Helendav meri, Märt Bormeister Märt Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis R. Nymani ja A. Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945. a. asus tööle õppejõuna ERKI-sse. Kunstniku loomingus kohtab neutraalseid teemasid, peamiselt maastikke ja lillemaale. Sageli jäädvustas Bormeister ka merd, käis maalimas Tallinna läheduses leiduvaid kiviseid randu, kujutas oma maalidel vaikset merd ning päevavalguse peegeldust veepinnal. Tema maalikäekiri oli realistlik ning koloriit ühe töö mõõtmes napp, mistõttu on tema looming läbivalt kantud põhjamaistest meeleoludest, puudub võõramaisus ja eksootilisus. 1999 teater "Vanemuine" Helendav meri, Märt Bormeister E-kunstisalongis Bormeister Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Helendav meri, Märt Bormeister E-kunstisalongis
Märt Bormeister (1916–1991)

Helendav meri

1963 Õli, kartong 49,5 x 69,5
Alghind: € 18000/€1150
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Märt Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis R. Nymani ja A. Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945.a. asus tööle õppejõuna ERKI-sse.
Kunstniku loomingus kohtab neutraalseid teemasid, peamiselt maastikke ja lillemaale. Sageli jäädvustas Bormeister ka merd, käis maalimas Tallinna läheduses leiduvaid kiviseid randu, kujutas oma maalidel vaikset merd ning päevavalguse peegeldust veepinnal. Tema maalikäekiri oli realistlik ning koloriit ühe töö mõõtmes napp, mistõttu on tema looming läbivalt kantud põhjamaistest meeleoludest, puudub võõramaisus ja eksootilisus.Märt Bormeister (1916–1991)
Maalikunstnik, sündninud 1916. aastal Tallinnas, suri 1991. aastal. Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945. aastal asus tööle õppejõuna ERKI-sse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Helendav meri, Märt Bormeister

Märt Bormeister (1916–1991) Helendav meri 1963 Õli, kartong 49,5 x 69,5 Alghind: € 18000/€1150 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Märt Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis R. Nymani ja A. Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945.a. asus tööle õppejõuna ERKI-sse. Kunstniku loomingus kohtab neutraalseid teemasid, peamiselt maastikke ja lillemaale. Sageli jäädvustas Bormeister ka merd, käis maalimas Tallinna läheduses leiduvaid kiviseid randu, kujutas oma maalidel vaikset merd ning päevavalguse peegeldust veepinnal. Tema maalikäekiri oli realistlik ning koloriit ühe töö mõõtmes napp, mistõttu on tema looming läbivalt kantud põhjamaistest meeleoludest, puudub võõramaisus ja eksootilisus.

Helendav meri, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Bormeister Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük