Talvine maastik reelisega, Andrei Andrei Jegorov omandas kunstihariduse Venemaal. Esmalt astus ta Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi kooli ning aastatel 1901-1909 osales Jegorov vabakuulajana Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis. Seal tudeerides ta ka maailmakuulsa kunstniku Ilja Repini juures, kus omandas kõik vajalikud õpetused valgusest ja vormist, värvist ja kompositsioonist ning ühtlasi sai enesekindlust jälgida individuaalset lähtepunkti. 1920. aastate algul siirdus kunstnik tagasi oma sünnimaale Eestisse, kus jõudis loomingulise küpsuseni. Ta töötas intensiivselt, osales arvukatel näitustel. Suurimat tuntust on ta kogunud talviste maastikumaalidega ning linnavaadetega. Maal “Talvine maastik reelisega" on suurepärane näide Andrei Jegorovi kujutatud talvisest külaloodusest ja meeleolust, milles on tugevalt näha vene realistliku maalikooli traditsioone. Kunstniku meisterlikkust peegeldab hea ruumitaju ning hästi tabatud koloriit looduse jäädvustamisel. Juba varases lapsepõlves kaotatud kuulmine õpetas kunstnikku jälgima ümbritsevat erilise tundlikkuse ja tähelepanuga. Tasub vaid heita pilk Jegorovi maalitud taevalaotusele või varjudemängule, et tajuda õhtusse loojuva päeva vaikust ja rahu. Meistrimärk Talvine maastik reelisega, Andrei Jegorov E-kunstisalongis Jegorov Andrei
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Talvine maastik reelisega, Andrei Jegorov E-kunstisalongis
Andrei Jegorov (1878-1954)

Talvine maastik reelisega

Õli, papp 24,5 x 33,8
Alghind: 26000/€1611, lõpphind: € 46 000/ 2 940
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Andrei Jegorov omandas kunstihariduse Venemaal. Esmalt astus ta Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi kooli ning aastatel 1901-1909 osales Jegorov vabakuulajana Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis. Seal tudeerides ta ka maailmakuulsa kunstniku Ilja Repini juures, kus omandas kõik vajalikud õpetused valgusest ja vormist, värvist ja kompositsioonist ning ühtlasi sai enesekindlust jälgida individuaalset lähtepunkti.
1920. aastate algul siirdus kunstnik tagasi oma sünnimaale Eestisse, kus jõudis loomingulise küpsuseni. Ta töötas intensiivselt, osales arvukatel näitustel. Suurimat tuntust on ta kogunud talviste maastikumaalidega ning linnavaadetega.
Maal “Talvine maastik reelisega" on suurepärane näide Andrei Jegorovi kujutatud talvisest külaloodusest ja meeleolust, milles on tugevalt näha vene realistliku maalikooli traditsioone.
Kunstniku meisterlikkust peegeldab hea ruumitaju ning hästi tabatud koloriit looduse jäädvustamisel. Juba varases lapsepõlves kaotatud kuulmine õpetas kunstnikku jälgima ümbritsevat erilise tundlikkuse ja tähelepanuga. Tasub vaid heita pilk Jegorovi maalitud taevalaotusele või varjudemängule, et tajuda õhtusse loojuva päeva vaikust ja rahu.Andrei Jegorov (1878-1954)
Maalikunstnik, sündinud 1878. aastal Harjumaal. Suri 1954. aastal Tallinnas. Õppis 1898-1901 Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja 1901-09 vabakuulajana Peterburi kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis. Tegutses vabakunstnikuna Peterburis, seejärel elas Eestis. Alates 1944- aastast Kunstnike Liidu liige. Lähtus loomingus vene realistlikust kunstist. Sai tuntuks linnavaadete ja maastikumaalidega (eelkõige päikesepaisteliste talvepiltidega).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvine maastik reelisega, Andrei

Andrei Jegorov (1878-1954) Talvine maastik reelisega Õli, papp 24,5 x 33,8 Alghind: 26000/€1611, lõpphind: € 46 000/ 2 940 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Andrei Jegorov omandas kunstihariduse Venemaal. Esmalt astus ta Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi kooli ning aastatel 1901-1909 osales Jegorov vabakuulajana Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis. Seal tudeerides ta ka maailmakuulsa kunstniku Ilja Repini juures, kus omandas kõik vajalikud õpetused valgusest ja vormist, värvist ja kompositsioonist ning ühtlasi sai enesekindlust jälgida individuaalset lähtepunkti. 1920. aastate algul siirdus kunstnik tagasi oma sünnimaale Eestisse, kus jõudis loomingulise küpsuseni. Ta töötas intensiivselt, osales arvukatel näitustel. Suurimat tuntust on ta kogunud talviste maastikumaalidega ning linnavaadetega.Maal “Talvine maastik reelisega" on suurepärane näide Andrei Jegorovi kujutatud talvisest külaloodusest ja meeleolust, milles on tugevalt näha vene realistliku maalikooli traditsioone. Kunstniku meisterlikkust peegeldab hea ruumitaju ning hästi tabatud koloriit looduse jäädvustamisel. Juba varases lapsepõlves kaotatud kuulmine õpetas kunstnikku jälgima ümbritsevat erilise tundlikkuse ja tähelepanuga. Tasub vaid heita pilk Jegorovi maalitud taevalaotusele või varjudemängule, et tajuda õhtusse loojuva päeva vaikust ja rahu.

Talvine maastik reelisega, Andrei Jegorov E-kunstisalongis

Jegorov Andrei
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük