Voorimees reega, Paul Burman "Tallinna Peetri Reaalkoolis, kuhu Paul astus 1897. aastal, oli ta juba üle kooli kuulus "kunstnik“. Loomade joonistamine ei nõudnud temalt mingit vaeva. Ja sealjuures olid need joonistused oskuslikult tehtud. Nii nagu mäletab Paul Burmani tookordne pinginaaber Günther Reindorff, olid tal kõik vihikud jäneseid, hobuseid ja koeri täis joonistatud,“ on kirjutanud kunstiteadlane Aino Kartna Burmani varasest joonistamiskirest. Kuigi Paul Burman ei saanud Peterburi Kunstide Akadeemia Kõrgemasse Kõrgkooli õppima nagu tema vend Karl Burman, siis võimaldati tal 1907. aasta sügisel vabakuulajana õppetööst osa võtta. Paul Burmani andekust märkas kunstikooli juhataja professor Franz Roubaud, kes ise oli tuntud lahingumaalide looja. Iga lahingumaalija pidi vastuvaidlematult oskama joonistada hobust niisama hästi kui inimestki. Nii oli ka Roubaud’ ateljee juures suur tall-ateljee, kus õpiti joonistama ja maalima hobuseid. See paik kujunes Paul Burmani armastatumaks töökohaks. Lm 25,1x33 Alg: Toimus Voorimees reega, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Voorimees reega, Paul Burman E-kunstisalongis
Paul Burman (1888–1934)

Voorimees reega

Tempera, papp. Signatuuriga. 23,3x31
Alghind: € €1600, lõpphind: € 1 600
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

"Tallinna Peetri Reaalkoolis, kuhu Paul astus 1897. aastal, oli ta juba üle kooli kuulus "kunstnik“. Loomade joonistamine ei nõudnud temalt mingit vaeva. Ja sealjuures olid need joonistused oskuslikult tehtud. Nii nagu mäletab Paul Burmani tookordne pinginaaber Günther Reindorff, olid tal kõik vihikud jäneseid, hobuseid ja koeri täis joonistatud,“ on kirjutanud kunstiteadlane Aino Kartna Burmani varasest joonistamiskirest.
Kuigi Paul Burman ei saanud Peterburi Kunstide Akadeemia Kõrgemasse Kõrgkooli õppima nagu tema vend Karl Burman, siis võimaldati tal 1907. aasta sügisel vabakuulajana õppetööst osa võtta. Paul Burmani andekust märkas kunstikooli juhataja professor Franz Roubaud, kes ise oli tuntud lahingumaalide looja. Iga lahingumaalija pidi vastuvaidlematult oskama joonistada hobust niisama hästi kui inimestki. Nii oli ka Roubaud’ ateljee juures suur tall-ateljee, kus õpiti joonistama ja maalima hobuseid. See paik kujunes Paul Burmani armastatumaks töökohaks.Paul Burman (1888–1934)
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Voorimees reega, Paul Burman

Paul Burman (1888–1934) Voorimees reega Tempera, papp Signatuuriga "Tallinna Peetri Reaalkoolis, kuhu Paul astus 1897. aastal, oli ta juba üle kooli kuulus "kunstnik“. Loomade joonistamine ei nõudnud temalt mingit vaeva. Ja sealjuures olid need joonistused oskuslikult tehtud. Nii nagu mäletab Paul Burmani tookordne pinginaaber Günther Reindorff, olid tal kõik vihikud jäneseid, hobuseid ja koeri täis joonistatud,“ on kirjutanud kunstiteadlane Aino Kartna Burmani varasest joonistamiskirest.Kuigi Paul Burman ei saanud Peterburi Kunstide Akadeemia Kõrgemasse Kõrgkooli õppima nagu tema vend Karl Burman, siis võimaldati tal 1907. aasta sügisel vabakuulajana õppetööst osa võtta. Paul Burmani andekust märkas kunstikooli juhataja professor Franz Roubaud, kes ise oli tuntud lahingumaalide looja. Iga lahingumaalija pidi vastuvaidlematult oskama joonistada hobust niisama hästi kui inimestki. Nii oli ka Roubaud’ ateljee juures suur tall-ateljee, kus õpiti joonistama ja maalima hobuseid. See paik kujunes Paul Burmani armastatumaks töökohaks.

Voorimees reega, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük