Tallinna kalasadam, Paul Burman "Kunstnik ei joonistanud detaile, vaid muljet, mida tervik jättis. See ilmneb eriti linnavaadetes, tänavapiltides. Ta visandas teda hetkeks köitnud vaate kiiresti ja sellega piirduski. Sealjuures on need siiski läbi joonistatud, lõpetatud teosed ja mitte ainult visandid. " Nõnda on kirjutanud kunstiajaloolane Aino Kartna Burmani joonistusoskusest. 1917. aasta detsembrikuus korraldas Paul Burmani vend Karl Tallinnas Viru tänaval kunstniku esimese personaalnäituse. Eksponeeritud teosed meeldisid väga ka soomlastele, kes tahtsid näitust Helsingisse. Nii saadetigi osa teostest Soome, kuhu need ka jäid. Käesolev joonistus on pärit Soome kunstikogust. Teos on reprodutseeritud raamatus "Kulda väärt kunst" (2017) lk 45. Lm 25,1x33 Alg: Tallinna kalasadam, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Tallinna kalasadam, Paul Burman E-kunstisalongis

Tallinna kalasadam

U 1917 Värviline pliiats, süsi, paber. Signatuuriga. Lm 25x33
Alghind: € 450, lõpphind: € 450
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

"Kunstnik ei joonistanud detaile, vaid muljet, mida tervik jättis.See ilmneb eriti linnavaadetes, tänavapiltides. Ta visandas tedahetkeks köitnud vaate kiiresti ja sellega piirduski. Sealjuures onneed siiski läbi joonistatud, lõpetatud teosed ja mitte ainultvisandid." Nõnda on kirjutanud kunstiajaloolane Aino KartnaBurmani joonistusoskusest. 1917. aasta detsembrikuus korraldasPaul Burmani vend Karl Tallinnas Viru tänaval kunstnikuesimese personaalnäituse. Eksponeeritud teosed meeldisid vägaka soomlastele, kes tahtsid näitust Helsingisse. Nii saadetigiosa teostest Soome, kuhu need ka jäid. Käesolev joonistus onpärit Soome kunstikogust. Teos on reprodutseeritud raamatus"Kulda väärt kunst" (2017) lk 45.Paul Burman
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tallinna kalasadam, Paul Burman

Paul Burman Tallinna kalasadam U 1917 Värviline pliiats, süsi, paber Signatuuriga "Kunstnik ei joonistanud detaile, vaid muljet, mida tervik jättis.See ilmneb eriti linnavaadetes, tänavapiltides. Ta visandas tedahetkeks köitnud vaate kiiresti ja sellega piirduski. Sealjuures onneed siiski läbi joonistatud, lõpetatud teosed ja mitte ainultvisandid." Nõnda on kirjutanud kunstiajaloolane Aino KartnaBurmani joonistusoskusest. 1917. aasta detsembrikuus korraldasPaul Burmani vend Karl Tallinnas Viru tänaval kunstnikuesimese personaalnäituse. Eksponeeritud teosed meeldisid vägaka soomlastele, kes tahtsid näitust Helsingisse. Nii saadetigiosa teostest Soome, kuhu need ka jäid. Käesolev joonistus onpärit Soome kunstikogust. Teos on reprodutseeritud raamatus"Kulda väärt kunst" (2017) lk 45.

Tallinna kalasadam, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük