Rukkilille oks, Aleksander Suumann Luuletaja ja kirjandusteadlane Toomas Liiv on Aleksander Suumanni meenutades märkinud, et ta justkui hõljus oma maailmas. Tegu oli tõelise boheemlase ja loojaga, kes leidis võimaluse eneseväljenduseks nii kunstis kui luules. Aleksander Suumann alustas kunstiõpinguid 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal maalierialal ERKIs. Seejärel tegutses vaheldumisi vabakutselisena ning kunstipedagoogina. 1960-ndate alguses hakkas ta tähelepanu äratama ja poleemikat tekitama oma primitivistlike teostega. Nende kaudu püüdis Suumann vabaneda õpingute ajal peale surutud realismist. Käsitluslaad on neis tundlik ja luuleline, väljendusvahendid lihtsad. 1960. aastatel pühendus ta järjest enam kirjandusele ning loobus mõneks ajaks maalimisest. Järgnevatel kümnenditel lõi peamiselt maastikumaale, sealhulgas etüüde Vilsandist, kus ta vabakutselisena elas. Maali "Rukkilille oks" saab vaadelda kui kunstnik-luuletaja ühte poeetilist tundeväljendust. 2003 Rukkilille oks, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rukkilille oks, Aleksander Suumann E-kunstisalongis
Aleksander Suumann (1927–2003)

Rukkilille oks

1986 Õli, kartong 34,5 x 41,3. Signatuuriga
Alghind: € 1200
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Luuletaja ja kirjandusteadlane Toomas Liiv on Aleksander Suumanni meenutades märkinud, et ta justkui hõljus oma maailmas. Tegu oli tõelise boheemlase ja loojaga, kes leidis võimaluse eneseväljenduseks nii kunstis kui luules.
Aleksander Suumann alustas kunstiõpinguid 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal maalierialal ERKIs. Seejärel tegutses vaheldumisi vabakutselisena ning kunstipedagoogina. 1960-ndate alguses hakkas ta tähelepanu äratama ja poleemikat tekitama oma primitivistlike teostega. Nende kaudu püüdis Suumann vabaneda õpingute ajal peale surutud realismist. Käsitluslaad on neis tundlik ja luuleline, väljendusvahendid lihtsad.
1960. aastatel pühendus ta järjest enam kirjandusele ning loobus mõneks ajaks maalimisest. Järgnevatel kümnenditel lõi peamiselt maastikumaale, sealhulgas etüüde Vilsandist, kus ta vabakutselisena elas. Maali "Rukkilille oks" saab vaadelda kui kunstnik-luuletaja ühte poeetilist tundeväljendust.Aleksander Suumann (1927–2003)
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rukkilille oks, Aleksander Suumann

Aleksander Suumann (1927–2003) Rukkilille oks 1986 Õli, kartong 34,5 x 41,3 Signatuuriga Alghind: € 1200 27 Luuletaja ja kirjandusteadlane Toomas Liiv on Aleksander Suumanni meenutades märkinud, et ta justkui hõljus oma maailmas. Tegu oli tõelise boheemlase ja loojaga, kes leidis võimaluse eneseväljenduseks nii kunstis kui luules.Aleksander Suumann alustas kunstiõpinguid 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal maalierialal ERKIs. Seejärel tegutses vaheldumisi vabakutselisena ning kunstipedagoogina. 1960-ndate alguses hakkas ta tähelepanu äratama ja poleemikat tekitama oma primitivistlike teostega. Nende kaudu püüdis Suumann vabaneda õpingute ajal peale surutud realismist. Käsitluslaad on neis tundlik ja luuleline, väljendusvahendid lihtsad. 1960. aastatel pühendus ta järjest enam kirjandusele ning loobus mõneks ajaks maalimisest. Järgnevatel kümnenditel lõi peamiselt maastikumaale, sealhulgas etüüde Vilsandist, kus ta vabakutselisena elas. Maali "Rukkilille oks" saab vaadelda kui kunstnik-luuletaja ühte poeetilist tundeväljendust.

Rukkilille oks, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük