Neiu linnuga, Ilmar Malin Kunstnik ja õppejõud Ilmar Malin oli kogu oma loometeel igavene otsija ning teiseneja. Tema loomingut iseloomustab kõige tabavamalt tema enda kirjutatud read: "Aastate jooksul olen jõudnud tõdemuseni, et kõige tähtsam ei ole "oma stiil" või "minu tehnika". /---/ Inimene on võimeline kujutama elu eelkõige oma kogemuste kaudu. Igal erineval kogemusel on aga erinev iseloom, mis kunsti viiduna tingib ka ise oma erineva struktuuri, eriomase tinglikkuse, deformatsiooni või tehnilise võtte. " Malini maailmavaade oli äärmiselt lai, ta liikus mitmekülgsetes seltskondades, alates kultuuriinimestest ja lõpetades teadlastega. Kunstnikuna huvitus ta kohalikust kunstielust ning teoreetilistest kunsti probleemidest, mille kohta ta avalikult ka pidevalt sõna võttis. Teda ennast köitsid eelkõige abstraktsionism ja sürrealism. Nende juurde jõudmisel oli Malini jaoks oluliseks sündmuseks külaskäik venna juurde Rootsi, kus ta avastas enese jaoks moodsa kunsti võlud. Alates 1960ndatest hakkasid tema loomingus vahelduma reaalne ja irreaalne maailm, viimane näis rohkem võidutsevat. Temaatikalt saab tema loomingu jagada kolme kategooriasse: inimesed, loodus ja sümbolid, asjad ja olevused. Portreel "Neiu linnuga" on tajutav pingestatus, mis peegeldub nii figuuri poosis kui ka näoilmes. Need ajendavad otsima teose sü¾eed, küsima naise ja linnu sümboolse tähenduse järgi. Ilmar Malini üks lemmikmotiive ongi läbivalt olnud lind, keda ta on enamasti kujutanud tardunud asendis ja kellele omane dünaamilisus on surutud staatikasse. Antud maalilt nähtub, et nii lind kui naine on pööranud pilgu millelegi, mis jääb teose raamist väljapoole ning jääb seetõttu vaataja eest saladuseks. Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust. 2000 Neiu linnuga, Ilmar Malin E-kunstisalongis Malin Ilmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Neiu linnuga, Ilmar Malin E-kunstisalongis
Ilmar Malin (1924-1994)

Neiu linnuga

1977 Õli, lõuend 65 x 65. Signatuuriga. Originaalraam
Alghind: € 1200, lõpphind: € 1 550
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Kunstnik ja õppejõud Ilmar Malin oli kogu oma loometeel igavene otsija ning teiseneja. Tema loomingut iseloomustab kõige tabavamalt tema enda kirjutatud read: "Aastate jooksul olen jõudnud tõdemuseni, et kõige tähtsam ei ole "oma stiil" või "minu tehnika". /---/ Inimene on võimeline kujutama elu eelkõige oma kogemuste kaudu. Igal erineval kogemusel on aga erinev iseloom, mis kunsti viiduna tingib ka ise oma erineva struktuuri, eriomase tinglikkuse, deformatsiooni või tehnilise võtte."
Malini maailmavaade oli äärmiselt lai, ta liikus mitmekülgsetes seltskondades, alates kultuuriinimestest ja lõpetades teadlastega. Kunstnikuna huvitus ta kohalikust kunstielust ning teoreetilistest kunsti probleemidest, mille kohta ta avalikult ka pidevalt sõna võttis. Teda ennast köitsid eelkõige abstraktsionism ja sürrealism. Nende juurde jõudmisel oli Malini jaoks oluliseks sündmuseks külaskäik venna juurde Rootsi, kus ta avastas enese jaoks moodsa kunsti võlud. Alates 1960ndatest hakkasid tema loomingus vahelduma reaalne ja irreaalne maailm, viimane näis rohkem võidutsevat. Temaatikalt saab tema loomingu jagada kolme kategooriasse: inimesed, loodus ja sümbolid, asjad ja olevused.
Portreel "Neiu linnuga" on tajutav pingestatus, mis peegeldub nii figuuri poosis kui ka näoilmes. Need ajendavad otsima teose sü¾eed, küsima naise ja linnu sümboolse tähenduse järgi. Ilmar Malini üks lemmikmotiive ongi läbivalt olnud lind, keda ta on enamasti kujutanud tardunud asendis ja kellele omane dünaamilisus on surutud staatikasse. Antud maalilt nähtub, et nii lind kui naine on pööranud pilgu millelegi, mis jääb teose raamist väljapoole ning jääb seetõttu vaataja eest saladuseks.
Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust.Ilmar Malin (1924-1994)
Maalikunstnik Ilmar Malin sündis 1924. aastal Tartus, suri 1994 Tallinnas.Lõpetas 1943. aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi Tartus.Pärast osalemist vabatahtlikuna Soome armees II maailmasõjas naases Eestisse 1944. aastal. Saksa sõjaväes võideldes Malin vangistati ning mees viibis kuni 1948. aastani Siberi vangilaagris.Alates 1948. aastast õppis Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1954. aastal. Töötas Tartu Kunstikooli, Tallinna Kunstiülikooli ning Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõuna. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1957. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Neiu linnuga, Ilmar Malin

Ilmar Malin (1924-1994) Neiu linnuga 1977 Õli, lõuend 65 x 65 Signatuuriga Kunstnik ja õppejõud Ilmar Malin oli kogu oma loometeel igavene otsija ning teiseneja. Tema loomingut iseloomustab kõige tabavamalt tema enda kirjutatud read: "Aastate jooksul olen jõudnud tõdemuseni, et kõige tähtsam ei ole "oma stiil" või "minu tehnika". /---/ Inimene on võimeline kujutama elu eelkõige oma kogemuste kaudu. Igal erineval kogemusel on aga erinev iseloom, mis kunsti viiduna tingib ka ise oma erineva struktuuri, eriomase tinglikkuse, deformatsiooni või tehnilise võtte." Malini maailmavaade oli äärmiselt lai, ta liikus mitmekülgsetes seltskondades, alates kultuuriinimestest ja lõpetades teadlastega. Kunstnikuna huvitus ta kohalikust kunstielust ning teoreetilistest kunsti probleemidest, mille kohta ta avalikult ka pidevalt sõna võttis. Teda ennast köitsid eelkõige abstraktsionism ja sürrealism. Nende juurde jõudmisel oli Malini jaoks oluliseks sündmuseks külaskäik venna juurde Rootsi, kus ta avastas enese jaoks moodsa kunsti võlud. Alates 1960ndatest hakkasid tema loomingus vahelduma reaalne ja irreaalne maailm, viimane näis rohkem võidutsevat. Temaatikalt saab tema loomingu jagada kolme kategooriasse: inimesed, loodus ja sümbolid, asjad ja olevused.Portreel "Neiu linnuga" on tajutav pingestatus, mis peegeldub nii figuuri poosis kui ka näoilmes. Need ajendavad otsima teose sü¾eed, küsima naise ja linnu sümboolse tähenduse järgi. Ilmar Malini üks lemmikmotiive ongi läbivalt olnud lind, keda ta on enamasti kujutanud tardunud asendis ja kellele omane dünaamilisus on surutud staatikasse. Antud maalilt nähtub, et nii lind kui naine on pööranud pilgu millelegi, mis jääb teose raamist väljapoole ning jääb seetõttu vaataja eest saladuseks.Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust.

Neiu linnuga, Ilmar Malin E-kunstisalongis

Malin Ilmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük