Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis Märt Bormeister on lõpetanud Riigi Kunstööstuskooli 1937. aastal Roman Nymani ja August Janseni õpilasena. Hiljem jätkas ta õpinguid Tallinnas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Oli õppejõud Tallinna Kunstiülikoolis 1946-1991. Bormeisteril oli ilmne huvi lisaks kunstile ka ajaloo vastu, kuna juba õpilasena töötas ta arheoloogia õppemuuseumis ning on hiljem korduvalt loonud ajalooteemalisi maale. Märt Bormeistri tütar, samuti maalikunstnik Marju Bormeister on meenutanud, kuidas isa alati rõhutas, et eestlased on maarahvas ning seetõttu maaliski peamiselt maastikke ja vanu talusid ning nende sisevaadet. 1999 teater "Vanemuine" Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis Bormeister Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis
Märt Bormeister (1916–1991)

Rehetuba

1972 Õli,papp. Signatuuriga. 49,5 x 70
Alghind: € €850, lõpphind: € 850
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Märt Bormeister on lõpetanud Riigi Kunstööstuskooli 1937. aastal Roman Nymani ja August Janseni õpilasena. Hiljem jätkas ta õpinguid Tallinnas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Oli õppejõud Tallinna Kunstiülikoolis 1946-1991.
Bormeisteril oli ilmne huvi lisaks kunstile ka ajaloo vastu, kuna juba õpilasena töötas ta arheoloogia õppemuuseumis ning on hiljem korduvalt loonud ajalooteemalisi maale. Märt Bormeistri tütar, samuti maalikunstnik Marju Bormeister on meenutanud, kuidas isa alati rõhutas, et eestlased on maarahvas ning seetõttu maaliski peamiselt maastikke ja vanu talusid ning nende sisevaadet.Märt Bormeister (1916–1991)
Maalikunstnik, sündninud 1916. aastal Tallinnas, suri 1991. aastal. Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945. aastal asus tööle õppejõuna ERKI-sse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Märt Bormeister (1916–1991) Rehetuba 1972 Õli,papp Signatuuriga Märt Bormeister on lõpetanud Riigi Kunstööstuskooli 1937. aastal Roman Nymani ja August Janseni õpilasena. Hiljem jätkas ta õpinguid Tallinnas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Oli õppejõud Tallinna Kunstiülikoolis 1946-1991.Bormeisteril oli ilmne huvi lisaks kunstile ka ajaloo vastu, kuna juba õpilasena töötas ta arheoloogia õppemuuseumis ning on hiljem korduvalt loonud ajalooteemalisi maale. Märt Bormeistri tütar, samuti maalikunstnik Marju Bormeister on meenutanud, kuidas isa alati rõhutas, et eestlased on maarahvas ning seetõttu maaliski peamiselt maastikke ja vanu talusid ning nende sisevaadet.

Rehetuba, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Bormeister Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük