Veneetsia kalur (Napoli kalur), 19. sajandil muutus Itaalia kunstnike Mekaks, kuhu sõideti erinevatest maadest tutvuma vana kultuuriga ning nautima lõunamaiseid kauneid maastikuvaateid. Itaalias köitsid kunstnikke ka kohalikud rahvatüübid ning eriti võlus kaunite itaallannade lõunamaine ¹arm. J. Hagen, kes täiendas ennast aastatel 1851-54 Roomas August Riedeli juures, saavutas loomingulise meisterlikkuse just oma Itaalia perioodil. Pöördudes tagasi Tartusse, jätkas ta siingi oma ateljees Itaalia teema käsitlusi. Maal “Veneetsia kalur" on kunstnikul valminud Tartu aastatel. Töö signeerimisel on kasutusel juba ka kunstniku abielujärgne nimi. Antud töös valitseb romantiline teemakäsitlus. Kunstnik on paigutanud profiilis mehe õhuliste pilvede foonile, mis toob tema isikupära efektselt esile. Kunstiteadlane V. Vaga iseloomustas antud perioodi portreid: “Kõiki neid maale iseloomustab välise ilu ja meeldivuse toonitamine, huvitav, puhtromantiline heletumeduse ja reflekside rakendamine, ilus soe, küllastatud koloriit, läikiv ja virtuooslik pintslitehnika. " Julie Hagen-Schwarz sündis Tartumaal. Ta on meie tunnustatuim 19. sajandi naiskunstnik, kelle isa oli maalija ja graafik August Mathias Hagen. Kunstiõpetust sai J. W. Hagen-Schwarz esmalt isalt, seejärel jätkas õpinguid Dresdenis, Münchenis ja Roomas. Peale abiellumist asus elama Tartusse. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Veneetsia kalur (Napoli kalur), Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Veneetsia kalur (Napoli kalur), Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Veneetsia kalur (Napoli kalur)

1850-ndad. Õli, lõuend. 57,3 x 46,8.
Signatuuriga 57,3x46,8
Alghind: 65000/€4154, lõpphind: € 80 000/ 5 113
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

19. sajandil muutus Itaalia kunstnike Mekaks, kuhu sõideti erinevatest maadest tutvuma vana kultuuriga ning nautima lõunamaiseid kauneid maastikuvaateid. Itaalias köitsid kunstnikke ka kohalikud rahvatüübid ning eriti võlus kaunite itaallannade lõunamaine ¹arm. J. Hagen, kes täiendas ennast aastatel 1851-54 Roomas August Riedeli juures, saavutas loomingulise meisterlikkuse just oma Itaalia perioodil. Pöördudes tagasi Tartusse, jätkas ta siingi oma ateljees Itaalia teema käsitlusi. Maal “Veneetsia kalur" on kunstnikul valminud Tartu aastatel. Töö signeerimisel on kasutusel juba ka kunstniku abielujärgne nimi. Antud töös valitseb romantiline teemakäsitlus. Kunstnik on paigutanud profiilis mehe õhuliste pilvede foonile, mis toob tema isikupära efektselt esile. Kunstiteadlane V. Vaga iseloomustas antud perioodi portreid: “Kõiki neid maale iseloomustab välise ilu ja meeldivuse toonitamine, huvitav, puhtromantiline heletumeduse ja reflekside rakendamine, ilus soe, küllastatud koloriit, läikiv ja virtuooslik pintslitehnika."

Julie Hagen-Schwarz sündis Tartumaal. Ta on meie tunnustatuim 19. sajandi naiskunstnik, kelle isa oli maalija ja graafik August Mathias Hagen. Kunstiõpetust sai J. W. Hagen-Schwarz esmalt isalt, seejärel jätkas õpinguid Dresdenis, Münchenis ja Roomas. Peale abiellumist asus elama Tartusse.Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902)
Julie Hagen oli maalikunstnik A. M. Hageni tütar, kes kunsti algõpetuse sai Tartus isa juures ning jätkas seejärel õpinguid Dresdenis ja Münchenis. 1854. aastal saabus ta peale õpinguid Itaaliast tagasi oma sünnilinna Tartusse, kus ta abiellus astronoomi P.C.L. Shwartziga. Siin kujunes kunstniku põhiliseks maalizhanriks portreemaal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Veneetsia kalur (Napoli kalur),

Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902) Veneetsia kalur (Napoli kalur) 1850-ndad Õli, lõuend 19. sajandil muutus Itaalia kunstnike Mekaks, kuhu sõideti erinevatest maadest tutvuma vana kultuuriga ning nautima lõunamaiseid kauneid maastikuvaateid. Itaalias köitsid kunstnikke ka kohalikud rahvatüübid ning eriti võlus kaunite itaallannade lõunamaine ¹arm. J. Hagen, kes täiendas ennast aastatel 1851-54 Roomas August Riedeli juures, saavutas loomingulise meisterlikkuse just oma Itaalia perioodil. Pöördudes tagasi Tartusse, jätkas ta siingi oma ateljees Itaalia teema käsitlusi. Maal “Veneetsia kalur" on kunstnikul valminud Tartu aastatel. Töö signeerimisel on kasutusel juba ka kunstniku abielujärgne nimi. Antud töös valitseb romantiline teemakäsitlus. Kunstnik on paigutanud profiilis mehe õhuliste pilvede foonile, mis toob tema isikupära efektselt esile. Kunstiteadlane V. Vaga iseloomustas antud perioodi portreid: “Kõiki neid maale iseloomustab välise ilu ja meeldivuse toonitamine, huvitav, puhtromantiline heletumeduse ja reflekside rakendamine, ilus soe, küllastatud koloriit, läikiv ja virtuooslik pintslitehnika."
Julie Hagen-Schwarz sündis Tartumaal. Ta on meie tunnustatuim 19. sajandi naiskunstnik, kelle isa oli maalija ja graafik August Mathias Hagen. Kunstiõpetust sai J. W. Hagen-Schwarz esmalt isalt, seejärel jätkas õpinguid Dresdenis, Münchenis ja Roomas. Peale abiellumist asus elama Tartusse.

Veneetsia kalur (Napoli kalur), Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük