Valged liiliad roosa draperiiga, Olav Maran omandas kunstihariduse ERKI-s, mille ta lõpetas 1959. a. graafika erialal. Loometee alguses tundis kunstnik suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu ning harrastas mitmesuguseid moodsa kunsti vorme. Murranguliseks võib aga pidada 1968. aastat, mil Marani maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid, mille sume koloriit manab silme ette 19. saj. baltisaksa kunstnike loomingu, kus vaikeludes armastati kasutada sügavaid sooje toone, mis tumedal foonil justkui hõõgusid. Teine Marani poolt armastatud koloriit on vastandlikult vaoshoitum ja askeetlikum, peamiselt hallikates ja rohekates toonides kompositsioonid. Selle näiteks on ka käesolev vaikelu "Valged liiliad roosa draperiiga“. Maranile omaselt on tegemist lihtsa argise kompositsiooniga, kus lauale on asetatud valges kannus liilate kimp, mille kõrval väiksem kann ning tinakuul. Sellega väljendab kunstnik oma selgelt elutunnetust ja suhtumist pieteediga lihtsaisse esemetesse, mis tema kujutatuina loovad pildi harmooniast ja sisemisest tasakaalust, eetilisusest ning puhtusest. On ka ju liiliad puhtuse sümbolid. Oma selge elufilosoofia ja tõekspidamistega omandavad ka Marani maalid filosoofilise alatooni ning kunstnik on kõnelenud: "Püüan juhtida vaatajat teatud eluväärtuste poole. Lihtsates asjades ja seostes võivad varjul olla suured ja olulised tõed, mida me mõnikord kipume unustama. “ 2003 Valged liiliad roosa draperiiga, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Valged liiliad roosa draperiiga, Olav Maran E-kunstisalongis
Olav Maran (sünd 1933)

Valged liiliad roosa draperiiga

2008 Õli,papp 71 x 53
Alghind: € 28000/€1790
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Olav Maran omandas kunstihariduse ERKI-s, mille ta lõpetas 1959. a. graafika erialal. Loometee alguses tundis kunstnik suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu ning harrastas mitmesuguseid moodsa kunsti vorme. Murranguliseks võib aga pidada 1968. aastat, mil Marani maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid, mille sume koloriit manab silme ette 19. saj. baltisaksa kunstnike loomingu, kus vaikeludes armastati kasutada sügavaid sooje toone, mis tumedal foonil justkui hõõgusid. Teine Marani poolt armastatud koloriit on vastandlikult vaoshoitum ja askeetlikum, peamiselt hallikates ja rohekates toonides kompositsioonid. Selle näiteks on ka käesolev vaikelu "Valged liiliad roosa draperiiga“. Maranile omaselt on tegemist lihtsa argise kompositsiooniga, kus lauale on asetatud valges kannus liilate kimp, mille kõrval väiksem kann ning tinakuul. Sellega väljendab kunstnik oma selgelt elutunnetust ja suhtumist pieteediga lihtsaisse esemetesse, mis tema kujutatuina loovad pildi harmooniast ja sisemisest tasakaalust, eetilisusest ning puhtusest. On ka ju liiliad puhtuse sümbolid.
Oma selge elufilosoofia ja tõekspidamistega omandavad ka Marani maalid filosoofilise alatooni ning kunstnik on kõnelenud: "Püüan juhtida vaatajat teatud eluväärtuste poole. Lihtsates asjades ja seostes võivad varjul olla suured ja olulised tõed, mida me mõnikord kipume unustama.“Olav Maran (sünd 1933)
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valged liiliad roosa draperiiga,

Olav Maran (sünd 1933) Valged liiliad roosa draperiiga 2008 Õli,papp 71 x 53 Alghind: € 28000/€1790 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Olav Maran omandas kunstihariduse ERKI-s, mille ta lõpetas 1959. a. graafika erialal. Loometee alguses tundis kunstnik suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu ning harrastas mitmesuguseid moodsa kunsti vorme. Murranguliseks võib aga pidada 1968. aastat, mil Marani maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid, mille sume koloriit manab silme ette 19. saj. baltisaksa kunstnike loomingu, kus vaikeludes armastati kasutada sügavaid sooje toone, mis tumedal foonil justkui hõõgusid. Teine Marani poolt armastatud koloriit on vastandlikult vaoshoitum ja askeetlikum, peamiselt hallikates ja rohekates toonides kompositsioonid. Selle näiteks on ka käesolev vaikelu "Valged liiliad roosa draperiiga“. Maranile omaselt on tegemist lihtsa argise kompositsiooniga, kus lauale on asetatud valges kannus liilate kimp, mille kõrval väiksem kann ning tinakuul. Sellega väljendab kunstnik oma selgelt elutunnetust ja suhtumist pieteediga lihtsaisse esemetesse, mis tema kujutatuina loovad pildi harmooniast ja sisemisest tasakaalust, eetilisusest ning puhtusest. On ka ju liiliad puhtuse sümbolid.Oma selge elufilosoofia ja tõekspidamistega omandavad ka Marani maalid filosoofilise alatooni ning kunstnik on kõnelenud: "Püüan juhtida vaatajat teatud eluväärtuste poole. Lihtsates asjades ja seostes võivad varjul olla suured ja olulised tõed, mida me mõnikord kipume unustama.“

Valged liiliad roosa draperiiga, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük