Kolm autoportreed, Eduard Kutsar Indrek Hirv on Kutsari loomingut mõtestanud järgnevalt: "Tartu maalijate seas räägiti temast kui eesti van Goghist. Mingis mõttes ehk oli see võrdlus täpne, mitte värvierksuse - ja muidugi mitte mastaapsuse poolest -, aga temperamendi, enesekesksuse ja traagilise elutunde poolest küll kindlasti. " Kaks väikeseformaadilist autoportreed kolmest on maalitud enne saatuslikku autoõnnetust 1956. aastal, kus kunstnik kaotas oma parema käe. Need ekspressiivsete ilmetega portreed on seadnud kunstniku justkui tegelaseks elulavale. Kutsar õppis pärast õnnetust maalima vasaku käega ning nii on valminud heledamas koloriidis portree. 1999 teater "Vanemuine" Kolm autoportreed, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kolm autoportreed, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Kolm autoportreed

1952, 1958, 1951 Õli, papp. Kõik kolm signeeritud Lm. 38,5 x 50,5
Alghind: € €450, lõpphind: € 450
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

Indrek Hirv on Kutsari loomingut mõtestanud järgnevalt: "Tartu maalijate seas räägiti temast kui eesti van Goghist. Mingis mõttes ehk oli see võrdlus täpne, mitte värvierksuse - ja muidugi mitte mastaapsuse poolest -, aga temperamendi, enesekesksuse ja traagilise elutunde poolest küll kindlasti."
Kaks väikeseformaadilist autoportreed kolmest on maalitud enne saatuslikku autoõnnetust 1956. aastal, kus kunstnik kaotas oma parema käe. Need ekspressiivsete ilmetega portreed on seadnud kunstniku justkui tegelaseks elulavale. Kutsar õppis pärast õnnetust maalima vasaku käega ning nii on valminud heledamas koloriidis portree.Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kolm autoportreed, Eduard Kutsar

Eduard Kutsar (1902-1970) Kolm autoportreed 1952, 1958, 1951 Õli, papp Kõik kolm signeeritud Lm Indrek Hirv on Kutsari loomingut mõtestanud järgnevalt: "Tartu maalijate seas räägiti temast kui eesti van Goghist. Mingis mõttes ehk oli see võrdlus täpne, mitte värvierksuse - ja muidugi mitte mastaapsuse poolest -, aga temperamendi, enesekesksuse ja traagilise elutunde poolest küll kindlasti." Kaks väikeseformaadilist autoportreed kolmest on maalitud enne saatuslikku autoõnnetust 1956. aastal, kus kunstnik kaotas oma parema käe. Need ekspressiivsete ilmetega portreed on seadnud kunstniku justkui tegelaseks elulavale. Kutsar õppis pärast õnnetust maalima vasaku käega ning nii on valminud heledamas koloriidis portree.

Kolm autoportreed, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük