Amarüllis - kuninglik lill, ERKI kunstiharidusega Maran on tänaseks Eesti kunsti vanameister, kes 1968. aastani väljendas oma loomingus pigem moodsa kunsti suundi, sealtpeale aga natuuritruus laadis maastiku- ja vaikelumaali. Eelmise aasta sügisel maalinäitusega E-Kunstisalongis 80. juubelit tähistanud Maranile kingiti avamise puhul ratsuritäht, mida on antud teosel kujutatud. Kunstnik armastab just suureõielisi taimi, mille kohta ta ise on öelnud nii: "Väikest kribu-krabu ma tehtud ei saa. Imetlen sügavalt, kuidas Märt Bormeister maalib sinililli, kuid mina neid teha ei suudaks, pole proovinudki. /. . . / Minu ala on amarüllised, kallad, liiliad, roosid“. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Amarüllis - kuninglik lill, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Amarüllis - kuninglik lill, Olav Maran E-kunstisalongis

Amarüllis - kuninglik lill

2013 Õli, lõuend papil. Signatuuriga. 59x51,5
Alghind: € 1 300, lõpphind: € 1 300
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

ERKI kunstiharidusega Maran on tänaseks Eesti kunsti vanameister, kes 1968. aastani väljendas oma loomingus pigem moodsa kunsti suundi, sealtpeale aga natuuritruus laadis maastiku- ja vaikelumaali. Eelmise aasta sügisel maalinäitusega E-Kunstisalongis 80. juubelit tähistanud Maranile kingiti avamise puhul ratsuritäht, mida on antud teosel kujutatud. Kunstnik armastab just suureõielisi taimi, mille kohta ta ise on öelnud nii: "Väikest kribu-krabu ma tehtud ei saa. Imetlen sügavalt, kuidas Märt Bormeister maalib sinililli, kuid mina neid teha ei suudaks, pole proovinudki. /.../ Minu ala on amarüllised, kallad, liiliad, roosid“.Olav Maran
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Amarüllis - kuninglik lill,

Olav Maran Amarüllis - kuninglik lill 2013 Õli, lõuend papil Signatuuriga ERKI kunstiharidusega Maran on tänaseks Eesti kunsti vanameister, kes 1968. aastani väljendas oma loomingus pigem moodsa kunsti suundi, sealtpeale aga natuuritruus laadis maastiku- ja vaikelumaali. Eelmise aasta sügisel maalinäitusega E-Kunstisalongis 80. juubelit tähistanud Maranile kingiti avamise puhul ratsuritäht, mida on antud teosel kujutatud. Kunstnik armastab just suureõielisi taimi, mille kohta ta ise on öelnud nii: "Väikest kribu-krabu ma tehtud ei saa. Imetlen sügavalt, kuidas Märt Bormeister maalib sinililli, kuid mina neid teha ei suudaks, pole proovinudki. /.../ Minu ala on amarüllised, kallad, liiliad, roosid“.

Amarüllis - kuninglik lill, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük