Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga, Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal. Kuulus meie kunsti avangardsemasse poolusesse. Varajases loomingus mõjutatud abstraktsest kujundikeelest ning sürrealistlikust kunstivaatest. Muutus kunstniku loomingus toimus 1968. aastal mil ta pöördus religioosse maalilmavaate poole. Nüüdsest on tema maastikud ajatult rahulikud ning vaikelud omandavad igavikulise varjundi. Ta jäädvustab argiseid asju tumedal foonil, mis tõstab iga eseme aupaklikult esile ning muudab ta kompositsioonis oluliseks. "Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga" isegi pealkirjas märgib autor kompositsiooni kõige mõjusamat eset kõrvuti pea märkamatu pooliku munakoorega, mis näitab kunstnikku mõttelaadi, et kõik maailmas on võrdselt tähtsad. Vaikelu mõjub pühaliku ja rahustavana. Meistrimärk Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga, Olav Maran E-kunstisalongis
Olav Maran (sünd 1933)

Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga

2002 Õli, lõuend. Signeeritud. 70,5x84
Alghind: 24500/€1565
9. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini
10.04.2003 Mustpeade Maja

Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal. Kuulus meie kunsti avangardsemasse poolusesse. Varajases loomingus mõjutatud abstraktsest kujundikeelest ning sürrealistlikust kunstivaatest. Muutus kunstniku loomingus toimus 1968. aastal mil ta pöördus religioosse maalilmavaate poole. Nüüdsest on tema maastikud ajatult rahulikud ning vaikelud omandavad igavikulise varjundi. Ta jäädvustab argiseid asju tumedal foonil, mis tõstab iga eseme aupaklikult esile ning muudab ta kompositsioonis oluliseks. "Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga" isegi pealkirjas märgib autor kompositsiooni kõige mõjusamat eset kõrvuti pea märkamatu pooliku munakoorega, mis näitab kunstnikku mõttelaadi, et kõik maailmas on võrdselt tähtsad. Vaikelu mõjub pühaliku ja rahustavana.Olav Maran (sünd 1933)
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga,

Olav Maran (sünd 1933) Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga 2002 Õli, lõuend Signeeritud Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal. Kuulus meie kunsti avangardsemasse poolusesse. Varajases loomingus mõjutatud abstraktsest kujundikeelest ning sürrealistlikust kunstivaatest. Muutus kunstniku loomingus toimus 1968. aastal mil ta pöördus religioosse maalilmavaate poole. Nüüdsest on tema maastikud ajatult rahulikud ning vaikelud omandavad igavikulise varjundi. Ta jäädvustab argiseid asju tumedal foonil, mis tõstab iga eseme aupaklikult esile ning muudab ta kompositsioonis oluliseks. "Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga" isegi pealkirjas märgib autor kompositsiooni kõige mõjusamat eset kõrvuti pea märkamatu pooliku munakoorega, mis näitab kunstnikku mõttelaadi, et kõik maailmas on võrdselt tähtsad. Vaikelu mõjub pühaliku ja rahustavana.

Vaikelu munakoore ja kõrvitsaga, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük