Natüürmort sidruniga, Olav Maran Varane kunstniku looming kuulub eesti modernismi klassikasse. 1968. aastal toimunud hingeline murrang ning pöördumine religioossesse maailma tõi muutuse ka Marani maaliloomingusse. Üheks valitsevaks teemaks muutus vaikelu, milles asjad elavad oma hingestatud ja rahulikus keskkonnas. Meister jäädvustab küll argiesemeid, kuid tema piltidel muutuvad nad erilisteks nö väljavalituteks. Harmoonia ning tasakaalu taotlus on iseloomulik Marani kogu järgnevale loomingule. "Natüürmort sidruniga“ iseloomustab suurepäraselt Marani vaikelude maailma. Töö on maalitud vanameisterlikus tumedas värviskaalas, kus igale esemele on jagunud meistri tähelepanu. Maal toob hinge meelerahu ning võlub diskreetse koloriidiga. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Natüürmort sidruniga, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Natüürmort sidruniga, Olav Maran E-kunstisalongis
Olav Maran (sünd 1933)

Natüürmort sidruniga

2005 Õli, lõuend. 50 x 70. Signatuuriga
Alghind: 15000/€959, lõpphind: € 18 000/ 1 150
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Varane kunstniku looming kuulub eesti modernismi klassikasse. 1968. aastal toimunud hingeline murrang ning pöördumine religioossesse maailma tõi muutuse ka Marani maaliloomingusse. Üheks valitsevaks teemaks muutus vaikelu, milles asjad elavad oma hingestatud ja rahulikus keskkonnas. Meister jäädvustab küll argiesemeid, kuid tema piltidel muutuvad nad erilisteks nö väljavalituteks. Harmoonia ning tasakaalu taotlus on iseloomulik Marani kogu järgnevale loomingule.

"Natüürmort sidruniga“ iseloomustab suurepäraselt Marani vaikelude maailma. Töö on maalitud vanameisterlikus tumedas värviskaalas, kus igale esemele on jagunud meistri tähelepanu. Maal toob hinge meelerahu ning võlub diskreetse koloriidiga.Olav Maran (sünd 1933)
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort sidruniga, Olav Maran

Olav Maran (sünd 1933) Natüürmort sidruniga 2005 Õli, lõuend 50 x 70 Varane kunstniku looming kuulub eesti modernismi klassikasse. 1968. aastal toimunud hingeline murrang ning pöördumine religioossesse maailma tõi muutuse ka Marani maaliloomingusse. Üheks valitsevaks teemaks muutus vaikelu, milles asjad elavad oma hingestatud ja rahulikus keskkonnas. Meister jäädvustab küll argiesemeid, kuid tema piltidel muutuvad nad erilisteks nö väljavalituteks. Harmoonia ning tasakaalu taotlus on iseloomulik Marani kogu järgnevale loomingule.
"Natüürmort sidruniga“ iseloomustab suurepäraselt Marani vaikelude maailma. Töö on maalitud vanameisterlikus tumedas värviskaalas, kus igale esemele on jagunud meistri tähelepanu. Maal toob hinge meelerahu ning võlub diskreetse koloriidiga.

Natüürmort sidruniga, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük