Sinililled, Märt Bormeister E-kunstisalongis Märt Bormeister lõpetas 1937. aastal Riigi Kunsttööstuskooli dekoratsioonimaali alal R. Nymani ja A. Janseni käe all. Aktiivselt osales ta näitustel juba 1936. aastast. Järgneval kümnendil tudeeris ta nii Tallinna Riigi Kõrgemas Kunstikoolis kui ka Tartus K. Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis. Teine maailmasõda viis Bormeistri Jaroslavi kunstnike kollektiivi, mille järel tekkis tal võimalus osaleda vabakuulajana loengutel Moskva Kunstiinstituudis. Pärast tagasipöördumist Eestisse töötas Bormeister oma elu lõpuni õppejõuna. Bormeistri loomingus kohtab neutraalseid teemasid, peamiselt maastikke ja lillemaale. Tema maalikäekiri oli realistlik ning koloriit ühe töö mõõtmes tagasihoidlik. Läbivalt on tema maalidel tuntav põhjamaine kargus ja meeleolu. Samas on Bormeistri loomingule omane teatav intensiivsus ja emotsionaalsus, millega kunstnik on värve alusmaterjalile laotanud. Erilist tuntust on Bormeistri nimi saavutanud just sinilillede maalijana. Kunstnik Olav Maran on kirjutanud: “Mis puutub lillemaali, siis tulevad minul paremini välja suurema ja selgema joonisega õied. Väikest kribu-krabu ma tehtud ei saa. Imetlen sügavalt, kuidas Märt Bormeister maalib sinililli. " Pallase meistrite looming Sinililled, Märt Bormeister E-kunstisalongis Bormeister Märt
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Sinililled, Märt Bormeister E-kunstisalongis
Märt Bormeister (1916–1991)

Sinililled

1980 Õli, masoniit 30 x 36
Alghind: 8000/€511, lõpphind: € 11 500/ 735
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Märt Bormeister lõpetas 1937. aastal Riigi Kunsttööstuskooli dekoratsioonimaali alal R. Nymani ja A. Janseni käe all. Aktiivselt osales ta näitustel juba 1936. aastast. Järgneval kümnendil tudeeris ta nii Tallinna Riigi Kõrgemas Kunstikoolis kui ka Tartus K. Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis.
Teine maailmasõda viis Bormeistri Jaroslavi kunstnike kollektiivi, mille järel tekkis tal võimalus osaleda vabakuulajana loengutel Moskva Kunstiinstituudis. Pärast tagasipöördumist Eestisse töötas Bormeister oma elu lõpuni õppejõuna.
Bormeistri loomingus kohtab neutraalseid teemasid, peamiselt maastikke ja lillemaale. Tema maalikäekiri oli realistlik ning koloriit ühe töö mõõtmes tagasihoidlik. Läbivalt on tema maalidel tuntav põhjamaine kargus ja meeleolu. Samas on Bormeistri loomingule omane teatav intensiivsus ja emotsionaalsus, millega kunstnik on värve alusmaterjalile laotanud. Erilist tuntust on Bormeistri nimi saavutanud just sinilillede maalijana.
Kunstnik Olav Maran on kirjutanud: “Mis puutub lillemaali, siis tulevad minul paremini välja suurema ja selgema joonisega õied. Väikest kribu-krabu ma tehtud ei saa. Imetlen sügavalt, kuidas Märt Bormeister maalib sinililli."Märt Bormeister (1916–1991)
Maalikunstnik, sündninud 1916. aastal Tallinnas, suri 1991. aastal. Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945. aastal asus tööle õppejõuna ERKI-sse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sinililled, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Märt Bormeister (1916–1991) Sinililled 1980 Õli, masoniit 30 x 36 Alghind: 8000/€511, lõpphind: € 11 500/ 735 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Märt Bormeister lõpetas 1937. aastal Riigi Kunsttööstuskooli dekoratsioonimaali alal R. Nymani ja A. Janseni käe all. Aktiivselt osales ta näitustel juba 1936. aastast. Järgneval kümnendil tudeeris ta nii Tallinna Riigi Kõrgemas Kunstikoolis kui ka Tartus K. Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis. Teine maailmasõda viis Bormeistri Jaroslavi kunstnike kollektiivi, mille järel tekkis tal võimalus osaleda vabakuulajana loengutel Moskva Kunstiinstituudis. Pärast tagasipöördumist Eestisse töötas Bormeister oma elu lõpuni õppejõuna.Bormeistri loomingus kohtab neutraalseid teemasid, peamiselt maastikke ja lillemaale. Tema maalikäekiri oli realistlik ning koloriit ühe töö mõõtmes tagasihoidlik. Läbivalt on tema maalidel tuntav põhjamaine kargus ja meeleolu. Samas on Bormeistri loomingule omane teatav intensiivsus ja emotsionaalsus, millega kunstnik on värve alusmaterjalile laotanud. Erilist tuntust on Bormeistri nimi saavutanud just sinilillede maalijana. Kunstnik Olav Maran on kirjutanud: “Mis puutub lillemaali, siis tulevad minul paremini välja suurema ja selgema joonisega õied. Väikest kribu-krabu ma tehtud ei saa. Imetlen sügavalt, kuidas Märt Bormeister maalib sinililli."

Sinililled, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Bormeister Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük