29 Keldripilt IV, Ilmar Ilmar Malini looming on väga mitmekülgne, kuid esmajoones peetakse teda Eesti üheks esimeseks ja järjepidevamaks sürrealismi viljelejaks. Malini loomingus moodustavad omaette peatüki teosed, milledel on kujutatud üksikuid esemeid ja agregaate, mille puhul ei ole kunstnik andnud vaatajale vihjeid nende dimensiooni või ümbritseva ruumi osas. Selle taustal on erandlik nn keldripiltide sari, mis põhinevad joonistustel, mis valmisid kunstnikul Tartu Ülikooli peahoone keldris. Malinit köitsid sealsed võlvid ja aknakaared ning idee keldrist kui hoone arhitektuurilisest põhialusest. Ruumis kujutatud esemed lähtuvad fantaasiast ja mõtteseostest, mis kunstniku alateadvusest maalimise käigus esile tõusid. Kunstiajaloos viidatakse sageli just Malini teoste intellektuaalsele küljele, mida on juba 1974. aastal täheldanud loodus- ja kultuuriloolane Jaan Eilart: „Ta pole kunagi olnud kergekäeline pintslilahmija. Ta on mõtlejamees. Ta on uurijamees. “ Käesolev teos „Keldripilt IV“ on näitustel kandnud ka pealkirja „Õhtune valgus“ (nt 1987. aasta näitusel „Ese kunstis“ Tallinna Kunstihoones). 2000 29. Keldripilt IV, Ilmar Malin E-kunstisalongis Malin Ilmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
29. Keldripilt IV, Ilmar Malin E-kunstisalongis
Ilmar Malin (1924-1994)

29. Keldripilt IV

1986. Õli, lõuend. 72x51. Signatuuriga.
Alghind: € 2800, lõpphind: € 2800
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Ilmar Malini looming on väga mitmekülgne, kuid esmajoones peetakse teda Eesti üheks esimeseks ja järjepidevamaks sürrealismi viljelejaks. Malini loomingus moodustavad omaette peatüki teosed, milledel on kujutatud üksikuid esemeid ja agregaate, mille puhul ei ole kunstnik andnud vaatajale vihjeid nende dimensiooni või ümbritseva ruumi osas. Selle taustal on erandlik nn keldripiltide sari, mis põhinevad joonistustel, mis valmisid kunstnikul Tartu Ülikooli peahoone keldris. Malinit köitsid sealsed võlvid ja aknakaared ning idee keldrist kui hoone arhitektuurilisest põhialusest. Ruumis kujutatud esemed lähtuvad fantaasiast ja mõtteseostest, mis kunstniku alateadvusest maalimise käigus esile tõusid.
Kunstiajaloos viidatakse sageli just Malini teoste intellektuaalsele küljele, mida on juba 1974. aastal täheldanud loodus- ja kultuuriloolane Jaan Eilart: „Ta pole kunagi olnud kergekäeline pintslilahmija. Ta on mõtlejamees. Ta on uurijamees.“
Käesolev teos „Keldripilt IV“ on näitustel kandnud ka pealkirja „Õhtune valgus“ (nt 1987. aasta näitusel „Ese kunstis“ Tallinna Kunstihoones).Ilmar Malin (1924-1994)
Maalikunstnik Ilmar Malin sündis 1924. aastal Tartus, suri 1994 Tallinnas.Lõpetas 1943. aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi Tartus.Pärast osalemist vabatahtlikuna Soome armees II maailmasõjas naases Eestisse 1944. aastal. Saksa sõjaväes võideldes Malin vangistati ning mees viibis kuni 1948. aastani Siberi vangilaagris.Alates 1948. aastast õppis Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1954. aastal. Töötas Tartu Kunstikooli, Tallinna Kunstiülikooli ning Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõuna. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1957. aastast.
29. Keldripilt IV, Ilmar Malin E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

29 Keldripilt IV, Ilmar

Ilmar Malin (1924-1994) 29 Keldripilt IV 1986 Ilmar Malini looming on väga mitmekülgne, kuid esmajoones peetakse teda Eesti üheks esimeseks ja järjepidevamaks sürrealismi viljelejaks. Malini loomingus moodustavad omaette peatüki teosed, milledel on kujutatud üksikuid esemeid ja agregaate, mille puhul ei ole kunstnik andnud vaatajale vihjeid nende dimensiooni või ümbritseva ruumi osas. Selle taustal on erandlik nn keldripiltide sari, mis põhinevad joonistustel, mis valmisid kunstnikul Tartu Ülikooli peahoone keldris. Malinit köitsid sealsed võlvid ja aknakaared ning idee keldrist kui hoone arhitektuurilisest põhialusest. Ruumis kujutatud esemed lähtuvad fantaasiast ja mõtteseostest, mis kunstniku alateadvusest maalimise käigus esile tõusid. Kunstiajaloos viidatakse sageli just Malini teoste intellektuaalsele küljele, mida on juba 1974. aastal täheldanud loodus- ja kultuuriloolane Jaan Eilart: „Ta pole kunagi olnud kergekäeline pintslilahmija. Ta on mõtlejamees. Ta on uurijamees.“ Käesolev teos „Keldripilt IV“ on näitustel kandnud ka pealkirja „Õhtune valgus“ (nt 1987. aasta näitusel „Ese kunstis“ Tallinna Kunstihoones).

29. Keldripilt IV, Ilmar Malin E-kunstisalongis

Malin Ilmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük