Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis 1930ndatel peeti Eduard Kutsarit väga lootusandvaks maalijaks. Tänu oma ammendamatule energiale tegi ta mitmeid isikunäitusi, olles erakordselt produktiivne. Suur osa kunstniku varasest loomingust hävis aga sõjatules. Tema hilisem elu möödus Elvas. Kutsari ekstsentrilisele ja püsimatule natuurile oli omane meeleolude kiire vaheldumine, üleminek pulbitsevast rõõmsameelsusest masendushoogudesse. Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik kätte juhtunud postkaarte, et jäädvustada sinna omi pilte. Oma pisikestes maastikes suutis ta vahetumalt ja impulsiivsemalt jäädvustada motiivi ja meeleolu. Kunstniku suuremaid töid kahjustas tihti ületöötamine, mida põhjustas ka ajastunõuete kammitsev paine. Kutsari omanäoline käekiri ja huvitav kunstnikuisiksus on suuremat tähelepanu pälvinud just viimasel ajal. 1999 teater "Vanemuine" Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Maastik

1930-ndad Õli, kartong. Signatuur taga. 10,3x14,5
Alghind: € 7000/€447, lõpphind: € 7 000/ 447
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

1930ndatel peeti Eduard Kutsarit väga lootusandvaks maalijaks. Tänu oma ammendamatule energiale tegi ta mitmeid isikunäitusi, olles erakordselt produktiivne. Suur osa kunstniku varasest loomingust hävis aga sõjatules. Tema hilisem elu möödus Elvas. Kutsari ekstsentrilisele ja püsimatule natuurile oli omane meeleolude kiire vaheldumine, üleminek pulbitsevast rõõmsameelsusest masendushoogudesse. Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik kätte juhtunud postkaarte, et jäädvustada sinna omi pilte. Oma pisikestes maastikes suutis ta vahetumalt ja impulsiivsemalt jäädvustada motiivi ja meeleolu. Kunstniku suuremaid töid kahjustas tihti ületöötamine, mida põhjustas ka ajastunõuete kammitsev paine. Kutsari omanäoline käekiri ja huvitav kunstnikuisiksus on suuremat tähelepanu pälvinud just viimasel ajal.Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar (1902-1970) Maastik 1930-ndad Õli, kartong Signatuur taga 1930ndatel peeti Eduard Kutsarit väga lootusandvaks maalijaks. Tänu oma ammendamatule energiale tegi ta mitmeid isikunäitusi, olles erakordselt produktiivne. Suur osa kunstniku varasest loomingust hävis aga sõjatules. Tema hilisem elu möödus Elvas. Kutsari ekstsentrilisele ja püsimatule natuurile oli omane meeleolude kiire vaheldumine, üleminek pulbitsevast rõõmsameelsusest masendushoogudesse. Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik kätte juhtunud postkaarte, et jäädvustada sinna omi pilte. Oma pisikestes maastikes suutis ta vahetumalt ja impulsiivsemalt jäädvustada motiivi ja meeleolu. Kunstniku suuremaid töid kahjustas tihti ületöötamine, mida põhjustas ka ajastunõuete kammitsev paine. Kutsari omanäoline käekiri ja huvitav kunstnikuisiksus on suuremat tähelepanu pälvinud just viimasel ajal.

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük