Toompea vaade, Paul Burman Esmased kunstioskused omandas Burman Ants Laikmaa ateljeekoolis, siis täiendas ta end veel Peterburi Kunstiakadeemias vabakuulajana, graafika alal Moskvas, maali alal Vilhelms Purvītise juures Riias ning hiljem Pariisis. Paul Burmani peetakse esimeseks eesti animalistiks: tema varane looming kujutab peamiselt loomaaia- ning koduloomi. Kuna loomad on modellidena väga püsimatud, omandas kunstnik õige pea kiire töömeetodi ning hea silmamälu, mida ta kasutas ka linnavaadete maalimisel. Kunstiteadlane Aino Kartna on kirjutanud sellest nii: "Kiire tööstiili juures omandas ta aga väga erksa nägemisvõime. Ta joonistas ja maalis seda, mida ta hetkel nägi. Mulje kiire edasiandmine kandus üle ka maastiku- ja linnapiltidesse. “ Lm 25,1x33 Alg: Toompea vaade, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Toompea vaade, Paul Burman E-kunstisalongis
Paul Burman (1888–1934)

Toompea vaade

Tempera, papp. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. 35,4 x 47,4
Alghind: 1250€, lõpphind: € 2 700
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Esmased kunstioskused omandas Burman Ants Laikmaa ateljeekoolis, siis täiendas ta end veel Peterburi Kunstiakadeemias vabakuulajana, graafika alal Moskvas, maali alal Vilhelms Purvītise juures Riias ning hiljem Pariisis. Paul Burmani peetakse esimeseks eesti animalistiks: tema varane looming kujutab peamiselt loomaaia- ning koduloomi. Kuna loomad on modellidena väga püsimatud, omandas kunstnik õige pea kiire töömeetodi ning hea silmamälu, mida ta kasutas ka linnavaadete maalimisel. Kunstiteadlane Aino Kartna on kirjutanud sellest nii: "Kiire tööstiili juures omandas ta aga väga erksa nägemisvõime. Ta joonistas ja maalis seda, mida ta hetkel nägi. Mulje kiire edasiandmine kandus üle ka maastiku- ja linnapiltidesse.“Paul Burman (1888–1934)
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Toompea vaade, Paul Burman

Paul Burman (1888–1934) Toompea vaade Tempera, papp Signatuuriga Esmased kunstioskused omandas Burman Ants Laikmaa ateljeekoolis, siis täiendas ta end veel Peterburi Kunstiakadeemias vabakuulajana, graafika alal Moskvas, maali alal Vilhelms Purvītise juures Riias ning hiljem Pariisis. Paul Burmani peetakse esimeseks eesti animalistiks: tema varane looming kujutab peamiselt loomaaia- ning koduloomi. Kuna loomad on modellidena väga püsimatud, omandas kunstnik õige pea kiire töömeetodi ning hea silmamälu, mida ta kasutas ka linnavaadete maalimisel. Kunstiteadlane Aino Kartna on kirjutanud sellest nii: "Kiire tööstiili juures omandas ta aga väga erksa nägemisvõime. Ta joonistas ja maalis seda, mida ta hetkel nägi. Mulje kiire edasiandmine kandus üle ka maastiku- ja linnapiltidesse.“

Toompea vaade, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük