Noore preili portree, Julie Julie Hagen sündis Tartus, mis peale kunstiõpinguid välismaal, jäitema koduks kuni surmani. Andeka noore neiu esimeseks kunstiõpetajaks oli tema maalikunstnikust isa A. M. Hagen, kes juhatas Tartu Ülikooli joonistuskooli. Seejärel viis haridustee teda Dresdenisse ja Münchenisse. Kunstniku loomingu kõrgperiood saabus 19. sajandi keskpaigas Itaalias, mille teemasid maalis J. Hagen ka hilisemail aastail. 1854. aastal saabus Julie Hagen peale õpinguid Itaalias tagasi oma sünnilinna Tartusse, kus abiellus ülikooli juures töötava astronoomi prof. P. C. L. Shwarziga. Tartus kujunes kunstniku põhiliseks maalizanriks portreemaal. Kunstniku modellideks olid nii pereliikmed kui ka Tartu toonased haritlased ja aadlisuguvõsade liikmed. Antud maal kuulub kunstniku hilisloomingusse. J. Hagen-Schwarz on jäädvustanud noort naist, kelle pilgus on veel tütarlapselikku ujedust ja armsust. Preili helesinine kleit rõhutab saledat figuuri ning õlgadele heidetud kahvatutes beezides toonides pitsrätik toob esile haprad õlad. Kleidikrae ja rätik on maalitud detailipeenelt. Töö legend räägib, et maalil kujutatud noor neiu võis kuuluda tuntud baltisaksa mõisnike Tiesenhusenite suguvõsasse. Maali lummavat mõju on oma näidendisse "Õnne Leenale“ põiminud ka Mart Kivastik. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Noore preili portree, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Noore preili portree, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Noore preili portree

1890 õli, lõuend 72 x 58. Originaalraam. Signatuuriga.
Alghind: 97000/€6199
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Julie Hagen sündis Tartus, mis peale kunstiõpinguid välismaal, jäitema koduks kuni surmani. Andeka noore neiu esimeseks kunstiõpetajaks oli tema maalikunstnikust isa A. M. Hagen, kes juhatas Tartu Ülikooli joonistuskooli. Seejärel viis haridustee teda Dresdenisse ja Münchenisse.
Kunstniku loomingu kõrgperiood saabus 19. sajandi keskpaigas Itaalias, mille teemasid maalis J.
Hagen ka hilisemail aastail. 1854. aastal saabus Julie Hagen peale õpinguid Itaalias tagasi oma sünnilinna Tartusse, kus abiellus ülikooli juures töötava astronoomi prof. P.C. L. Shwarziga. Tartus kujunes kunstniku põhiliseks maalizanriks portreemaal.

Kunstniku modellideks olid nii pereliikmed kui ka Tartu toonased haritlased ja aadlisuguvõsade liikmed.
Antud maal kuulub kunstniku hilisloomingusse. J. Hagen-Schwarz on jäädvustanud noort naist, kelle pilgus on veel tütarlapselikku ujedust ja armsust. Preili helesinine kleit rõhutab saledat figuuri ning õlgadele heidetud kahvatutes beezides toonides pitsrätik toob
esile haprad õlad. Kleidikrae ja rätik on maalitud detailipeenelt.

Töö legend räägib, et maalil kujutatud noor neiu võis kuuluda
tuntud baltisaksa mõisnike Tiesenhusenite suguvõsasse. Maali
lummavat mõju on oma näidendisse "Õnne Leenale“ põiminud ka
Mart Kivastik.Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902)
Julie Hagen oli maalikunstnik A. M. Hageni tütar, kes kunsti algõpetuse sai Tartus isa juures ning jätkas seejärel õpinguid Dresdenis ja Münchenis. 1854. aastal saabus ta peale õpinguid Itaaliast tagasi oma sünnilinna Tartusse, kus ta abiellus astronoomi P.C.L. Shwartziga. Siin kujunes kunstniku põhiliseks maalizhanriks portreemaal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Noore preili portree, Julie

Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902) Noore preili portree 1890 õli, lõuend 72 x 58 Originaalraam Julie Hagen sündis Tartus, mis peale kunstiõpinguid välismaal, jäitema koduks kuni surmani. Andeka noore neiu esimeseks kunstiõpetajaks oli tema maalikunstnikust isa A. M. Hagen, kes juhatas Tartu Ülikooli joonistuskooli. Seejärel viis haridustee teda Dresdenisse ja Münchenisse.
Kunstniku loomingu kõrgperiood saabus 19. sajandi keskpaigas Itaalias, mille teemasid maalis J.Hagen ka hilisemail aastail. 1854. aastal saabus Julie Hagen peale õpinguid Itaalias tagasi oma sünnilinna Tartusse, kus abiellus ülikooli juures töötava astronoomi prof. P.C. L. Shwarziga. Tartus kujunes kunstniku põhiliseks maalizanriks portreemaal.
Kunstniku modellideks olid nii pereliikmed kui ka Tartu toonased haritlased ja aadlisuguvõsade liikmed.Antud maal kuulub kunstniku hilisloomingusse. J. Hagen-Schwarz on jäädvustanud noort naist, kelle pilgus on veel tütarlapselikku ujedust ja armsust. Preili helesinine kleit rõhutab saledat figuuri ning õlgadele heidetud kahvatutes beezides toonides pitsrätik toobesile haprad õlad. Kleidikrae ja rätik on maalitud detailipeenelt.
Töö legend räägib, et maalil kujutatud noor neiu võis kuuludatuntud baltisaksa mõisnike Tiesenhusenite suguvõsasse. Maalilummavat mõju on oma näidendisse "Õnne Leenale“ põiminud kaMart Kivastik.

Noore preili portree, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük