Tamme Lauri tamm Urvastes, Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk astus 1937. aastal Pallasesse ning õppis esmalt Villem Ormissoni ja Kaarel Liimandi juhendamisel, lõpetas 1945. aastal Aleksander Vardi õpilasena. Kunstiajaloolane Hilja Läti on kunstniku mälestusnäituse järel kirjutanud: „Varmo Pirk oli suur loodusesõber. Ta armastas reisida, et tundma õppida võõraid paiku, mis andsid talle uusi muljeid, elamusi ja mõtteid. Looduses imetletud motiiv ei läinud aga otseteed teosesse, vaid oli enamasti fantaasias ümber kujundatud. “ XX sajandi eesti kunsti meistrid Tamme Lauri tamm Urvastes, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tamme Lauri tamm Urvastes, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

Tamme Lauri tamm Urvastes

1965. Õli, papp. 50x70. Signatuuriga.
Alghind: €2600, lõpphind: € 4900
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk astus 1937. aastal Pallasesse ning õppis esmalt Villem Ormissoni ja Kaarel Liimandi juhendamisel, lõpetas 1945. aastal Aleksander Vardi õpilasena. Kunstiajaloolane Hilja Läti on kunstniku mälestusnäituse järel kirjutanud: „Varmo Pirk oli suur loodusesõber. Ta armastas reisida, et tundma õppida võõraid paiku, mis andsid talle uusi muljeid, elamusi ja mõtteid. Looduses imetletud motiiv ei läinud aga otseteed teosesse, vaid oli enamasti fantaasias ümber kujundatud.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tamme Lauri tamm Urvastes,

Varmo Pirk (1913 - 1980) Tamme Lauri tamm Urvastes 1965 Õli, papp Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk astus 1937. aastal Pallasesse ning õppis esmalt Villem Ormissoni ja Kaarel Liimandi juhendamisel, lõpetas 1945. aastal Aleksander Vardi õpilasena. Kunstiajaloolane Hilja Läti on kunstniku mälestusnäituse järel kirjutanud: „Varmo Pirk oli suur loodusesõber. Ta armastas reisida, et tundma õppida võõraid paiku, mis andsid talle uusi muljeid, elamusi ja mõtteid. Looduses imetletud motiiv ei läinud aga otseteed teosesse, vaid oli enamasti fantaasias ümber kujundatud.“

Tamme Lauri tamm Urvastes, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük