Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk õppis eri nimede all tegutsenud Pallases aastatel 1937–1945 Villem Ormissoni, Kaarel Liimandi ja Aleksander Vardi juhendamisel. Enn Lillemets on kirjutanud „Erilisel kohal on halli värvi elluäratamine mitmel moel – lokaaltoonile on lisatud mõni soe või külm kontrast, värviakord. Halli väärtustamise osas õppis Pirk nii mõndagi Vardilt, kelle sõjaaegsed maalid loovad tõeliselt tooniküllase ja õhulise mulje just ja ainult hallidele toonidele toetudes. “ 2000 Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

Maastik

1970. Akvarell, paber. Lm 50x70. Signatuuriga.
Alghind: € €1500, lõpphind: € 1 900
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk õppis eri nimede all tegutsenud Pallases aastatel 1937–1945 Villem Ormissoni, Kaarel Liimandi ja Aleksander Vardi juhendamisel. Enn Lillemets on kirjutanud „Erilisel kohal on halli värvi elluäratamine mitmel moel – lokaaltoonile on lisatud mõni soe või külm kontrast, värviakord. Halli väärtustamise osas õppis Pirk nii mõndagi Vardilt, kelle sõjaaegsed maalid loovad tõeliselt tooniküllase ja õhulise mulje just ja ainult hallidele toonidele toetudes.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Varmo Pirk (1913 - 1980) Maastik 1970 Akvarell, paber Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk õppis eri nimede all tegutsenud Pallases aastatel 1937–1945 Villem Ormissoni, Kaarel Liimandi ja Aleksander Vardi juhendamisel. Enn Lillemets on kirjutanud „Erilisel kohal on halli värvi elluäratamine mitmel moel – lokaaltoonile on lisatud mõni soe või külm kontrast, värviakord. Halli väärtustamise osas õppis Pirk nii mõndagi Vardilt, kelle sõjaaegsed maalid loovad tõeliselt tooniküllase ja õhulise mulje just ja ainult hallidele toonidele toetudes.“

Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük