Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Eduard Kutsar on kunstnik, kelle olemus ja maalilooming peegeldavad teineteist ning kelle impulsiivsus on nähtav igas pintslilöögis ja meelolu igas värvilaigus. Kutsari maalid pakatavad emotsioonidest. Teosel “Aasal" on see tajutav nii seisva naise kujult kui ka pilvesäbrulisest taevast. Kaunis, kuid kergelt melanhoolses stseenis, on peidus metsikust ja haprust, mida annavad edasi loodusjõud ning inimese kohalolek. Sellist mitmekesisust suudab luua vaid kunstnik, kelle isikuomadused seda kõike tunnetavad ja tajuvad. Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik sellise alusena ka postkaarte. Eduard Kutsar asus õppima "Pallasesse“ 1919. aastal, kuid perekonna rahaliste raskuste tõttu jõudis lõpetamiseni alles 18 aastat hiljem, 1937. aastal. Pikaajalised õpingud võimaldasid tal aga läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all. Pallase meistrite looming Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Aasal

1958(?) Õli,kartong. 9,5x14. Signatuuriga.
Alghind: 350 € ( 5 476.31 EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Eduard Kutsar on kunstnik, kelle olemus ja maalilooming peegeldavad teineteist ning kelle impulsiivsus on nähtav igas pintslilöögis ja meelolu igas värvilaigus. Kutsari maalid pakatavad emotsioonidest. Teosel “Aasal" on see tajutav nii seisva naise kujult kui ka pilvesäbrulisest taevast. Kaunis, kuid kergelt melanhoolses stseenis, on peidus metsikust ja haprust, mida annavad edasi loodusjõud ning inimese kohalolek. Sellist mitmekesisust suudab luua vaid kunstnik, kelle isikuomadused seda kõike tunnetavad ja tajuvad.
Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik sellise alusena ka postkaarte.
Eduard Kutsar asus õppima "Pallasesse“ 1919. aastal, kuid perekonna rahaliste raskuste tõttu jõudis lõpetamiseni alles 18 aastat hiljem, 1937. aastal. Pikaajalised õpingud võimaldasid tal aga läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all.Eduard Kutsar
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar Aasal 1958(?) Õli,kartong 9,5x14 Eduard Kutsar on kunstnik, kelle olemus ja maalilooming peegeldavad teineteist ning kelle impulsiivsus on nähtav igas pintslilöögis ja meelolu igas värvilaigus. Kutsari maalid pakatavad emotsioonidest. Teosel “Aasal" on see tajutav nii seisva naise kujult kui ka pilvesäbrulisest taevast. Kaunis, kuid kergelt melanhoolses stseenis, on peidus metsikust ja haprust, mida annavad edasi loodusjõud ning inimese kohalolek. Sellist mitmekesisust suudab luua vaid kunstnik, kelle isikuomadused seda kõike tunnetavad ja tajuvad.Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik sellise alusena ka postkaarte.Eduard Kutsar asus õppima "Pallasesse“ 1919. aastal, kuid perekonna rahaliste raskuste tõttu jõudis lõpetamiseni alles 18 aastat hiljem, 1937. aastal. Pikaajalised õpingud võimaldasid tal aga läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all.

Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük