8 Vaikelu savist kannu Julie Hagen-Schwarz on esimene eesti naiskunstnik. 1858. aastal nimetati Hagen-Schwarz esimese Eestist pärit kunstnikuna Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks portreemaali alal. Kunstnik on kirjutanud oma õemehele, Ludwig Schwarzile: „Mulle on vahepeal selgeks saanud, et ma saaksin väga õnnetuks, kui ma oma kunsti, millega ma seesmiselt nii ühte põimitud ja seotud olen, mille olen endale pikkade kibedate aastatega raskelt kätte võitnud, peaksin ohverdama abieluõnne nimel“. 2003 8. Vaikelu savist kannu ja puuviljadega, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
8. Vaikelu savist kannu ja puuviljadega, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

8. Vaikelu savist kannu ja puuviljadega

19.saj. II pool. Õli, lõuend. 36x58. Signatuuriga.
Alghind: € 3500, lõpphind: € 3500
51. E-Kunstisalongi LI oksjon
29.04.2023 Tartu galeriis kell 13

Julie Hagen-Schwarz on esimene eesti naiskunstnik. 1858. aastal nimetati Hagen-Schwarz esimese Eestist pärit kunstnikuna Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks portreemaali alal. Kunstnik on kirjutanud oma õemehele, Ludwig Schwarzile: „Mulle on vahepeal selgeks saanud, et ma saaksin väga õnnetuks, kui ma oma kunsti, millega ma seesmiselt nii ühte põimitud ja seotud olen, mille olen endale pikkade kibedate aastatega raskelt kätte võitnud, peaksin ohverdama abieluõnne nimel“.Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902)
Julie Hagen oli maalikunstnik A. M. Hageni tütar, kes kunsti algõpetuse sai Tartus isa juures ning jätkas seejärel õpinguid Dresdenis ja Münchenis. 1854. aastal saabus ta peale õpinguid Itaaliast tagasi oma sünnilinna Tartusse, kus ta abiellus astronoomi P.C.L. Shwartziga. Siin kujunes kunstniku põhiliseks maalizhanriks portreemaal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

8 Vaikelu savist kannu

Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902) 8 Vaikelu savist kannu ja puuviljadega 19 Julie Hagen-Schwarz on esimene eesti naiskunstnik. 1858. aastal nimetati Hagen-Schwarz esimese Eestist pärit kunstnikuna Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks portreemaali alal. Kunstnik on kirjutanud oma õemehele, Ludwig Schwarzile: „Mulle on vahepeal selgeks saanud, et ma saaksin väga õnnetuks, kui ma oma kunsti, millega ma seesmiselt nii ühte põimitud ja seotud olen, mille olen endale pikkade kibedate aastatega raskelt kätte võitnud, peaksin ohverdama abieluõnne nimel“.

8. Vaikelu savist kannu ja puuviljadega, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük