Talvine talu Kesk-Eestist, Märt Märt Bormeistri loominguline kõrgaeg langes perioodi, mil siinne kunstielu oli surutud sotsialistlikesse raamidesse ning kunstnikelt oodati oma töös eelkõige "punaste“ teema käsitlemist. Seetõttu jäi Bormeister oma loomingus alati tagasihoidlikuks ning valis maalimiseks neutraalseid teemasid, viljeledes peamiselt loodus- ja lillemaali. Kunstniku peent pintslitööd ning meisterlikkust värvinüansside esiletoomisel see aga ei varjutanud. Bormeistri looming kõneleb pühendumusest ja kannatlikkusest, olgu tegemist siis kobaras lilleõitega või talviste härmas puuraagudega, detailsust on kunstnik neis alati oluliseks pidanud. Märt Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal ning ametlikult lõppesid alles 1945. aastal. Selle kestel jõudis ta õppida nii Tallinna, Tartu kui ka Moskva kõrgemates kunstikoolides. Lisaks täiendas ta end Soomes ja Rootsis. Bormeister on eesti kunstilukku läinud ka tunnustatud pedagoogina. 1999 teater "Vanemuine" Talvine talu Kesk-Eestist, Märt Bormeister E-kunstisalongis Bormeister Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Talvine talu Kesk-Eestist, Märt Bormeister E-kunstisalongis
Märt Bormeister (1916–1991)

Talvine talu Kesk-Eestist

1989 Õli, masoniit. 49,5 x 69,5.Signatuuriga
Alghind: € 1200€(18775.92EEK), lõpphind: € 2 010 ( 31 449,67 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Märt Bormeistri loominguline kõrgaeg langes perioodi, mil siinne kunstielu oli surutud sotsialistlikesse raamidesse ning kunstnikelt oodati oma töös eelkõige "punaste“ teema käsitlemist. Seetõttu jäi Bormeister oma loomingus alati tagasihoidlikuks ning valis maalimiseks neutraalseid teemasid, viljeledes peamiselt loodus- ja lillemaali. Kunstniku peent pintslitööd ning meisterlikkust värvinüansside esiletoomisel see aga ei varjutanud. Bormeistri looming kõneleb pühendumusest ja kannatlikkusest, olgu tegemist siis kobaras lilleõitega või talviste härmas puuraagudega, detailsust on kunstnik neis alati oluliseks pidanud.
Märt Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal ning ametlikult lõppesid alles 1945. aastal. Selle kestel jõudis ta õppida nii Tallinna, Tartu kui ka Moskva kõrgemates kunstikoolides. Lisaks täiendas ta end Soomes ja Rootsis. Bormeister on eesti kunstilukku läinud ka tunnustatud pedagoogina.Märt Bormeister (1916–1991)
Maalikunstnik, sündninud 1916. aastal Tallinnas, suri 1991. aastal. Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945. aastal asus tööle õppejõuna ERKI-sse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvine talu Kesk-Eestist, Märt

Märt Bormeister (1916–1991) Talvine talu Kesk-Eestist 1989 Õli, masoniit 49,5 x 69,5 Märt Bormeistri loominguline kõrgaeg langes perioodi, mil siinne kunstielu oli surutud sotsialistlikesse raamidesse ning kunstnikelt oodati oma töös eelkõige "punaste“ teema käsitlemist. Seetõttu jäi Bormeister oma loomingus alati tagasihoidlikuks ning valis maalimiseks neutraalseid teemasid, viljeledes peamiselt loodus- ja lillemaali. Kunstniku peent pintslitööd ning meisterlikkust värvinüansside esiletoomisel see aga ei varjutanud. Bormeistri looming kõneleb pühendumusest ja kannatlikkusest, olgu tegemist siis kobaras lilleõitega või talviste härmas puuraagudega, detailsust on kunstnik neis alati oluliseks pidanud.Märt Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal ning ametlikult lõppesid alles 1945. aastal. Selle kestel jõudis ta õppida nii Tallinna, Tartu kui ka Moskva kõrgemates kunstikoolides. Lisaks täiendas ta end Soomes ja Rootsis. Bormeister on eesti kunstilukku läinud ka tunnustatud pedagoogina.

Talvine talu Kesk-Eestist, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Bormeister Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük