Sirelid, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsari kunstiõpingud Pallases kestsid vaheaegadega 18 aastat, selle aja jooksul läbis ta nii maali, graafika kui ka skulptuuri õppekursused. Oma eluloos on Kutsar kirjutanud: „Kunstikoolis õppisin järgmiste õppejõudude juhendusel: Konrad Mägi, Nikolai Triigi, Ado Vabbe ja Peet Areni maaliklassides, graafikat õppisin Mugasto ateljees, skulptuuri Starkopfi juhendusel. “ Kutsari päriskutsumuseks jäi maalikunst. 1930. aastate teisel poolel osales ta aktiivselt nii Tartu kui Tallinna kunstinäitustel. Hanno Kompus on 1939. aastal Kutsari näituse järel kirjutanud: „Rohkete maastike sekka näeme kahte õnnestunud natüürmorti. Kutsari temperament lihtsalt ei malda nende paigalseisvate esemete ees liikumatult püsida. “ 1999 teater "Vanemuine" Sirelid, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sirelid, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Sirelid

1930ndad. Õli, papp. 47,5x54,5. Signatuuriga. Originaalraamiga.
Alghind: € €4000, lõpphind: € 4 000
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Kutsari kunstiõpingud Pallases kestsid vaheaegadega 18 aastat, selle aja jooksul läbis ta nii maali, graafika kui ka skulptuuri õppekursused. Oma eluloos on Kutsar kirjutanud: „Kunstikoolis õppisin järgmiste õppejõudude juhendusel: Konrad Mägi, Nikolai Triigi, Ado Vabbe ja Peet Areni maaliklassides, graafikat õppisin Mugasto ateljees, skulptuuri Starkopfi juhendusel.“ Kutsari päriskutsumuseks jäi maalikunst. 1930. aastate teisel poolel osales ta aktiivselt nii Tartu kui Tallinna kunstinäitustel. Hanno Kompus on 1939. aastal Kutsari näituse järel kirjutanud: „Rohkete maastike sekka näeme kahte õnnestunud natüürmorti. Kutsari temperament lihtsalt ei malda nende paigalseisvate esemete ees liikumatult püsida.“Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sirelid, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar (1902-1970) Sirelid 1930ndad Õli, papp Kutsari kunstiõpingud Pallases kestsid vaheaegadega 18 aastat, selle aja jooksul läbis ta nii maali, graafika kui ka skulptuuri õppekursused. Oma eluloos on Kutsar kirjutanud: „Kunstikoolis õppisin järgmiste õppejõudude juhendusel: Konrad Mägi, Nikolai Triigi, Ado Vabbe ja Peet Areni maaliklassides, graafikat õppisin Mugasto ateljees, skulptuuri Starkopfi juhendusel.“ Kutsari päriskutsumuseks jäi maalikunst. 1930. aastate teisel poolel osales ta aktiivselt nii Tartu kui Tallinna kunstinäitustel. Hanno Kompus on 1939. aastal Kutsari näituse järel kirjutanud: „Rohkete maastike sekka näeme kahte õnnestunud natüürmorti. Kutsari temperament lihtsalt ei malda nende paigalseisvate esemete ees liikumatult püsida.“

Sirelid, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük