Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis Paul Burman õppis esmalt Tallinna akvarellisti Karl Winkleri juures ning pärast seda Ants Laikmaa ateljeekoolis. Eesti esimeseks animalistiks peetud Burmani kohta kirjutas Laikmaa 1906. aastal, et noort kunstnikku "ootab "elajate elukujutajana" suur tulevik". Burman täiendas end lisaks veel Peterburi Kunstiakadeemias, Riias kunstnik Vilhelms Purvītise käe all ning reisidel läbi Euroopa. Aino Kartna on kirjeldanud Burmani loomalembust nõnda: "Peaaegu kunagi ei näe me neil joonistustel inimesi. Ja kui neid ka tänaval liikus, siis kunstnik neid lihtsalt ei näinud /. . . / Üksik hulkuv koer või voorimehehobune on nende piltide ainsaks elusolendiks. /. . . / Burmani lõuenditel ja joonistustel võib alati näha ainuüksi seda, mida tema nägi. Seejuures ei olnud ta lihtsalt loomade või lillede või maastike mahamaalija. Igasse töösse on kätketud oma meeleolu, kunstnikku maalimisel vallanud tunded. Ning just selletõttu on Burmani realism meile alati nauditav. " Teos pärineb Soome kunstikogust. Lm 25,1x33 Alg: Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis
Paul Burman (1888–1934)

Küülikud

U 1917 Süsi, värviline pliiats, paber. Lm 24 x 31,6. Signatuuriga.
Alghind: € €1450
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Paul Burman õppis esmalt Tallinna akvarellisti Karl Winkleri juures ning pärast seda Ants Laikmaa ateljeekoolis. Eesti esimeseks animalistiks peetud Burmani kohta kirjutas Laikmaa 1906. aastal, et noort kunstnikku "ootab "elajate elukujutajana" suur tulevik". Burman täiendas end lisaks veel Peterburi Kunstiakadeemias, Riias kunstnik Vilhelms Purvītise käe all ning reisidel läbi Euroopa. Aino Kartna on kirjeldanud Burmani loomalembust nõnda: "Peaaegu kunagi ei näe me neil joonistustel inimesi. Ja kui neid ka tänaval liikus, siis kunstnik neid lihtsalt ei näinud /.../ Üksik hulkuv koer või voorimehehobune on nende piltide ainsaks elusolendiks. /.../ Burmani lõuenditel ja joonistustel võib alati näha ainuüksi seda, mida tema nägi. Seejuures ei olnud ta lihtsalt loomade või lillede või maastike mahamaalija. Igasse töösse on kätketud oma meeleolu, kunstnikku maalimisel vallanud tunded. Ning just selletõttu on Burmani realism meile alati nauditav." Teos pärineb Soome kunstikogust.Paul Burman (1888–1934)
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis

Paul Burman (1888–1934) Küülikud U 1917 Süsi, värviline pliiats, paber Lm 24 x 31,6 Paul Burman õppis esmalt Tallinna akvarellisti Karl Winkleri juures ning pärast seda Ants Laikmaa ateljeekoolis. Eesti esimeseks animalistiks peetud Burmani kohta kirjutas Laikmaa 1906. aastal, et noort kunstnikku "ootab "elajate elukujutajana" suur tulevik". Burman täiendas end lisaks veel Peterburi Kunstiakadeemias, Riias kunstnik Vilhelms Purvītise käe all ning reisidel läbi Euroopa. Aino Kartna on kirjeldanud Burmani loomalembust nõnda: "Peaaegu kunagi ei näe me neil joonistustel inimesi. Ja kui neid ka tänaval liikus, siis kunstnik neid lihtsalt ei näinud /.../ Üksik hulkuv koer või voorimehehobune on nende piltide ainsaks elusolendiks. /.../ Burmani lõuenditel ja joonistustel võib alati näha ainuüksi seda, mida tema nägi. Seejuures ei olnud ta lihtsalt loomade või lillede või maastike mahamaalija. Igasse töösse on kätketud oma meeleolu, kunstnikku maalimisel vallanud tunded. Ning just selletõttu on Burmani realism meile alati nauditav." Teos pärineb Soome kunstikogust.

Küülikud, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük