Voorimees reega, Paul Burman "Tallinna Peetri Reaalkoolis, kuhu Paul astus 1897. aastal, oli ta juba üle kooli kuulus "kunstnik“. Loomade joonistamine ei nõudnud temalt mingit vaeva. Ja sealjuures olid need joonistused oskuslikult tehtud. Nii nagu mäletab Paul Burmani tookordne pinginaaber Günther Reindorff, olid tal kõik vihikud jäneseid, hobuseid ja koeri täis joonistatud,“ on kirjutanud kunstiteadlane Aino Kartna Burmani varasest joonistamiskirest. Kuigi Paul Burman ei saanud Peterburi Kunstide Akadeemia Kõrgemasse Kõrgkooli õppima nagu tema vend Karl Burman, siis võimaldati tal 1907. aasta sügisel vabakuulajana õppetööst osa võtta. Paul Burmani andekust märkas kunstikooli juhataja professor Franz Roubaud, kes ise oli tuntud lahingumaalide looja. Iga lahingumaalija pidi vastuvaidlematult oskama joonistada hobust niisama hästi kui inimestki. Nii oli ka Roubaud’ ateljee juures suur tall-ateljee, kus õpiti joonistama ja maalima hobuseid. See paik kujunes Paul Burmani armastatumaks töökohaks. Lm 25,1x33 Alg: Voorimees reega, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Voorimees reega, Paul Burman E-kunstisalongis
Paul Burman (1888–1934)

Voorimees reega

Tempera, papp. Signatuuriga. 23,3x31
Alghind: €1600, lõpphind: € 1 600
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

"Tallinna Peetri Reaalkoolis, kuhu Paul astus 1897. aastal, oli ta juba üle kooli kuulus "kunstnik“. Loomade joonistamine ei nõudnud temalt mingit vaeva. Ja sealjuures olid need joonistused oskuslikult tehtud. Nii nagu mäletab Paul Burmani tookordne pinginaaber Günther Reindorff, olid tal kõik vihikud jäneseid, hobuseid ja koeri täis joonistatud,“ on kirjutanud kunstiteadlane Aino Kartna Burmani varasest joonistamiskirest.
Kuigi Paul Burman ei saanud Peterburi Kunstide Akadeemia Kõrgemasse Kõrgkooli õppima nagu tema vend Karl Burman, siis võimaldati tal 1907. aasta sügisel vabakuulajana õppetööst osa võtta. Paul Burmani andekust märkas kunstikooli juhataja professor Franz Roubaud, kes ise oli tuntud lahingumaalide looja. Iga lahingumaalija pidi vastuvaidlematult oskama joonistada hobust niisama hästi kui inimestki. Nii oli ka Roubaud’ ateljee juures suur tall-ateljee, kus õpiti joonistama ja maalima hobuseid. See paik kujunes Paul Burmani armastatumaks töökohaks.Paul Burman (1888–1934)
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Voorimees reega, Paul Burman

Paul Burman (1888–1934) Voorimees reega Tempera, papp Signatuuriga "Tallinna Peetri Reaalkoolis, kuhu Paul astus 1897. aastal, oli ta juba üle kooli kuulus "kunstnik“. Loomade joonistamine ei nõudnud temalt mingit vaeva. Ja sealjuures olid need joonistused oskuslikult tehtud. Nii nagu mäletab Paul Burmani tookordne pinginaaber Günther Reindorff, olid tal kõik vihikud jäneseid, hobuseid ja koeri täis joonistatud,“ on kirjutanud kunstiteadlane Aino Kartna Burmani varasest joonistamiskirest.Kuigi Paul Burman ei saanud Peterburi Kunstide Akadeemia Kõrgemasse Kõrgkooli õppima nagu tema vend Karl Burman, siis võimaldati tal 1907. aasta sügisel vabakuulajana õppetööst osa võtta. Paul Burmani andekust märkas kunstikooli juhataja professor Franz Roubaud, kes ise oli tuntud lahingumaalide looja. Iga lahingumaalija pidi vastuvaidlematult oskama joonistada hobust niisama hästi kui inimestki. Nii oli ka Roubaud’ ateljee juures suur tall-ateljee, kus õpiti joonistama ja maalima hobuseid. See paik kujunes Paul Burmani armastatumaks töökohaks.

Voorimees reega, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük