Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis Paul Burman õppis esmalt Tallinna akvarellisti Karl Winkleri juures ning pärast seda Ants Laikmaa ateljeekoolis. Eesti esimeseks animalistiks peetud Burmani kohta kirjutas Laikmaa 1906. aastal, et noort kunstnikku "ootab "elajate elukujutajana" suur tulevik". Burman täiendas end lisaks veel Peterburi Kunstiakadeemias, Riias kunstnik Vilhelms Purvītise käe all ning reisidel läbi Euroopa. Aino Kartna on kirjeldanud Burmani loomalembust nõnda: "Peaaegu kunagi ei näe me neil joonistustel inimesi. Ja kui neid ka tänaval liikus, siis kunstnik neid lihtsalt ei näinud /. . . / Üksik hulkuv koer või voorimehehobune on nende piltide ainsaks elusolendiks. /. . . / Burmani lõuenditel ja joonistustel võib alati näha ainuüksi seda, mida tema nägi. Seejuures ei olnud ta lihtsalt loomade või lillede või maastike mahamaalija. Igasse töösse on kätketud oma meeleolu, kunstnikku maalimisel vallanud tunded. Ning just selletõttu on Burmani realism meile alati nauditav. " Teos pärineb Soome kunstikogust. Lm 25,1x33 Alg: Toimus Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis
Paul Burman (1888–1934)

Küülikud

U 1917 Süsi, värviline pliiats, paber. Lm 24 x 31,6. Signatuuriga.
Alghind: € €1450
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Paul Burman õppis esmalt Tallinna akvarellisti Karl Winkleri juures ning pärast seda Ants Laikmaa ateljeekoolis. Eesti esimeseks animalistiks peetud Burmani kohta kirjutas Laikmaa 1906. aastal, et noort kunstnikku "ootab "elajate elukujutajana" suur tulevik". Burman täiendas end lisaks veel Peterburi Kunstiakadeemias, Riias kunstnik Vilhelms Purvītise käe all ning reisidel läbi Euroopa. Aino Kartna on kirjeldanud Burmani loomalembust nõnda: "Peaaegu kunagi ei näe me neil joonistustel inimesi. Ja kui neid ka tänaval liikus, siis kunstnik neid lihtsalt ei näinud /.../ Üksik hulkuv koer või voorimehehobune on nende piltide ainsaks elusolendiks. /.../ Burmani lõuenditel ja joonistustel võib alati näha ainuüksi seda, mida tema nägi. Seejuures ei olnud ta lihtsalt loomade või lillede või maastike mahamaalija. Igasse töösse on kätketud oma meeleolu, kunstnikku maalimisel vallanud tunded. Ning just selletõttu on Burmani realism meile alati nauditav." Teos pärineb Soome kunstikogust.Paul Burman (1888–1934)
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis

Paul Burman (1888–1934) Küülikud U 1917 Süsi, värviline pliiats, paber Lm 24 x 31,6 Paul Burman õppis esmalt Tallinna akvarellisti Karl Winkleri juures ning pärast seda Ants Laikmaa ateljeekoolis. Eesti esimeseks animalistiks peetud Burmani kohta kirjutas Laikmaa 1906. aastal, et noort kunstnikku "ootab "elajate elukujutajana" suur tulevik". Burman täiendas end lisaks veel Peterburi Kunstiakadeemias, Riias kunstnik Vilhelms Purvītise käe all ning reisidel läbi Euroopa. Aino Kartna on kirjeldanud Burmani loomalembust nõnda: "Peaaegu kunagi ei näe me neil joonistustel inimesi. Ja kui neid ka tänaval liikus, siis kunstnik neid lihtsalt ei näinud /.../ Üksik hulkuv koer või voorimehehobune on nende piltide ainsaks elusolendiks. /.../ Burmani lõuenditel ja joonistustel võib alati näha ainuüksi seda, mida tema nägi. Seejuures ei olnud ta lihtsalt loomade või lillede või maastike mahamaalija. Igasse töösse on kätketud oma meeleolu, kunstnikku maalimisel vallanud tunded. Ning just selletõttu on Burmani realism meile alati nauditav." Teos pärineb Soome kunstikogust.

Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük