Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Eduard Kutsar õppis 1937. aastani Pallases maali, graafikat ja skulptuuri. Kutsari looming hõlmab maastiku- ja olustikumaali, natüürmorte, portreid, joonistusi ja skulptuure. 1940. aastatel toimus Eduard Kutsari loomingus murrang, kus kunstnik loobus tormakast maaliviisist peenelt ja tähelepanelikult läbi töödeldud sisu ja vormi vastu. Seda on kunstiteadlane Helmi Üprus kirjeldanud nii: "Nüüd on Kutsari loomingus uus periood /. . . / Peab imetlema kunstniku võimeid läbi elada ja lõuendil edasi elada lasta nii mitmekesistel loodusmeeleoludel. Kutsar on omapärasemaid kujusid eesti kunstis. Ainult siira looduvaatlusega ja väsimatusega võib luua loomupärane and nii, nagu Kutsar seda on teinud. " Käesolev teos esindab samuti Üpruse poolt kirjeldatud loomejärku, kus sügisvärvides loodus on Kutsarit maalima inspireerinud. Pallase meistrite looming Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Sügismaastik

1945 Õli, lõuend. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. 30 x 41,5.
Alghind: € 1 000, lõpphind: € 1 000
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Eduard Kutsar õppis 1937. aastani Pallases maali, graafikat ja skulptuuri. Kutsari looming hõlmab maastiku- ja olustikumaali, natüürmorte, portreid, joonistusi ja skulptuure. 1940. aastatel toimus Eduard Kutsari loomingus murrang, kus kunstnik loobus tormakast maaliviisist peenelt ja tähelepanelikult läbi töödeldud sisu ja vormi vastu. Seda on kunstiteadlane Helmi Üprus kirjeldanud nii: "Nüüd on Kutsari loomingus uus periood /.../ Peab imetlema kunstniku võimeid läbi elada ja lõuendil edasi elada lasta nii mitmekesistel loodusmeeleoludel. Kutsar on omapärasemaid kujusid eesti kunstis. Ainult siira looduvaatlusega ja väsimatusega võib luua loomupärane and nii, nagu Kutsar seda on teinud." Käesolev teos esindab samuti Üpruse poolt kirjeldatud loomejärku, kus sügisvärvides loodus on Kutsarit maalima inspireerinud.Eduard Kutsar
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar Sügismaastik 1945 Õli, lõuend Signatuuriga Eduard Kutsar õppis 1937. aastani Pallases maali, graafikat ja skulptuuri. Kutsari looming hõlmab maastiku- ja olustikumaali, natüürmorte, portreid, joonistusi ja skulptuure. 1940. aastatel toimus Eduard Kutsari loomingus murrang, kus kunstnik loobus tormakast maaliviisist peenelt ja tähelepanelikult läbi töödeldud sisu ja vormi vastu. Seda on kunstiteadlane Helmi Üprus kirjeldanud nii: "Nüüd on Kutsari loomingus uus periood /.../ Peab imetlema kunstniku võimeid läbi elada ja lõuendil edasi elada lasta nii mitmekesistel loodusmeeleoludel. Kutsar on omapärasemaid kujusid eesti kunstis. Ainult siira looduvaatlusega ja väsimatusega võib luua loomupärane and nii, nagu Kutsar seda on teinud." Käesolev teos esindab samuti Üpruse poolt kirjeldatud loomejärku, kus sügisvärvides loodus on Kutsarit maalima inspireerinud.

Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük