Läbi minu akna, Valve "Valve Janov kuulub traditsioonilise modernismi "viimaste mohikaanlaste“ põlvkonda. Nad alustasid oma kunstiõpinguid vanas heas Pallase kunstikoolis ning saatuse kiuste - kooli ümbernimetamistele vaatamata võtsid neile jagatavast kunstiõpetusest, eesti ning euroopa kunsti pärandist parima. Seda tänu meeletule tahtmisele, vaistule ning harukordselt headele "vana kooliga“ õppejõududele,“ on kirjutanud kunstiteadlane Reet Varblane. "Läbi minu akna“ oli eksponeeritud Janovi ja Kaja Kärneri ühisnäitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1971. aastal. Teos on ära toodud näitusekataloogi nimestikus nr 69 all ning reprodutseeritud raamatus "Eesti kunstnikud“ 1 (1998) lk 32. Maal pärineb Valve Janovi pärijate kogust. 2007 Läbi minu akna, Valve Janov E-kunstisalongis Janov Valve
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Läbi minu akna, Valve Janov E-kunstisalongis
Valve Janov (1921–2003)

Läbi minu akna

1966 Õli, kollaa¾, papp. Signatuuriga. 49x42
Alghind: € €1200, lõpphind: € 2 600
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

"Valve Janov kuulub traditsioonilise modernismi "viimaste mohikaanlaste“ põlvkonda. Nad alustasid oma kunstiõpinguid vanas heas Pallase kunstikoolis ning saatuse kiuste - kooli ümbernimetamistele vaatamata võtsid neile jagatavast kunstiõpetusest, eesti ning euroopa kunsti pärandist parima. Seda tänu meeletule tahtmisele, vaistule ning harukordselt headele "vana kooliga“ õppejõududele,“ on kirjutanud kunstiteadlane Reet Varblane. "Läbi minu akna“ oli eksponeeritud Janovi ja Kaja Kärneri ühisnäitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1971. aastal. Teos on ära toodud näitusekataloogi nimestikus nr 69 all ning reprodutseeritud raamatus "Eesti kunstnikud“ 1 (1998) lk 32. Maal pärineb Valve Janovi pärijate kogust.Valve Janov (1921–2003)
Sündinud 1921. aastal Tartus. Kunstnik suri 2003. aastal. Kunstihariduse omandas aastatel 1938–1948, algul Pallases ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema peamised õppejõud olid Johannes Võerahansu, Elmar Kits ja Ado Vabbe. Alates 1969. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige. Janov oli üks Tartu Kunstiühingu asutajaid (1988). Alates 1992 Tartu Kunstnike Liidu liige. Loonud maastiku- ja linnavaateid, lillemaale, mängulisi fantaasiapilte.1981. aastal sai Janov Eesti Kultuuriministeeriumilt aukirja. 2001. aastal tunnustas Eesti riik Valve Janovit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Samal aastal anti talle ka Ado Vabbe nimeline visuaalse kunsti aastapreemia. Näitused mitmel pool Eestis alates 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Läbi minu akna, Valve

Valve Janov (1921–2003) Läbi minu akna 1966 Õli, kollaa¾, papp Signatuuriga "Valve Janov kuulub traditsioonilise modernismi "viimaste mohikaanlaste“ põlvkonda. Nad alustasid oma kunstiõpinguid vanas heas Pallase kunstikoolis ning saatuse kiuste - kooli ümbernimetamistele vaatamata võtsid neile jagatavast kunstiõpetusest, eesti ning euroopa kunsti pärandist parima. Seda tänu meeletule tahtmisele, vaistule ning harukordselt headele "vana kooliga“ õppejõududele,“ on kirjutanud kunstiteadlane Reet Varblane. "Läbi minu akna“ oli eksponeeritud Janovi ja Kaja Kärneri ühisnäitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1971. aastal. Teos on ära toodud näitusekataloogi nimestikus nr 69 all ning reprodutseeritud raamatus "Eesti kunstnikud“ 1 (1998) lk 32. Maal pärineb Valve Janovi pärijate kogust.

Läbi minu akna, Valve Janov E-kunstisalongis

Janov Valve
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük