Toompea vaade, Paul Burman Esmased kunstioskused omandas Burman Ants Laikmaa ateljeekoolis, siis täiendas ta end veel Peterburi Kunstiakadeemias vabakuulajana, graafika alal Moskvas, maali alal Vilhelms Purvītise juures Riias ning hiljem Pariisis. Paul Burmani peetakse esimeseks eesti animalistiks: tema varane looming kujutab peamiselt loomaaia- ning koduloomi. Kuna loomad on modellidena väga püsimatud, omandas kunstnik õige pea kiire töömeetodi ning hea silmamälu, mida ta kasutas ka linnavaadete maalimisel. Kunstiteadlane Aino Kartna on kirjutanud sellest nii: "Kiire tööstiili juures omandas ta aga väga erksa nägemisvõime. Ta joonistas ja maalis seda, mida ta hetkel nägi. Mulje kiire edasiandmine kandus üle ka maastiku- ja linnapiltidesse. “ Lm 25,1x33 Alg: Toimus Toompea vaade, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Toompea vaade, Paul Burman E-kunstisalongis
Paul Burman (1888–1934)

Toompea vaade

Tempera, papp. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. 35,4 x 47,4
Alghind: € 1250€, lõpphind: € 2 700
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Esmased kunstioskused omandas Burman Ants Laikmaa ateljeekoolis, siis täiendas ta end veel Peterburi Kunstiakadeemias vabakuulajana, graafika alal Moskvas, maali alal Vilhelms Purvītise juures Riias ning hiljem Pariisis. Paul Burmani peetakse esimeseks eesti animalistiks: tema varane looming kujutab peamiselt loomaaia- ning koduloomi. Kuna loomad on modellidena väga püsimatud, omandas kunstnik õige pea kiire töömeetodi ning hea silmamälu, mida ta kasutas ka linnavaadete maalimisel. Kunstiteadlane Aino Kartna on kirjutanud sellest nii: "Kiire tööstiili juures omandas ta aga väga erksa nägemisvõime. Ta joonistas ja maalis seda, mida ta hetkel nägi. Mulje kiire edasiandmine kandus üle ka maastiku- ja linnapiltidesse.“Paul Burman (1888–1934)
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Toompea vaade, Paul Burman

Paul Burman (1888–1934) Toompea vaade Tempera, papp Signatuuriga Esmased kunstioskused omandas Burman Ants Laikmaa ateljeekoolis, siis täiendas ta end veel Peterburi Kunstiakadeemias vabakuulajana, graafika alal Moskvas, maali alal Vilhelms Purvītise juures Riias ning hiljem Pariisis. Paul Burmani peetakse esimeseks eesti animalistiks: tema varane looming kujutab peamiselt loomaaia- ning koduloomi. Kuna loomad on modellidena väga püsimatud, omandas kunstnik õige pea kiire töömeetodi ning hea silmamälu, mida ta kasutas ka linnavaadete maalimisel. Kunstiteadlane Aino Kartna on kirjutanud sellest nii: "Kiire tööstiili juures omandas ta aga väga erksa nägemisvõime. Ta joonistas ja maalis seda, mida ta hetkel nägi. Mulje kiire edasiandmine kandus üle ka maastiku- ja linnapiltidesse.“

Toompea vaade, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük