Maastik / Maastik, Varmo Varmo Pirk sai kunstihariduse "Pallases“ aastatel 1938-1945. Kuna saksa okupatsiooni ajal oli Pirk töötanud ajalehe "Postimees“ illustraatorina, sai see nõukogude re¾iimi kehtestamisega talle saatuslikuks. "Pallase koolist oli otsustatud Pirk saata edasi õppima Viini kunstiakadeemiasse, aga sõda muutis kõik. Ta vabanes Arhangelski oblasti vangilaagreist 1954. Aastal,“ kirjeldab Enn Lillemets Pirgi traagilist elukäiku. Raskustest hoolimata ei keeranud Varmo Pirk kunstile selga. "Maastikus“ on esindatud kaks erinevat poolust Pirgi loomingust. "Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja,“ märgib ka Enn Lillemets kunstniku maalides kaht erinevat alget. XX sajandi eesti kunsti meistrid Maastik / Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maastik / Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

Maastik / Maastik

1958/ 1960 Õli, papp. Signeeritud. 35x50
Alghind: €350
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Varmo Pirk sai kunstihariduse "Pallases“ aastatel 1938-1945. Kuna saksa okupatsiooni ajal oli Pirk töötanud ajalehe "Postimees“ illustraatorina, sai see nõukogude re¾iimi kehtestamisega talle saatuslikuks. "Pallase koolist oli otsustatud Pirk saata edasi õppima Viini kunstiakadeemiasse, aga sõda muutis kõik. Ta vabanes Arhangelski oblasti vangilaagreist 1954. Aastal,“ kirjeldab Enn Lillemets Pirgi traagilist elukäiku.

Raskustest hoolimata ei keeranud Varmo Pirk kunstile selga. "Maastikus“ on esindatud kaks erinevat poolust Pirgi loomingust. "Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja,“ märgib ka Enn Lillemets kunstniku maalides kaht erinevat alget.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik / Maastik, Varmo

Varmo Pirk (1913 - 1980) Maastik / Maastik 1958/ 1960 Õli, papp Signeeritud Varmo Pirk sai kunstihariduse "Pallases“ aastatel 1938-1945. Kuna saksa okupatsiooni ajal oli Pirk töötanud ajalehe "Postimees“ illustraatorina, sai see nõukogude re¾iimi kehtestamisega talle saatuslikuks. "Pallase koolist oli otsustatud Pirk saata edasi õppima Viini kunstiakadeemiasse, aga sõda muutis kõik. Ta vabanes Arhangelski oblasti vangilaagreist 1954. Aastal,“ kirjeldab Enn Lillemets Pirgi traagilist elukäiku. Raskustest hoolimata ei keeranud Varmo Pirk kunstile selga. "Maastikus“ on esindatud kaks erinevat poolust Pirgi loomingust. "Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja,“ märgib ka Enn Lillemets kunstniku maalides kaht erinevat alget.

Maastik / Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük