Liiliad punase pliiatsiga, Olav Olav Maran lõpetas ERKI 1959. aastal graafikuna. Kunstniku põhialaks kujunes aga maal. Tema varane looming äratas näitustel vastakaid arvamusi, kuna Marani toonastes töödes võis näha abstraktse ja sürrealistliku kunsti mõjutusi, mis ei klappinud aga toonase ametliku kunstiga. Muutus kunstniku loomingus toimus 1968. aastal, mil ta pöördus religioosse maailma poole. Nüüdsest muutusid vaikelud Marani loomingu põhiosaks. Tema maalidel elavad asjad oma hingestatud ja rahulikus maailmas. Marani vaikeludele on omane harmoonia ning tasakaalu taotlus. Kunstnik kujutab oma töis esemeid tumedal foonil, tema maales on alati mingi seesmine kuma, mis valgustab väljavalitud objekte. Antud töös valitsevad majesteetlikud punased ja kollased liiliaõied kogu kompositsiooni. Maali pealkirjas on peidus aga võti, mis avab kunstniku ellusuhtumise. Pisike punane pliiats laual ja end vaatajale pakkuv atraktiivne lilleõis, need mõlemad on võrdselt tähtsad ning suurus ei tee üht teisest olulisemaks. 2003 Liiliad punase pliiatsiga, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Liiliad punase pliiatsiga, Olav Maran E-kunstisalongis
Olav Maran (sünd 1933)

Liiliad punase pliiatsiga

2004 Õli, masoniit. Signatuuriga. 70 x 60
Alghind: € 19500/€1246, lõpphind: € 20 500/ 1 310
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Olav Maran lõpetas ERKI 1959. aastal graafikuna. Kunstniku
põhialaks kujunes aga maal. Tema varane looming äratas näitustel vastakaid arvamusi, kuna Marani toonastes töödes võis näha abstraktse ja sürrealistliku kunsti mõjutusi, mis ei klappinud aga toonase ametliku kunstiga. Muutus kunstniku loomingus toimus 1968. aastal, mil ta pöördus religioosse maailma poole. Nüüdsest muutusid vaikelud Marani loomingu põhiosaks. Tema maalidel elavad asjad oma hingestatud ja rahulikus maailmas. Marani vaikeludele on omane harmoonia ning tasakaalu taotlus. Kunstnik kujutab oma töis esemeid tumedal foonil, tema maales on alati mingi seesmine kuma, mis valgustab väljavalitud objekte. Antud töös valitsevad majesteetlikud punased ja kollased liiliaõied kogu kompositsiooni. Maali pealkirjas on peidus aga võti, mis avab kunstniku ellusuhtumise. Pisike punane pliiats laual ja end vaatajale pakkuv atraktiivne lilleõis, need mõlemad on võrdselt tähtsad ning suurus ei tee üht teisest olulisemaks.Olav Maran (sünd 1933)
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Liiliad punase pliiatsiga, Olav

Olav Maran (sünd 1933) Liiliad punase pliiatsiga 2004 Õli, masoniit Signatuuriga Olav Maran lõpetas ERKI 1959. aastal graafikuna. Kunstnikupõhialaks kujunes aga maal. Tema varane looming äratas näitustel vastakaid arvamusi, kuna Marani toonastes töödes võis näha abstraktse ja sürrealistliku kunsti mõjutusi, mis ei klappinud aga toonase ametliku kunstiga. Muutus kunstniku loomingus toimus 1968. aastal, mil ta pöördus religioosse maailma poole. Nüüdsest muutusid vaikelud Marani loomingu põhiosaks. Tema maalidel elavad asjad oma hingestatud ja rahulikus maailmas. Marani vaikeludele on omane harmoonia ning tasakaalu taotlus. Kunstnik kujutab oma töis esemeid tumedal foonil, tema maales on alati mingi seesmine kuma, mis valgustab väljavalitud objekte. Antud töös valitsevad majesteetlikud punased ja kollased liiliaõied kogu kompositsiooni. Maali pealkirjas on peidus aga võti, mis avab kunstniku ellusuhtumise. Pisike punane pliiats laual ja end vaatajale pakkuv atraktiivne lilleõis, need mõlemad on võrdselt tähtsad ning suurus ei tee üht teisest olulisemaks.

Liiliad punase pliiatsiga, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük