Võhumõõgad, Valve Janov E-kunstisalongis Valve Janov astus "Pallasesse" 1938. aastal ning lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1948. Juba 1950ndatel maalis ta abstraktseid kompositsioone, huvitus vormideformatsioonist ning uudsetest väljendusvahenditest. Oma tööprotsessi kirjeldas kunstnik: "Ma armastan peast maalida. … tahan fantaseerida. Mulle meeldib kujutada selliseid lilli, kalu või ka maju, milliseid usun mitte olemas olevat. Just tegevus ise meeldib mulle - võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. " Nii on tekkinud kunstniku fantaasiakimbud, kus näeb muinasjutulisi õisi, mis köidavad pilku nii atraktiivse vormi kui ka koloriidiga. Lihtsas anumas ümarale lauale asetatud kimbu fooniks on kord sobivas toonis draperii, kord peenemustriline pitskardin. Kompositsiooni keskmes on alati muinasjutuline bukett, mis köidab vaataja pilku ja erutab fantaasiat. 2007 Võhumõõgad, Valve Janov E-kunstisalongis Janov Valve
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Võhumõõgad, Valve Janov E-kunstisalongis
Valve Janov (1921–2003)

Võhumõõgad

1975 Õli, papp. Signatuuriga. 70x50
Alghind: € 16500/€1055, lõpphind: € 16 500/ 1 055
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Valve Janov astus "Pallasesse" 1938. aastal ning lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1948. Juba 1950ndatel maalis ta abstraktseid kompositsioone, huvitus vormideformatsioonist ning uudsetest väljendusvahenditest.
Oma tööprotsessi kirjeldas kunstnik: "Ma armastan peast maalida. … tahan fantaseerida. Mulle meeldib kujutada selliseid lilli, kalu või ka maju, milliseid usun mitte olemas olevat. Just tegevus ise meeldib mulle - võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku." Nii on tekkinud kunstniku fantaasiakimbud, kus näeb muinasjutulisi õisi, mis köidavad pilku nii atraktiivse vormi kui ka koloriidiga. Lihtsas anumas ümarale lauale asetatud kimbu fooniks on kord sobivas toonis draperii, kord peenemustriline pitskardin. Kompositsiooni keskmes on alati muinasjutuline bukett, mis köidab vaataja pilku ja erutab fantaasiat.Valve Janov (1921–2003)
Sündinud 1921. aastal Tartus. Kunstnik suri 2003. aastal. Kunstihariduse omandas aastatel 1938–1948, algul Pallases ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema peamised õppejõud olid Johannes Võerahansu, Elmar Kits ja Ado Vabbe. Alates 1969. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige. Janov oli üks Tartu Kunstiühingu asutajaid (1988). Alates 1992 Tartu Kunstnike Liidu liige. Loonud maastiku- ja linnavaateid, lillemaale, mängulisi fantaasiapilte.1981. aastal sai Janov Eesti Kultuuriministeeriumilt aukirja. 2001. aastal tunnustas Eesti riik Valve Janovit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Samal aastal anti talle ka Ado Vabbe nimeline visuaalse kunsti aastapreemia. Näitused mitmel pool Eestis alates 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Võhumõõgad, Valve Janov E-kunstisalongis

Valve Janov (1921–2003) Võhumõõgad 1975 Õli, papp Signatuuriga Valve Janov astus "Pallasesse" 1938. aastal ning lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1948. Juba 1950ndatel maalis ta abstraktseid kompositsioone, huvitus vormideformatsioonist ning uudsetest väljendusvahenditest. Oma tööprotsessi kirjeldas kunstnik: "Ma armastan peast maalida. … tahan fantaseerida. Mulle meeldib kujutada selliseid lilli, kalu või ka maju, milliseid usun mitte olemas olevat. Just tegevus ise meeldib mulle - võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku." Nii on tekkinud kunstniku fantaasiakimbud, kus näeb muinasjutulisi õisi, mis köidavad pilku nii atraktiivse vormi kui ka koloriidiga. Lihtsas anumas ümarale lauale asetatud kimbu fooniks on kord sobivas toonis draperii, kord peenemustriline pitskardin. Kompositsiooni keskmes on alati muinasjutuline bukett, mis köidab vaataja pilku ja erutab fantaasiat.

Võhumõõgad, Valve Janov E-kunstisalongis

Janov Valve
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük