Kõplajad, Varmo Pirk E-kunstisalongis Varmo Pirk asus peatselt peale vangilaagrist vabanemist elama Tallinna. 1950-ndate aastate lõpul valmisid kunstnikul esimesed abstraktsed kompositsioonid. Ajastulikku figuuri deformatsiooni ning erksat koloriiti näeb kunstniku temaatilistes kompositsioonides. “Kõplajate" kontuuritatud figuurid ja atraktiivsed värvikontrastid meenutavad vitraa¾ide erksaid toone. 1967. aasta näituse puhul kirjutas Aino Kartna väikestest vitraa˛ikavanditest: “Värvirõõmsates piltides lausa tajud, millise sisemise erutuse ja rahuldusega on kõik erksad värvid kindlalt joonte vahele korraldatud. " Ilmselt kuulub kompositsioon “Kõplajad" samuti nende vitraa˛i-kavandite hulka. 2000 Kõplajad, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kõplajad, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

Kõplajad

1963 Tempera, paber.
Signatuuriga. 58,5 x 41,8
Alghind: € 8500/€543, lõpphind: € 8 500/ 543
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Varmo Pirk asus peatselt peale vangilaagrist vabanemist elama Tallinna. 1950-ndate aastate lõpul valmisid kunstnikul esimesed abstraktsed kompositsioonid. Ajastulikku figuuri deformatsiooni ning erksat koloriiti näeb kunstniku temaatilistes kompositsioonides. “Kõplajate" kontuuritatud figuurid ja atraktiivsed värvikontrastid meenutavad vitraa¾ide erksaid toone. 1967. aasta näituse puhul kirjutas Aino Kartna väikestest vitraa˛ikavanditest: “Värvirõõmsates piltides lausa tajud, millise sisemise erutuse ja rahuldusega on kõik erksad värvid kindlalt joonte vahele korraldatud." Ilmselt kuulub kompositsioon “Kõplajad" samuti nende vitraa˛i-kavandite hulka.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kõplajad, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Varmo Pirk (1913 - 1980) Kõplajad 1963 Tempera, paber Signatuuriga Varmo Pirk asus peatselt peale vangilaagrist vabanemist elama Tallinna. 1950-ndate aastate lõpul valmisid kunstnikul esimesed abstraktsed kompositsioonid. Ajastulikku figuuri deformatsiooni ning erksat koloriiti näeb kunstniku temaatilistes kompositsioonides. “Kõplajate" kontuuritatud figuurid ja atraktiivsed värvikontrastid meenutavad vitraa¾ide erksaid toone. 1967. aasta näituse puhul kirjutas Aino Kartna väikestest vitraa˛ikavanditest: “Värvirõõmsates piltides lausa tajud, millise sisemise erutuse ja rahuldusega on kõik erksad värvid kindlalt joonte vahele korraldatud." Ilmselt kuulub kompositsioon “Kõplajad" samuti nende vitraa˛i-kavandite hulka.

Kõplajad, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük