13 Talvine külastseen, Andrei Andrei Jegorov oli lapsepõlves saadud vigastuse tõttu kurttumm, millest tingituna polnud maalikunst tema jaoks ainuüksi elukutse, vaid ka viis suhelda ümbritseva maailmaga. Jegorov lähtus oma loomingus vene maalikoolkonna realistlikust õpetusest ning üheks tema lemmikmotiiviks kujunes talvemaastik. 1920. –1930. aastatel maalis ta ridamisi taluõue vaateid Arukülas, Vasalemmas ja Loksa lähedal. „Tema talvemaastikud ei piirdu kaugeltki aastaaja väliste ilmingute fikseerimisega, vaid annavad edasi ka laia tundmuste skaalat,“ on Boris Ernst kirjutanud kunstniku monograafias. Sellega tuleb nõustuda, sest tõepoolest, kuidagi iseenesest suudavad Jegorovi talvised vaated anda edasi talvekülma praksuvat vaikust ning taluõue kodutunnet. Maalil „Talvine külastseen“ näeme kunstniku meisterlikkust valguse ning talvise õhu kujutamisel ja tema loomingu austajatele tuttavat punast kootud tekki, mis on korduv element mitmel analoogsel motiivil. Võrdväärne paariline „Maastik reega“ (1920ndad) kuulub Eesti Kunstimuuseumi kogusse. 2003 13. Talvine külastseen, Andrei Jegorov E-kunstisalongis Jegorov Andrei
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
13. Talvine külastseen, Andrei Jegorov E-kunstisalongis
Andrei Jegorov (1878-1954)

13. Talvine külastseen

1920. Tempera, papp. 34,5x47. Signatuuriga.
Alghind: € 2500, lõpphind: € 2500
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Andrei Jegorov oli lapsepõlves saadud vigastuse tõttu kurttumm, millest tingituna polnud maalikunst tema jaoks ainuüksi elukutse, vaid ka viis suhelda ümbritseva maailmaga. Jegorov lähtus oma loomingus vene maalikoolkonna realistlikust õpetusest ning üheks tema lemmikmotiiviks kujunes talvemaastik. 1920.–1930. aastatel maalis ta ridamisi taluõue vaateid Arukülas, Vasalemmas ja Loksa lähedal. „Tema talvemaastikud ei piirdu kaugeltki aastaaja väliste ilmingute fikseerimisega, vaid annavad edasi ka laia tundmuste skaalat,“ on Boris Ernst kirjutanud kunstniku monograafias. Sellega tuleb nõustuda, sest tõepoolest, kuidagi iseenesest suudavad Jegorovi talvised vaated anda edasi talvekülma praksuvat vaikust ning taluõue kodutunnet.
Maalil „Talvine külastseen“ näeme kunstniku meisterlikkust valguse ning talvise õhu kujutamisel ja tema loomingu austajatele tuttavat punast kootud tekki, mis on korduv element mitmel analoogsel motiivil. Võrdväärne paariline „Maastik reega“ (1920ndad) kuulub Eesti Kunstimuuseumi kogusse.Andrei Jegorov (1878-1954)
Maalikunstnik, sündinud 1878. aastal Harjumaal. Suri 1954. aastal Tallinnas. Õppis 1898-1901 Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja 1901-09 vabakuulajana Peterburi kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis. Tegutses vabakunstnikuna Peterburis, seejärel elas Eestis. Alates 1944- aastast Kunstnike Liidu liige. Lähtus loomingus vene realistlikust kunstist. Sai tuntuks linnavaadete ja maastikumaalidega (eelkõige päikesepaisteliste talvepiltidega).
13. Talvine külastseen, Andrei Jegorov E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

13 Talvine külastseen, Andrei

Andrei Jegorov (1878-1954) 13 Talvine külastseen 1920 Andrei Jegorov oli lapsepõlves saadud vigastuse tõttu kurttumm, millest tingituna polnud maalikunst tema jaoks ainuüksi elukutse, vaid ka viis suhelda ümbritseva maailmaga. Jegorov lähtus oma loomingus vene maalikoolkonna realistlikust õpetusest ning üheks tema lemmikmotiiviks kujunes talvemaastik. 1920.–1930. aastatel maalis ta ridamisi taluõue vaateid Arukülas, Vasalemmas ja Loksa lähedal. „Tema talvemaastikud ei piirdu kaugeltki aastaaja väliste ilmingute fikseerimisega, vaid annavad edasi ka laia tundmuste skaalat,“ on Boris Ernst kirjutanud kunstniku monograafias. Sellega tuleb nõustuda, sest tõepoolest, kuidagi iseenesest suudavad Jegorovi talvised vaated anda edasi talvekülma praksuvat vaikust ning taluõue kodutunnet.Maalil „Talvine külastseen“ näeme kunstniku meisterlikkust valguse ning talvise õhu kujutamisel ja tema loomingu austajatele tuttavat punast kootud tekki, mis on korduv element mitmel analoogsel motiivil. Võrdväärne paariline „Maastik reega“ (1920ndad) kuulub Eesti Kunstimuuseumi kogusse.

13. Talvine külastseen, Andrei Jegorov E-kunstisalongis

Jegorov Andrei
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük