Saanisõit, Andrei Jegorov E-kunstisalongis Andrei Jegorovi nimi ei vaja kunstiringkondades tutvustamist, temast kõneldakse kui pühendunud talviste stseenide maalijast ning mehest, kelle soov saada kunstnikuks oli märkimisväärne. Takistuseks ei saanud ka lapsena kaotatud kuulmine, rahaline kitsikus ning ümbritsevad keerulised poliitilised olukorrad. Omandades kunstihariduse Venemaal, Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis, lähtus Jegorov oma loomingus vene realistlikust maalikoolist. Naastes 1920. aastate algul tagasi Eestisse, tõstis see kogemus teda tugevalt esile kohalikel kunstinäitustel, mistõttu saavutas ta juba varakult tähelepanu ning tunnustust. Antud maalil “Saanisõit" on Jegorov jäädvustanud talle omaseks saanud talvist külateed, kus päev hakkab jõudma õhtusse. Kunstnik pööras erilist tähelepanu just varjudele, mis päikese loojudes lumele langevad. Kujutatud motiivi ikka ja uuesti maalides õppis Jegorov järjest enam tundma põhjamaist talvist loodust, millele lisavad romantilisust kaugenevad reed ning madalad külamajad. 2003 Saanisõit, Andrei Jegorov E-kunstisalongis Jegorov Andrei
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Saanisõit, Andrei Jegorov E-kunstisalongis
Andrei Jegorov (1878-1954)

Saanisõit

Gua¹¹,papp 23,6x39,5. Signatuuriga.
Alghind: € 1350€(21122.91EEK), lõpphind: € 1 350 ( 21 122,91 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Andrei Jegorovi nimi ei vaja kunstiringkondades tutvustamist, temast kõneldakse kui pühendunud talviste stseenide maalijast ning mehest, kelle soov saada kunstnikuks oli märkimisväärne. Takistuseks ei saanud ka lapsena kaotatud kuulmine, rahaline kitsikus ning ümbritsevad keerulised poliitilised olukorrad.
Omandades kunstihariduse Venemaal, Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis, lähtus Jegorov oma loomingus vene realistlikust maalikoolist. Naastes 1920. aastate algul tagasi Eestisse, tõstis see kogemus teda tugevalt esile kohalikel kunstinäitustel, mistõttu saavutas ta juba varakult tähelepanu ning tunnustust.
Antud maalil “Saanisõit" on Jegorov jäädvustanud talle omaseks saanud talvist külateed, kus päev hakkab jõudma õhtusse. Kunstnik pööras erilist tähelepanu just varjudele, mis päikese loojudes lumele langevad. Kujutatud motiivi ikka ja uuesti maalides õppis Jegorov järjest enam tundma põhjamaist talvist loodust, millele lisavad romantilisust kaugenevad reed ning madalad külamajad.Andrei Jegorov (1878-1954)
Maalikunstnik, sündinud 1878. aastal Harjumaal. Suri 1954. aastal Tallinnas. Õppis 1898-1901 Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja 1901-09 vabakuulajana Peterburi kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis. Tegutses vabakunstnikuna Peterburis, seejärel elas Eestis. Alates 1944- aastast Kunstnike Liidu liige. Lähtus loomingus vene realistlikust kunstist. Sai tuntuks linnavaadete ja maastikumaalidega (eelkõige päikesepaisteliste talvepiltidega).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Saanisõit, Andrei Jegorov E-kunstisalongis

Andrei Jegorov (1878-1954) Saanisõit Gua¹¹,papp 23,6x39,5 Signatuuriga Andrei Jegorovi nimi ei vaja kunstiringkondades tutvustamist, temast kõneldakse kui pühendunud talviste stseenide maalijast ning mehest, kelle soov saada kunstnikuks oli märkimisväärne. Takistuseks ei saanud ka lapsena kaotatud kuulmine, rahaline kitsikus ning ümbritsevad keerulised poliitilised olukorrad.Omandades kunstihariduse Venemaal, Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis, lähtus Jegorov oma loomingus vene realistlikust maalikoolist. Naastes 1920. aastate algul tagasi Eestisse, tõstis see kogemus teda tugevalt esile kohalikel kunstinäitustel, mistõttu saavutas ta juba varakult tähelepanu ning tunnustust.Antud maalil “Saanisõit" on Jegorov jäädvustanud talle omaseks saanud talvist külateed, kus päev hakkab jõudma õhtusse. Kunstnik pööras erilist tähelepanu just varjudele, mis päikese loojudes lumele langevad. Kujutatud motiivi ikka ja uuesti maalides õppis Jegorov järjest enam tundma põhjamaist talvist loodust, millele lisavad romantilisust kaugenevad reed ning madalad külamajad.

Saanisõit, Andrei Jegorov E-kunstisalongis

Jegorov Andrei
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük