Kuupaistene õhtu, Valve Janov Kunstiteadlane Kadri Asmer on kirjutanud: "Janovi loomepärandis kohtab erinevaid tehnikaid ja teemavalikuid. Ta oli eesti kunsti üks esimesi sõjajärgseid abstraktsioniste ning isikupärasemaid kollaa¾imeistreid. Kunstnik maalis nii vaikelusid kui ka loodus- ja linnavaateid. Janovi lemmikmotiivideks olid kohati sürreaalse ning fantaasiarikka lahendusega kala- ja kuukujundid. “ Teos on reprodutseeritud raamatus "Kulda väärt kunst“ (2017) lk 161. Töö kiidab Meistrit Kuupaistene õhtu, Valve Janov E-kunstisalongis Janov Valve
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kuupaistene õhtu, Valve Janov E-kunstisalongis
Valve Janov (1921–2003)

Kuupaistene õhtu

1975 Segatehnika, lõuend papil. Signatuuriga. 50x70
Alghind: € 1200€, lõpphind: € 1 600
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

Kunstiteadlane Kadri Asmer on kirjutanud: "Janovi loomepärandis kohtab erinevaid tehnikaid ja teemavalikuid. Ta oli eesti kunsti üks esimesi sõjajärgseid abstraktsioniste ning isikupärasemaid kollaa¾imeistreid. Kunstnik maalis nii vaikelusid kui ka loodus- ja linnavaateid. Janovi lemmikmotiivideks olid kohati sürreaalse ning fantaasiarikka lahendusega kala- ja kuukujundid.“ Teos on reprodutseeritud raamatus "Kulda väärt kunst“ (2017) lk 161.Valve Janov (1921–2003)
Sündinud 1921. aastal Tartus. Kunstnik suri 2003. aastal. Kunstihariduse omandas aastatel 1938–1948, algul Pallases ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema peamised õppejõud olid Johannes Võerahansu, Elmar Kits ja Ado Vabbe. Alates 1969. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige. Janov oli üks Tartu Kunstiühingu asutajaid (1988). Alates 1992 Tartu Kunstnike Liidu liige. Loonud maastiku- ja linnavaateid, lillemaale, mängulisi fantaasiapilte.1981. aastal sai Janov Eesti Kultuuriministeeriumilt aukirja. 2001. aastal tunnustas Eesti riik Valve Janovit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Samal aastal anti talle ka Ado Vabbe nimeline visuaalse kunsti aastapreemia. Näitused mitmel pool Eestis alates 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kuupaistene õhtu, Valve Janov

Valve Janov (1921–2003) Kuupaistene õhtu 1975 Segatehnika, lõuend papil Signatuuriga Kunstiteadlane Kadri Asmer on kirjutanud: "Janovi loomepärandis kohtab erinevaid tehnikaid ja teemavalikuid. Ta oli eesti kunsti üks esimesi sõjajärgseid abstraktsioniste ning isikupärasemaid kollaa¾imeistreid. Kunstnik maalis nii vaikelusid kui ka loodus- ja linnavaateid. Janovi lemmikmotiivideks olid kohati sürreaalse ning fantaasiarikka lahendusega kala- ja kuukujundid.“ Teos on reprodutseeritud raamatus "Kulda väärt kunst“ (2017) lk 161.

Kuupaistene õhtu, Valve Janov E-kunstisalongis

Janov Valve
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük