Roomlanna, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz Julie Hagen, kes alustas kunstiõpinguid oma isa kunstnik August Hageni juures, suundus seejärel Euroopasse, kus pikemat aega täiendas ennast Roomas August Riedeli juures. Itaalia pakkus noorele kunstnikule kauneid, romantilisi maastikuvaateid ja koloriitseid inimtüüpe, mida ta maalis ka kodumaale tagasipöördununa. Itaalia ainelised maalid tõid nüüdseks juba abiellunud kunstnikule ka akadeemiku tiitli. 19. sajandi kunstnike seas oli Itaalia ja tema kunsirikkused erakordselt populaarsed. Kauneid itaallannasid näeb toonases kunstis paljude autorite loomingus. "Roomlanna“ kuulus enne sõda baltisaksa ja vene kunsti kollektsioneerivale eesti soost kogujale, kuid pilt vahetas segastel aegadel omanikku. Töö tagaküljel võib näha kunagise omaniku kirjeid. Maal valmis kunstnikul Tartus ja kujutab en face maalitud noort tumedapäist iludust, kelle nägu looritab salapärane külgvalgus. Noore naise pilgus on iseteadvust ja trotsi. Romantiline heletumeduse rõhutamine ning efektsed valgusrefleksid oli iseloomulikud toonastele salongiromantikutele. Neid võtteid kasutas oma töis ka J. Hagen-Schwarz. Itaalia ainelised tööd kuuluvad kunstniku loomingu paremikku. Valitud meistrid Roomlanna, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Roomlanna, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Roomlanna

1859 Õli, lõuend. 58,5 X 46,5. Signatuuriga
Alghind: € 78000/€4985
9. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini
10.04.2003 Mustpeade Maja

Julie Hagen, kes alustas kunstiõpinguid oma isa kunstnik August Hageni juures, suundus seejärel Euroopasse, kus pikemat aega täiendas ennast Roomas August Riedeli juures. Itaalia pakkus noorele kunstnikule kauneid, romantilisi maastikuvaateid ja koloriitseid inimtüüpe, mida ta maalis ka kodumaale tagasipöördununa. Itaalia ainelised maalid tõid nüüdseks juba abiellunud kunstnikule ka akadeemiku tiitli. 19. sajandi kunstnike seas oli Itaalia ja tema kunsirikkused erakordselt populaarsed. Kauneid itaallannasid näeb toonases kunstis paljude autorite loomingus.

"Roomlanna“ kuulus enne sõda baltisaksa ja vene kunsti kollektsioneerivale eesti soost kogujale, kuid pilt vahetas segastel aegadel omanikku. Töö tagaküljel võib näha kunagise omaniku kirjeid. Maal valmis kunstnikul Tartus ja kujutab en face maalitud noort tumedapäist iludust, kelle nägu looritab salapärane külgvalgus. Noore naise pilgus on iseteadvust ja trotsi. Romantiline heletumeduse rõhutamine ning efektsed valgusrefleksid oli iseloomulikud toonastele salongiromantikutele. Neid võtteid kasutas oma töis ka J. Hagen-Schwarz. Itaalia ainelised tööd kuuluvad kunstniku loomingu paremikku.Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902)
Julie Hagen oli maalikunstnik A. M. Hageni tütar, kes kunsti algõpetuse sai Tartus isa juures ning jätkas seejärel õpinguid Dresdenis ja Münchenis. 1854. aastal saabus ta peale õpinguid Itaaliast tagasi oma sünnilinna Tartusse, kus ta abiellus astronoomi P.C.L. Shwartziga. Siin kujunes kunstniku põhiliseks maalizhanriks portreemaal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Roomlanna, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz

Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902) Roomlanna 1859 Õli, lõuend 58,5 X 46,5 Julie Hagen, kes alustas kunstiõpinguid oma isa kunstnik August Hageni juures, suundus seejärel Euroopasse, kus pikemat aega täiendas ennast Roomas August Riedeli juures. Itaalia pakkus noorele kunstnikule kauneid, romantilisi maastikuvaateid ja koloriitseid inimtüüpe, mida ta maalis ka kodumaale tagasipöördununa. Itaalia ainelised maalid tõid nüüdseks juba abiellunud kunstnikule ka akadeemiku tiitli. 19. sajandi kunstnike seas oli Itaalia ja tema kunsirikkused erakordselt populaarsed. Kauneid itaallannasid näeb toonases kunstis paljude autorite loomingus.
"Roomlanna“ kuulus enne sõda baltisaksa ja vene kunsti kollektsioneerivale eesti soost kogujale, kuid pilt vahetas segastel aegadel omanikku. Töö tagaküljel võib näha kunagise omaniku kirjeid. Maal valmis kunstnikul Tartus ja kujutab en face maalitud noort tumedapäist iludust, kelle nägu looritab salapärane külgvalgus. Noore naise pilgus on iseteadvust ja trotsi. Romantiline heletumeduse rõhutamine ning efektsed valgusrefleksid oli iseloomulikud toonastele salongiromantikutele. Neid võtteid kasutas oma töis ka J. Hagen-Schwarz. Itaalia ainelised tööd kuuluvad kunstniku loomingu paremikku.

Roomlanna, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük