas. 2006 Abstraktne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Abstraktne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Abstraktne

1963 Õli,lõuend papil 37 x 44
Alghind: € 16000/€1022
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Ohakat sidus ka tallinlasena tugev ühtekuuluvus tunne oma endiste kooli- ja aatekaaslastega Tartus. Sõpruskonna liikmeks oli ka Moskvas elav Ülo Sooster, kelle ürgmehelik loomus sobis suurepäraselt Ohaka karakteriga. Nende kunstnike ärgas tähelepanu kõige uue vastu kunstis, ei mahtunud toonase ametliku kultuuripoliitika raamesse. Üheks huvisuunaks oli abstraktne kunst, milles Ohakas valis dekoratiivsema, vormideformatsioonist lähtuva tee. Tema mustjate kontuuridega raamistatud geomeetrilistest vormidest koosnev abstraktne kompositsioon 1963. aastast esindab katsetusi esemetu maali vallas.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Abstraktne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Valdur Ohakas (1925-1998) Abstraktne 1963 Õli,lõuend papil 37 x 44 Alghind: € 16000/€1022 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Ohakat sidus ka tallinlasena tugev ühtekuuluvus tunne oma endiste kooli- ja aatekaaslastega Tartus. Sõpruskonna liikmeks oli ka Moskvas elav Ülo Sooster, kelle ürgmehelik loomus sobis suurepäraselt Ohaka karakteriga. Nende kunstnike ärgas tähelepanu kõige uue vastu kunstis, ei mahtunud toonase ametliku kultuuripoliitika raamesse. Üheks huvisuunaks oli abstraktne kunst, milles Ohakas valis dekoratiivsema, vormideformatsioonist lähtuva tee. Tema mustjate kontuuridega raamistatud geomeetrilistest vormidest koosnev abstraktne kompositsioon 1963. aastast esindab katsetusi esemetu maali vallas.

Abstraktne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük