Tamme Lauri tamm Urvastes, Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk astus 1937. aastal Pallasesse ning õppis esmalt Villem Ormissoni ja Kaarel Liimandi juhendamisel, lõpetas 1945. aastal Aleksander Vardi õpilasena. Kunstiajaloolane Hilja Läti on kunstniku mälestusnäituse järel kirjutanud: „Varmo Pirk oli suur loodusesõber. Ta armastas reisida, et tundma õppida võõraid paiku, mis andsid talle uusi muljeid, elamusi ja mõtteid. Looduses imetletud motiiv ei läinud aga otseteed teosesse, vaid oli enamasti fantaasias ümber kujundatud. “ 2000 Tamme Lauri tamm Urvastes, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tamme Lauri tamm Urvastes, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

Tamme Lauri tamm Urvastes

1965. Õli, papp. 50x70. Signatuuriga.
Alghind: € €2600, lõpphind: € 4900
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk astus 1937. aastal Pallasesse ning õppis esmalt Villem Ormissoni ja Kaarel Liimandi juhendamisel, lõpetas 1945. aastal Aleksander Vardi õpilasena. Kunstiajaloolane Hilja Läti on kunstniku mälestusnäituse järel kirjutanud: „Varmo Pirk oli suur loodusesõber. Ta armastas reisida, et tundma õppida võõraid paiku, mis andsid talle uusi muljeid, elamusi ja mõtteid. Looduses imetletud motiiv ei läinud aga otseteed teosesse, vaid oli enamasti fantaasias ümber kujundatud.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tamme Lauri tamm Urvastes,

Varmo Pirk (1913 - 1980) Tamme Lauri tamm Urvastes 1965 Õli, papp Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk astus 1937. aastal Pallasesse ning õppis esmalt Villem Ormissoni ja Kaarel Liimandi juhendamisel, lõpetas 1945. aastal Aleksander Vardi õpilasena. Kunstiajaloolane Hilja Läti on kunstniku mälestusnäituse järel kirjutanud: „Varmo Pirk oli suur loodusesõber. Ta armastas reisida, et tundma õppida võõraid paiku, mis andsid talle uusi muljeid, elamusi ja mõtteid. Looduses imetletud motiiv ei läinud aga otseteed teosesse, vaid oli enamasti fantaasias ümber kujundatud.“

Tamme Lauri tamm Urvastes, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük