Jääminek, Agu Pihelga E-kunstisalongis Kunstialaseid õpinguid alustas Agu Pihelga 1928. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus tema juhendajateks olid August Jansen ja Roman Nyman. Pärast kooli lõpetamist 1934. aastal täiendas Pihelga end Helsingis Soome Kunstiühingu koolis Ateneumis (tänapäeval Soome Kunstiakadeemia). Kunstiajaloolane Vilma Reinholm on sõnastanud Agu Pihelga maastikumaali eripära: „A. Pihelga on palju tegelenud värviprobleemidega ning avaldanud selle kohta ka teoreetilisi kirjutisi. On ju värv maalikunstnikule esmaseks väljendusvahendiks ja seetõttu näeb ta ka maailma eelkõige värvides ja värvide kaudu. /. . . / Pihelga töödes ei leia me välist efekti, küll aga loodust selle täiuses ja mitmekesisuses, väljendatuna sügavalt läbimõeldud värviüleminekute ja toonivarjunditega. “ 2005 Jääminek, Agu Pihelga E-kunstisalongis Pihelga Agu
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Jääminek, Agu Pihelga E-kunstisalongis
Agu Pihelga (1910–1998)

Jääminek

1955. Õli, papp. 35x50. Signatuuriga.
Alghind: € €850, lõpphind: € 950
45. E-Kunstisalongi XLV oksjon
28.03.2020 Tartu galeriis kell 13

Kunstialaseid õpinguid alustas Agu Pihelga 1928. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus tema juhendajateks olid August Jansen ja Roman Nyman. Pärast kooli lõpetamist 1934. aastal täiendas Pihelga end Helsingis Soome Kunstiühingu koolis Ateneumis (tänapäeval Soome Kunstiakadeemia). Kunstiajaloolane Vilma Reinholm on sõnastanud Agu Pihelga maastikumaali eripära: „A. Pihelga on palju tegelenud värviprobleemidega ning avaldanud selle kohta ka teoreetilisi kirjutisi. On ju värv maalikunstnikule esmaseks väljendusvahendiks ja seetõttu näeb ta ka maailma eelkõige värvides ja värvide kaudu. /.../ Pihelga töödes ei leia me välist efekti, küll aga loodust selle täiuses ja mitmekesisuses, väljendatuna sügavalt läbimõeldud värviüleminekute ja toonivarjunditega.“Agu Pihelga (1910–1998)
Maalikunstnik Agu Pihelga sündis 1910. aastal Harjumaal. Suri 1998. aastal. Õppis alates 1928. aastast Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiivmaali eriala Roman Nymani ja August Janseni juhatusel, lõpetas kooli 1934. aastal. Pärast ajateenistust jätkas õpinguid 1936–1939 Helsingis Soome Kunstiühingu koolis, kus tema põhiliseks õpetajaks oli Lönnberg.Töötas 1946–1980 ERKI-s õppejõuna. Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Jääminek, Agu Pihelga E-kunstisalongis

Agu Pihelga (1910–1998) Jääminek 1955 Õli, papp Kunstialaseid õpinguid alustas Agu Pihelga 1928. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus tema juhendajateks olid August Jansen ja Roman Nyman. Pärast kooli lõpetamist 1934. aastal täiendas Pihelga end Helsingis Soome Kunstiühingu koolis Ateneumis (tänapäeval Soome Kunstiakadeemia). Kunstiajaloolane Vilma Reinholm on sõnastanud Agu Pihelga maastikumaali eripära: „A. Pihelga on palju tegelenud värviprobleemidega ning avaldanud selle kohta ka teoreetilisi kirjutisi. On ju värv maalikunstnikule esmaseks väljendusvahendiks ja seetõttu näeb ta ka maailma eelkõige värvides ja värvide kaudu. /.../ Pihelga töödes ei leia me välist efekti, küll aga loodust selle täiuses ja mitmekesisuses, väljendatuna sügavalt läbimõeldud värviüleminekute ja toonivarjunditega.“

Jääminek, Agu Pihelga E-kunstisalongis

Pihelga Agu
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük