Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis 1930ndatel peeti Eduard Kutsarit väga lootusandvaks maalijaks. Tänu oma ammendamatule energiale tegi ta mitmeid isikunäitusi, olles erakordselt produktiivne. Suur osa kunstniku varasest loomingust hävis aga sõjatules. Tema hilisem elu möödus Elvas. Kutsari ekstsentrilisele ja püsimatule natuurile oli omane meeleolude kiire vaheldumine, üleminek pulbitsevast rõõmsameelsusest masendushoogudesse. Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik kätte juhtunud postkaarte, et jäädvustada sinna omi pilte. Oma pisikestes maastikes suutis ta vahetumalt ja impulsiivsemalt jäädvustada motiivi ja meeleolu. Kunstniku suuremaid töid kahjustas tihti ületöötamine, mida põhjustas ka ajastunõuete kammitsev paine. Kutsari omanäoline käekiri ja huvitav kunstnikuisiksus on suuremat tähelepanu pälvinud just viimasel ajal. Pallase meistrite looming Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Maastik

1930-ndad Õli, kartong. Signatuur taga. 10,3x14,5
Alghind: 7000/€447, lõpphind: € 7 000/ 447
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

1930ndatel peeti Eduard Kutsarit väga lootusandvaks maalijaks. Tänu oma ammendamatule energiale tegi ta mitmeid isikunäitusi, olles erakordselt produktiivne. Suur osa kunstniku varasest loomingust hävis aga sõjatules. Tema hilisem elu möödus Elvas. Kutsari ekstsentrilisele ja püsimatule natuurile oli omane meeleolude kiire vaheldumine, üleminek pulbitsevast rõõmsameelsusest masendushoogudesse. Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik kätte juhtunud postkaarte, et jäädvustada sinna omi pilte. Oma pisikestes maastikes suutis ta vahetumalt ja impulsiivsemalt jäädvustada motiivi ja meeleolu. Kunstniku suuremaid töid kahjustas tihti ületöötamine, mida põhjustas ka ajastunõuete kammitsev paine. Kutsari omanäoline käekiri ja huvitav kunstnikuisiksus on suuremat tähelepanu pälvinud just viimasel ajal.Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar (1902-1970) Maastik 1930-ndad Õli, kartong Signatuur taga 1930ndatel peeti Eduard Kutsarit väga lootusandvaks maalijaks. Tänu oma ammendamatule energiale tegi ta mitmeid isikunäitusi, olles erakordselt produktiivne. Suur osa kunstniku varasest loomingust hävis aga sõjatules. Tema hilisem elu möödus Elvas. Kutsari ekstsentrilisele ja püsimatule natuurile oli omane meeleolude kiire vaheldumine, üleminek pulbitsevast rõõmsameelsusest masendushoogudesse. Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik kätte juhtunud postkaarte, et jäädvustada sinna omi pilte. Oma pisikestes maastikes suutis ta vahetumalt ja impulsiivsemalt jäädvustada motiivi ja meeleolu. Kunstniku suuremaid töid kahjustas tihti ületöötamine, mida põhjustas ka ajastunõuete kammitsev paine. Kutsari omanäoline käekiri ja huvitav kunstnikuisiksus on suuremat tähelepanu pälvinud just viimasel ajal.

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük