Haapsalu vana kirik, Valve „Ma armastan peast maalida. [. . . ] Just tegevus ise meeldib mulle- võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. [. . . ] Mul on tunne, et sel ajal kui teda teen, elan ise selles omaloodud ruumis. Aga kui lõpetanud olen, siis pean sealt jäädavalt välja kolima,“ nii on Valve Janov kirjeldanud enda loomeprotsessi. Enn Lillemets on 2021. aastal Janovi loomingust kirjutanud järgnevalt: “Kui ametlik kunst krampus sõnalistesse trafarettidesse ja jutustusse, siis Janovi loomingus jääb valitsema nägev ja kujutav silm”. Teos „Vana Haapsalu kirik“ oli eksponeeritud Valve Janovi ja Kaja Kärneri 1971. aasta ühisnäitusel, reprodutseeritud näitusekataloogi 7. leheküljel ning leitav nimestikus nr 15 all. 2007 Haapsalu vana kirik, Valve Janov E-kunstisalongis Janov Valve
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Haapsalu vana kirik, Valve Janov E-kunstisalongis
Valve Janov (1921–2003)

Haapsalu vana kirik

1960. Õli, paber. Lm 44x63,5. Signatuur taga.
Alghind: € €1200, lõpphind: € 2400
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

„Ma armastan peast maalida. [...] Just tegevus ise meeldib mulle- võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. [...] Mul on tunne, et sel ajal kui teda teen, elan ise selles omaloodud ruumis. Aga kui lõpetanud olen, siis pean sealt jäädavalt välja kolima,“ nii on Valve Janov kirjeldanud enda loomeprotsessi. Enn Lillemets on 2021. aastal Janovi loomingust kirjutanud järgnevalt: “Kui ametlik kunst krampus sõnalistesse trafarettidesse ja jutustusse, siis Janovi loomingus jääb valitsema nägev ja kujutav silm”. Teos „Vana Haapsalu kirik“ oli eksponeeritud Valve Janovi ja Kaja Kärneri 1971. aasta ühisnäitusel, reprodutseeritud näitusekataloogi 7. leheküljel ning leitav nimestikus nr 15 all.Valve Janov (1921–2003)
Sündinud 1921. aastal Tartus. Kunstnik suri 2003. aastal. Kunstihariduse omandas aastatel 1938–1948, algul Pallases ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema peamised õppejõud olid Johannes Võerahansu, Elmar Kits ja Ado Vabbe. Alates 1969. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige. Janov oli üks Tartu Kunstiühingu asutajaid (1988). Alates 1992 Tartu Kunstnike Liidu liige. Loonud maastiku- ja linnavaateid, lillemaale, mängulisi fantaasiapilte.1981. aastal sai Janov Eesti Kultuuriministeeriumilt aukirja. 2001. aastal tunnustas Eesti riik Valve Janovit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Samal aastal anti talle ka Ado Vabbe nimeline visuaalse kunsti aastapreemia. Näitused mitmel pool Eestis alates 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Haapsalu vana kirik, Valve

Valve Janov (1921–2003) Haapsalu vana kirik 1960 Õli, paber „Ma armastan peast maalida. [...] Just tegevus ise meeldib mulle- võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. [...] Mul on tunne, et sel ajal kui teda teen, elan ise selles omaloodud ruumis. Aga kui lõpetanud olen, siis pean sealt jäädavalt välja kolima,“ nii on Valve Janov kirjeldanud enda loomeprotsessi. Enn Lillemets on 2021. aastal Janovi loomingust kirjutanud järgnevalt: “Kui ametlik kunst krampus sõnalistesse trafarettidesse ja jutustusse, siis Janovi loomingus jääb valitsema nägev ja kujutav silm”. Teos „Vana Haapsalu kirik“ oli eksponeeritud Valve Janovi ja Kaja Kärneri 1971. aasta ühisnäitusel, reprodutseeritud näitusekataloogi 7. leheküljel ning leitav nimestikus nr 15 all.

Haapsalu vana kirik, Valve Janov E-kunstisalongis

Janov Valve
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük