Kala, Valve Janov E-kunstisalongis Eesti kunstis on kala kujutamine eri kontekstides olnud läbiv teema, kuid selle motiivi maalis ikooniliseks just Valve Janov. Kunstitundja Enn Lillemets on kirjutanud: „Valve Janovi puhul on kalamotiiv jälgitav 1958. aastast, aga paar näidet on ka varasemast, millele järgneb kümmekond aastat väga intensiivset tööd. /. . . / Täielik vallandumine leiab aset 1960. aastal. Sünnivad kalad, mis oma tehniliselt teostuselt ulatuvad seinast seina. /. . . / Janov ise meenutab: "Mitu tükki oli korraga ees, sest Ülo ütles, et tee sarjadena, et see sulle sobib. Pintsleid ära ei kuivatanudki. ”“ Teos pärineb professor Olaf Imeliku kunstikogust. 2007 Kala, Valve Janov E-kunstisalongis Janov Valve
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kala, Valve Janov E-kunstisalongis
Valve Janov (1921–2003)

Kala

1960. Õli, papp. 32,5x48. Signatuurita. Originaalraamiga.
Alghind: € €1100, lõpphind: € 1 100
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Eesti kunstis on kala kujutamine eri kontekstides olnud läbiv teema, kuid selle motiivi maalis ikooniliseks just Valve Janov. Kunstitundja Enn Lillemets on kirjutanud: „Valve Janovi puhul on kalamotiiv jälgitav 1958. aastast, aga paar näidet on ka varasemast, millele järgneb kümmekond aastat väga intensiivset tööd. /.../ Täielik vallandumine leiab aset 1960. aastal. Sünnivad kalad, mis oma tehniliselt teostuselt ulatuvad seinast seina. /.../ Janov ise meenutab: "Mitu tükki oli korraga ees, sest Ülo ütles, et tee sarjadena, et see sulle sobib. Pintsleid ära ei kuivatanudki.”“ Teos pärineb professor Olaf Imeliku kunstikogust.Valve Janov (1921–2003)
Sündinud 1921. aastal Tartus. Kunstnik suri 2003. aastal. Kunstihariduse omandas aastatel 1938–1948, algul Pallases ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema peamised õppejõud olid Johannes Võerahansu, Elmar Kits ja Ado Vabbe. Alates 1969. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige. Janov oli üks Tartu Kunstiühingu asutajaid (1988). Alates 1992 Tartu Kunstnike Liidu liige. Loonud maastiku- ja linnavaateid, lillemaale, mängulisi fantaasiapilte.1981. aastal sai Janov Eesti Kultuuriministeeriumilt aukirja. 2001. aastal tunnustas Eesti riik Valve Janovit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Samal aastal anti talle ka Ado Vabbe nimeline visuaalse kunsti aastapreemia. Näitused mitmel pool Eestis alates 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kala, Valve Janov E-kunstisalongis

Valve Janov (1921–2003) Kala 1960 Õli, papp Eesti kunstis on kala kujutamine eri kontekstides olnud läbiv teema, kuid selle motiivi maalis ikooniliseks just Valve Janov. Kunstitundja Enn Lillemets on kirjutanud: „Valve Janovi puhul on kalamotiiv jälgitav 1958. aastast, aga paar näidet on ka varasemast, millele järgneb kümmekond aastat väga intensiivset tööd. /.../ Täielik vallandumine leiab aset 1960. aastal. Sünnivad kalad, mis oma tehniliselt teostuselt ulatuvad seinast seina. /.../ Janov ise meenutab: "Mitu tükki oli korraga ees, sest Ülo ütles, et tee sarjadena, et see sulle sobib. Pintsleid ära ei kuivatanudki.”“ Teos pärineb professor Olaf Imeliku kunstikogust.

Kala, Valve Janov E-kunstisalongis

Janov Valve
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük