Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz Hagen-Schwarzi saab pidada esimeseks professionaalseks Eesti naiskunstnikuks. Tartust pärit baltisakslane Julie Hagen-Schwarz nimetati ühena esimestest naistest 1858. aastal Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks. Kunstiõpetust sai kunstnik esmalt isalt August Mathias Hagenilt, seejärel jätkas õpinguid Dresdenis, Münchenis ja Roomas. Kunstiajaloolane Epp Preemi on kirjutanud Hagen-Schwarzi maastikumaalidest nõnda: "Kunstniku loodusvaated, olgu need tehtud Itaalias, Siberis või Eestis, on aga sageli pigem kiired, hoogsad impressioonid. Ühtviisi ilmekalt, iseloomulike värvilahendustega, annab kunstnik edasi nii Itaalia avarate maastike või varjuliste aedade rauget lopsakust, Siberi metsade karget rohelust kui Eesti kiviste randade jahedat, meretuulist atmosfääri. “ Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Käsmu

U 1889 Õli, lõuend. Signatuuriga. 32,5x65
Alghind: € €10700, lõpphind: € 13 200
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Hagen-Schwarzi saab pidada esimeseks professionaalseks Eesti naiskunstnikuks. Tartust pärit baltisakslane Julie Hagen-Schwarz nimetati ühena esimestest naistest 1858. aastal Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks. Kunstiõpetust sai kunstnik esmalt isalt August Mathias Hagenilt, seejärel jätkas õpinguid Dresdenis, Münchenis ja Roomas. Kunstiajaloolane Epp Preemi on kirjutanud Hagen-Schwarzi maastikumaalidest nõnda: "Kunstniku loodusvaated, olgu need tehtud Itaalias, Siberis või Eestis, on aga sageli pigem kiired, hoogsad impressioonid. Ühtviisi ilmekalt, iseloomulike värvilahendustega, annab kunstnik edasi nii Itaalia avarate maastike või varjuliste aedade rauget lopsakust, Siberi metsade karget rohelust kui Eesti kiviste randade jahedat, meretuulist atmosfääri.“Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902)
Julie Hagen oli maalikunstnik A. M. Hageni tütar, kes kunsti algõpetuse sai Tartus isa juures ning jätkas seejärel õpinguid Dresdenis ja Münchenis. 1854. aastal saabus ta peale õpinguid Itaaliast tagasi oma sünnilinna Tartusse, kus ta abiellus astronoomi P.C.L. Shwartziga. Siin kujunes kunstniku põhiliseks maalizhanriks portreemaal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz

Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902) Käsmu U 1889 Õli, lõuend Signatuuriga Hagen-Schwarzi saab pidada esimeseks professionaalseks Eesti naiskunstnikuks. Tartust pärit baltisakslane Julie Hagen-Schwarz nimetati ühena esimestest naistest 1858. aastal Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks. Kunstiõpetust sai kunstnik esmalt isalt August Mathias Hagenilt, seejärel jätkas õpinguid Dresdenis, Münchenis ja Roomas. Kunstiajaloolane Epp Preemi on kirjutanud Hagen-Schwarzi maastikumaalidest nõnda: "Kunstniku loodusvaated, olgu need tehtud Itaalias, Siberis või Eestis, on aga sageli pigem kiired, hoogsad impressioonid. Ühtviisi ilmekalt, iseloomulike värvilahendustega, annab kunstnik edasi nii Itaalia avarate maastike või varjuliste aedade rauget lopsakust, Siberi metsade karget rohelust kui Eesti kiviste randade jahedat, meretuulist atmosfääri.“

Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük