Lehmad tallis, Paul Burman Paul Burman oli oma eluajal üks kuulsamaid Tallinna kunstnikke ning ta "…aitas nagu sillutada teed kunstiarmastusele laiemates rahvakihtides. Alguse andsid selleks Burmani loomajoonistused. Ning tõepoolest, igaühel, kes on Paul Burmani loomapildi omanik, on põhjust olla uhke, sest Burman oli üks silmapaistvamaid eesti animaliste. tema parimad loomajoonistused kuuluvad kindlalt eesti kujutava kunsti väljapaistvamate saavutuste hulka. “ Nii on kirjutanud Burmani monograafias kunstiteadlane Aino Kartna. 1917. aasta detsembrikuus korraldas Paul Burmani vend Karl Tallinnas Viru tänaval Pauli esimese personaalnäituse. Eksponeeritud teosed meeldisid väga ka soomlastele, kes tahtsid näitust Helsingisse. Nii saadetigi osa teostest Soome, kuhu need ka jäid. Käesolev teos pärineb Soome kunstikogust. Lm 25,1x33 Alg: Lehmad tallis, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lehmad tallis, Paul Burman E-kunstisalongis
Paul Burman (1888–1934)

Lehmad tallis

U 1917 Värviline pliiats, paber. Signatuuriga. Lm 23,1x31,2
Alghind: €525
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Paul Burman oli oma eluajal üks kuulsamaid Tallinna kunstnikke ning ta "…aitas nagu sillutada teed kunstiarmastusele laiemates rahvakihtides. Alguse andsid selleks Burmani loomajoonistused. Ning tõepoolest, igaühel, kes on Paul Burmani loomapildi omanik, on põhjust olla uhke, sest Burman oli üks silmapaistvamaid eesti animaliste. tema parimad loomajoonistused kuuluvad kindlalt eesti kujutava kunsti väljapaistvamate saavutuste hulka.“ Nii on kirjutanud Burmani monograafias kunstiteadlane Aino Kartna. 1917. aasta detsembrikuus korraldas Paul Burmani vend Karl Tallinnas Viru tänaval Pauli esimese personaalnäituse. Eksponeeritud teosed meeldisid väga ka soomlastele, kes tahtsid näitust Helsingisse. Nii saadetigi osa teostest Soome, kuhu need ka jäid. Käesolev teos pärineb Soome kunstikogust.Paul Burman (1888–1934)
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lehmad tallis, Paul Burman

Paul Burman (1888–1934) Lehmad tallis U 1917 Värviline pliiats, paber Signatuuriga Paul Burman oli oma eluajal üks kuulsamaid Tallinna kunstnikke ning ta "…aitas nagu sillutada teed kunstiarmastusele laiemates rahvakihtides. Alguse andsid selleks Burmani loomajoonistused. Ning tõepoolest, igaühel, kes on Paul Burmani loomapildi omanik, on põhjust olla uhke, sest Burman oli üks silmapaistvamaid eesti animaliste. tema parimad loomajoonistused kuuluvad kindlalt eesti kujutava kunsti väljapaistvamate saavutuste hulka.“ Nii on kirjutanud Burmani monograafias kunstiteadlane Aino Kartna. 1917. aasta detsembrikuus korraldas Paul Burmani vend Karl Tallinnas Viru tänaval Pauli esimese personaalnäituse. Eksponeeritud teosed meeldisid väga ka soomlastele, kes tahtsid näitust Helsingisse. Nii saadetigi osa teostest Soome, kuhu need ka jäid. Käesolev teos pärineb Soome kunstikogust.

Lehmad tallis, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük