Iil, Ilmar Malin E-kunstisalongis Ilmar Malin on oma kunstnikuks kujunemise aastaist kirjutanud: “Minu õpiaastail 1948-1954 Tallinnas valitses igasugust individuaalsust välistav õppesüsteem. Paljudest õpetajatest oli minu jaoks ainsana Lepo Mikko, kelle juhendamine läks kaugemale programmtõdede kordamisest. " Malin paigutab ennast toonases kunstisituatsioonis ühte lainesse Lola Liivat-Makarova, Efraim Allsalu ja Aleksander Suumaniga. Hilisem areng viis kunstnikud oma rada otsima. Malinile oli oluliseks kunstmaailma avardavaks sündmuseks külaskäik venna juurde Rootsi, kus sealses Moodsa kunsti muuseumis sai näha kaasaegset kunsti. Oma lemmikutena on ta nimetanud sürrealiste Max Ernsti ja Öyvind Fahlströmi. Pööre kunstniku pildimaailma tuli 1960-ndatel kui reaalelu tõrjus välja irreaalne maailm. “Iil" kuulub kunstniku hilisloomingusse, töös valitseb igavikuline meeleolu. Mahedalt läbikumavad kujundid, mis pildi paremal äärel muutuvad kaheks paralleelseks pimedusse kaduvaks värvitriibuks, on maalitud igavikulise tühjuse kohale. 2000 Iil, Ilmar Malin E-kunstisalongis Malin Ilmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Iil, Ilmar Malin E-kunstisalongis
Ilmar Malin (1924-1994)

Iil

1992 Õli, lõuend. Signatuuriga.
Alghind: € 25000/€1598
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Ilmar Malin on oma kunstnikuks kujunemise aastaist kirjutanud:
“Minu õpiaastail 1948-1954 Tallinnas valitses igasugust
individuaalsust välistav õppesüsteem. Paljudest õpetajatest oli
minu jaoks ainsana Lepo Mikko, kelle juhendamine läks
kaugemale programmtõdede kordamisest." Malin paigutab ennast
toonases kunstisituatsioonis ühte lainesse Lola Liivat-Makarova,
Efraim Allsalu ja Aleksander Suumaniga. Hilisem areng viis
kunstnikud oma rada otsima. Malinile oli oluliseks kunstmaailma
avardavaks sündmuseks külaskäik venna juurde Rootsi, kus
sealses Moodsa kunsti muuseumis sai näha kaasaegset kunsti. Oma
lemmikutena on ta nimetanud sürrealiste Max Ernsti ja Öyvind
Fahlströmi. Pööre kunstniku pildimaailma tuli 1960-ndatel kui
reaalelu tõrjus välja irreaalne maailm. “Iil" kuulub kunstniku
hilisloomingusse, töös valitseb igavikuline meeleolu. Mahedalt
läbikumavad kujundid, mis pildi paremal äärel muutuvad kaheks
paralleelseks pimedusse kaduvaks värvitriibuks, on maalitud
igavikulise tühjuse kohale.Ilmar Malin (1924-1994)
Maalikunstnik Ilmar Malin sündis 1924. aastal Tartus, suri 1994 Tallinnas.Lõpetas 1943. aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi Tartus.Pärast osalemist vabatahtlikuna Soome armees II maailmasõjas naases Eestisse 1944. aastal. Saksa sõjaväes võideldes Malin vangistati ning mees viibis kuni 1948. aastani Siberi vangilaagris.Alates 1948. aastast õppis Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1954. aastal. Töötas Tartu Kunstikooli, Tallinna Kunstiülikooli ning Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõuna. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1957. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Iil, Ilmar Malin E-kunstisalongis

Ilmar Malin (1924-1994) Iil 1992 Õli, lõuend Signatuuriga Ilmar Malin on oma kunstnikuks kujunemise aastaist kirjutanud:“Minu õpiaastail 1948-1954 Tallinnas valitses igasugustindividuaalsust välistav õppesüsteem. Paljudest õpetajatest oliminu jaoks ainsana Lepo Mikko, kelle juhendamine läkskaugemale programmtõdede kordamisest." Malin paigutab ennasttoonases kunstisituatsioonis ühte lainesse Lola Liivat-Makarova,Efraim Allsalu ja Aleksander Suumaniga. Hilisem areng viiskunstnikud oma rada otsima. Malinile oli oluliseks kunstmaailmaavardavaks sündmuseks külaskäik venna juurde Rootsi, kussealses Moodsa kunsti muuseumis sai näha kaasaegset kunsti. Omalemmikutena on ta nimetanud sürrealiste Max Ernsti ja ÖyvindFahlströmi. Pööre kunstniku pildimaailma tuli 1960-ndatel kuireaalelu tõrjus välja irreaalne maailm. “Iil" kuulub kunstnikuhilisloomingusse, töös valitseb igavikuline meeleolu. Mahedaltläbikumavad kujundid, mis pildi paremal äärel muutuvad kaheksparalleelseks pimedusse kaduvaks värvitriibuks, on maalitudigavikulise tühjuse kohale.

Iil, Ilmar Malin E-kunstisalongis

Malin Ilmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük