Vaikelu sinise kruusiga, Olav ERKI lõpetanud Maran väljendas end loometee alguses läbi abstraktse ning sürreaalse kunstikeele. 1960. aastate lõpus toimus kunstniku maailmavaates pööre ning ta hakkas kujutama natuuritruult maastikke ja igapäevaesemeid. Marani natüürmortidel kohtab vaataja ühtesid ja samu objekte, kuna kunstnik peab oluliseks maalida esemeid, millel on oma lugu. Ta hindab vanu asju, millega inimesed on koos elanud, kuna see annab asjadele hinge. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Vaikelu sinise kruusiga, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Vaikelu sinise kruusiga, Olav Maran E-kunstisalongis
Olav Maran (sünd 1933)

Vaikelu sinise kruusiga

2007 Õli, lõuend. Signatuuriga. 65x100
Alghind: 4500€
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

ERKI lõpetanud Maran väljendas end loometee alguses läbi abstraktse ning sürreaalse kunstikeele. 1960. aastate lõpus toimus kunstniku maailmavaates pööre ning ta hakkas kujutama natuuritruult maastikke ja igapäevaesemeid. Marani natüürmortidel kohtab vaataja ühtesid ja samu objekte, kuna kunstnik peab oluliseks maalida esemeid, millel on oma lugu. Ta hindab vanu asju, millega inimesed on koos elanud, kuna see annab asjadele hinge.Olav Maran (sünd 1933)
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaikelu sinise kruusiga, Olav

Olav Maran (sünd 1933) Vaikelu sinise kruusiga 2007 Õli, lõuend Signatuuriga ERKI lõpetanud Maran väljendas end loometee alguses läbi abstraktse ning sürreaalse kunstikeele. 1960. aastate lõpus toimus kunstniku maailmavaates pööre ning ta hakkas kujutama natuuritruult maastikke ja igapäevaesemeid. Marani natüürmortidel kohtab vaataja ühtesid ja samu objekte, kuna kunstnik peab oluliseks maalida esemeid, millel on oma lugu. Ta hindab vanu asju, millega inimesed on koos elanud, kuna see annab asjadele hinge.

Vaikelu sinise kruusiga, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük