Vaikelu punase raamatuga, Olav Olav Maran lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Tema esimesed näitustel eksponeeritud tööd olid lihtsustatud vormikäsitlusega vaikelud ja linnavaated. “Vaikelu punase raamatuga" on napp nii koloriidilt kui ka esemetelt, samas on just lihtsuses peidus mõjusus. Töö foon on maalitud intensiivses soojas koloriidis ning tume sihvakas pudel, punasekaaneline raamat ja kaabu kerkivad sellelt tähendusrikkalt esile. Vaikelude maailm on Maranit köitnud läbi kogu tema loomingu. 2003 Vaikelu punase raamatuga, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaikelu punase raamatuga, Olav Maran E-kunstisalongis
Olav Maran (sünd 1933)

Vaikelu punase raamatuga

1960 Õli, paber.
Signatuuriga. 41,7 x 53,4
Alghind: € 10000/€639
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Olav Maran lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Tema esimesed näitustel eksponeeritud tööd olid lihtsustatud vormikäsitlusega vaikelud ja linnavaated. “Vaikelu punase raamatuga" on napp nii koloriidilt kui ka esemetelt, samas on just lihtsuses peidus mõjusus. Töö foon on maalitud intensiivses soojas koloriidis ning tume sihvakas pudel, punasekaaneline raamat ja kaabu kerkivad sellelt tähendusrikkalt esile. Vaikelude maailm on Maranit köitnud läbi kogu tema loomingu.Olav Maran (sünd 1933)
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaikelu punase raamatuga, Olav

Olav Maran (sünd 1933) Vaikelu punase raamatuga 1960 Õli, paber Signatuuriga Olav Maran lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Tema esimesed näitustel eksponeeritud tööd olid lihtsustatud vormikäsitlusega vaikelud ja linnavaated. “Vaikelu punase raamatuga" on napp nii koloriidilt kui ka esemetelt, samas on just lihtsuses peidus mõjusus. Töö foon on maalitud intensiivses soojas koloriidis ning tume sihvakas pudel, punasekaaneline raamat ja kaabu kerkivad sellelt tähendusrikkalt esile. Vaikelude maailm on Maranit köitnud läbi kogu tema loomingu.

Vaikelu punase raamatuga, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük