Maastik majaga, Eduard Kutsar Eduard Kutsari ampluaa oli äärmiselt lai, kuna “Pallases" pikaleveninud õpingud võimaldasid tal läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all. Tema maalilaadi iseloomustab teatav ekspressiivsus, kuna kunstnik armastas hoogsaid ja impulsiivseid pintslilööke. Nimetatud omadused peegeldusid ka tema enda olemuses ja natuuris. Maal "Maastik majaga“ on loodud kunstnikule iseloomulikus laadis. Tegemist võib olla kunstniku kodukohaga, kuid eelkõige peaks kunstinautleja imetlema Kutsari võimet jäljendada kodumaa loodust jõuliselt ning elavalt. Pilvedesse kõrguvad puud on maalitud paksu faktuuriga, mis kohati mõjuvad siinses põhjamaises külavaikuses isegi metsikult. 1999 teater "Vanemuine" Maastik majaga, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik majaga, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Maastik majaga

Õli, lõuend 57,8 x 71
Alghind: € 35000/€2237, lõpphind: € 35 000/ 2 237
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Eduard Kutsari ampluaa oli äärmiselt lai, kuna “Pallases" pikaleveninud õpingud võimaldasid tal läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all. Tema maalilaadi iseloomustab teatav ekspressiivsus, kuna kunstnik armastas hoogsaid ja impulsiivseid pintslilööke. Nimetatud omadused peegeldusid ka tema enda olemuses ja natuuris.
Maal "Maastik majaga“ on loodud kunstnikule iseloomulikus laadis. Tegemist võib olla kunstniku kodukohaga, kuid eelkõige peaks kunstinautleja imetlema Kutsari võimet jäljendada kodumaa loodust jõuliselt ning elavalt. Pilvedesse kõrguvad puud on maalitud paksu faktuuriga, mis kohati mõjuvad siinses põhjamaises külavaikuses isegi metsikult.Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik majaga, Eduard Kutsar

Eduard Kutsar (1902-1970) Maastik majaga Õli, lõuend 57,8 x 71 Alghind: € 35000/€2237, lõpphind: € 35 000/ 2 237 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Eduard Kutsari ampluaa oli äärmiselt lai, kuna “Pallases" pikaleveninud õpingud võimaldasid tal läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all. Tema maalilaadi iseloomustab teatav ekspressiivsus, kuna kunstnik armastas hoogsaid ja impulsiivseid pintslilööke. Nimetatud omadused peegeldusid ka tema enda olemuses ja natuuris. Maal "Maastik majaga“ on loodud kunstnikule iseloomulikus laadis. Tegemist võib olla kunstniku kodukohaga, kuid eelkõige peaks kunstinautleja imetlema Kutsari võimet jäljendada kodumaa loodust jõuliselt ning elavalt. Pilvedesse kõrguvad puud on maalitud paksu faktuuriga, mis kohati mõjuvad siinses põhjamaises külavaikuses isegi metsikult.

Maastik majaga, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük