Maastik / Maastik, Varmo Varmo Pirk sai kunstihariduse "Pallases“ aastatel 1938-1945. Kuna saksa okupatsiooni ajal oli Pirk töötanud ajalehe "Postimees“ illustraatorina, sai see nõukogude re¾iimi kehtestamisega talle saatuslikuks. "Pallase koolist oli otsustatud Pirk saata edasi õppima Viini kunstiakadeemiasse, aga sõda muutis kõik. Ta vabanes Arhangelski oblasti vangilaagreist 1954. Aastal,“ kirjeldab Enn Lillemets Pirgi traagilist elukäiku. Raskustest hoolimata ei keeranud Varmo Pirk kunstile selga. "Maastikus“ on esindatud kaks erinevat poolust Pirgi loomingust. "Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja,“ märgib ka Enn Lillemets kunstniku maalides kaht erinevat alget. 2000 Maastik / Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik / Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

Maastik / Maastik

1958/ 1960 Õli, papp. Signeeritud. 35x50
Alghind: € €350
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Varmo Pirk sai kunstihariduse "Pallases“ aastatel 1938-1945. Kuna saksa okupatsiooni ajal oli Pirk töötanud ajalehe "Postimees“ illustraatorina, sai see nõukogude re¾iimi kehtestamisega talle saatuslikuks. "Pallase koolist oli otsustatud Pirk saata edasi õppima Viini kunstiakadeemiasse, aga sõda muutis kõik. Ta vabanes Arhangelski oblasti vangilaagreist 1954. Aastal,“ kirjeldab Enn Lillemets Pirgi traagilist elukäiku.

Raskustest hoolimata ei keeranud Varmo Pirk kunstile selga. "Maastikus“ on esindatud kaks erinevat poolust Pirgi loomingust. "Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja,“ märgib ka Enn Lillemets kunstniku maalides kaht erinevat alget.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik / Maastik, Varmo

Varmo Pirk (1913 - 1980) Maastik / Maastik 1958/ 1960 Õli, papp Signeeritud Varmo Pirk sai kunstihariduse "Pallases“ aastatel 1938-1945. Kuna saksa okupatsiooni ajal oli Pirk töötanud ajalehe "Postimees“ illustraatorina, sai see nõukogude re¾iimi kehtestamisega talle saatuslikuks. "Pallase koolist oli otsustatud Pirk saata edasi õppima Viini kunstiakadeemiasse, aga sõda muutis kõik. Ta vabanes Arhangelski oblasti vangilaagreist 1954. Aastal,“ kirjeldab Enn Lillemets Pirgi traagilist elukäiku. Raskustest hoolimata ei keeranud Varmo Pirk kunstile selga. "Maastikus“ on esindatud kaks erinevat poolust Pirgi loomingust. "Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja,“ märgib ka Enn Lillemets kunstniku maalides kaht erinevat alget.

Maastik / Maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük