Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk õppis eri nimede all tegutsenud Pallases aastatel 1937–1945 Villem Ormissoni, Kaarel Liimandi ja Aleksander Vardi juhendamisel. Enn Lillemets on kirjutanud „Erilisel kohal on halli värvi elluäratamine mitmel moel – lokaaltoonile on lisatud mõni soe või külm kontrast, värviakord. Halli väärtustamise osas õppis Pirk nii mõndagi Vardilt, kelle sõjaaegsed maalid loovad tõeliselt tooniküllase ja õhulise mulje just ja ainult hallidele toonidele toetudes. “ XX sajandi eesti kunsti meistrid Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

Maastik

1970. Akvarell, paber. Lm 50x70. Signatuuriga.
Alghind: € €1500, lõpphind: € 1 900
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk õppis eri nimede all tegutsenud Pallases aastatel 1937–1945 Villem Ormissoni, Kaarel Liimandi ja Aleksander Vardi juhendamisel. Enn Lillemets on kirjutanud „Erilisel kohal on halli värvi elluäratamine mitmel moel – lokaaltoonile on lisatud mõni soe või külm kontrast, värviakord. Halli väärtustamise osas õppis Pirk nii mõndagi Vardilt, kelle sõjaaegsed maalid loovad tõeliselt tooniküllase ja õhulise mulje just ja ainult hallidele toonidele toetudes.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Varmo Pirk (1913 - 1980) Maastik 1970 Akvarell, paber Varmo Pirk sai esimesed kunstialased teadmised Tartu poeglaste gümnaasiumis, kus tema ja klassivend Elmar Kitse joonistusõpetajaks oli pallaslane Juhan Nõmmik. Pirk õppis eri nimede all tegutsenud Pallases aastatel 1937–1945 Villem Ormissoni, Kaarel Liimandi ja Aleksander Vardi juhendamisel. Enn Lillemets on kirjutanud „Erilisel kohal on halli värvi elluäratamine mitmel moel – lokaaltoonile on lisatud mõni soe või külm kontrast, värviakord. Halli väärtustamise osas õppis Pirk nii mõndagi Vardilt, kelle sõjaaegsed maalid loovad tõeliselt tooniküllase ja õhulise mulje just ja ainult hallidele toonidele toetudes.“

Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük