Talvine maastik regedega, Andrei Andrei Jegorovi maalilaad on realiteeditruu, ta lähtub vene realistlikust maalikoolist, mille tõekspidamised ta omandas õpingute ajal Peterburi Kunstide Akadeemias. Maastiku- ja linnavaated on kunstniku loomingu olulisim teema. Talvemaastikud reega on aga kunstnik Andrei Jegorovi “leivanumbrid", mida publik armastas ning mida meister tänu ammendamatule nõudlusele lõputult maalis. Talv oli Jegorovi üks lemmikaastaaegu, mille kirkas päikesevalguses, sinkjate varjudega lumiseid maastikke ta suurepäraselt jäädvustas. “Jegorovi pintsel liigub kergelt ja vabalt, kord annab ta peene tõmbega edasi varakevadise lume habrast sõmerust või hobusekapjade alt lendavaid valgeid kämpe, teinekord loob laia talvepäikese oran?ikatesse kiirtesse mähkunud lumevälja. … Põhjamaiselt hall taevavõlv, varjurohked lumised väljad ja sinna suunduv tee loovad dekoratiivsuse, mis tuleneb loodusest endast…" (B. Enst “Andrei Jegorov" Tallinn, 1987) Meistrimärk Talvine maastik regedega, Andrei Jegorov E-kunstisalongis Jegorov Andrei
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Talvine maastik regedega, Andrei Jegorov E-kunstisalongis
Andrei Jegorov (1878-1954)

Talvine maastik regedega

u.1930-ndad. Gua¹¹, paber 36x48,2. Signatuuriga.
Alghind: 17000/€1087, lõpphind: € 17 000/ 1 087
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Andrei Jegorovi maalilaad on realiteeditruu, ta lähtub vene realistlikust maalikoolist, mille tõekspidamised ta omandas õpingute ajal Peterburi Kunstide Akadeemias. Maastiku- ja linnavaated on kunstniku loomingu olulisim teema. Talvemaastikud reega on aga kunstnik Andrei Jegorovi “leivanumbrid", mida publik armastas ning mida meister tänu ammendamatule nõudlusele lõputult maalis. Talv oli Jegorovi üks lemmikaastaaegu, mille kirkas päikesevalguses, sinkjate varjudega lumiseid maastikke ta suurepäraselt jäädvustas. “Jegorovi pintsel liigub kergelt ja vabalt, kord annab ta peene tõmbega edasi varakevadise lume habrast sõmerust või hobusekapjade alt lendavaid valgeid kämpe, teinekord loob laia talvepäikese oran?ikatesse kiirtesse mähkunud lumevälja. … Põhjamaiselt hall taevavõlv, varjurohked lumised väljad ja sinna suunduv tee loovad dekoratiivsuse, mis tuleneb loodusest endast…" (B. Enst “Andrei Jegorov" Tallinn, 1987)Andrei Jegorov (1878-1954)
Maalikunstnik, sündinud 1878. aastal Harjumaal. Suri 1954. aastal Tallinnas. Õppis 1898-1901 Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja 1901-09 vabakuulajana Peterburi kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis. Tegutses vabakunstnikuna Peterburis, seejärel elas Eestis. Alates 1944- aastast Kunstnike Liidu liige. Lähtus loomingus vene realistlikust kunstist. Sai tuntuks linnavaadete ja maastikumaalidega (eelkõige päikesepaisteliste talvepiltidega).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvine maastik regedega, Andrei

Andrei Jegorov (1878-1954) Talvine maastik regedega u 1930-ndad Andrei Jegorovi maalilaad on realiteeditruu, ta lähtub vene realistlikust maalikoolist, mille tõekspidamised ta omandas õpingute ajal Peterburi Kunstide Akadeemias. Maastiku- ja linnavaated on kunstniku loomingu olulisim teema. Talvemaastikud reega on aga kunstnik Andrei Jegorovi “leivanumbrid", mida publik armastas ning mida meister tänu ammendamatule nõudlusele lõputult maalis. Talv oli Jegorovi üks lemmikaastaaegu, mille kirkas päikesevalguses, sinkjate varjudega lumiseid maastikke ta suurepäraselt jäädvustas. “Jegorovi pintsel liigub kergelt ja vabalt, kord annab ta peene tõmbega edasi varakevadise lume habrast sõmerust või hobusekapjade alt lendavaid valgeid kämpe, teinekord loob laia talvepäikese oran?ikatesse kiirtesse mähkunud lumevälja. … Põhjamaiselt hall taevavõlv, varjurohked lumised väljad ja sinna suunduv tee loovad dekoratiivsuse, mis tuleneb loodusest endast…" (B. Enst “Andrei Jegorov" Tallinn, 1987)

Talvine maastik regedega, Andrei Jegorov E-kunstisalongis

Jegorov Andrei
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük